Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

hvala puno druze na savetima, uvazavam svaku tvoju rec. prvo sto cu uraditi jeste optimizacija naslova, kao sto si mi napisao a odmah potom moram da potrazim nekog da mi sredi thumb. to nikako ne umem sam da odradim. jer ovako nema smisla vise niti snimati a niti se angazovati oko yt-a. tvoji saveti su mi poslednja slamka spasa

1 Like

Ponavljam, nisam youtuber pa ne znam, ali to mi je ovako prvo palo napamet… Za thumbnailse probaj Canvu, jednosavna je za koristenje, ne mroas placati nikoga

1 Like

druze ja i je i koristim (Canva), i svi dosadasnji thumbunailsi su odradjeni preko nje ali ipak treba i kreativnost a ja je generalno nemam izgleda uopste. hvala jos jednom

Canva je prava stvar. Ima na ThinkMedia kanalu uputstvo kako “pravilno” napraviti thumbnail

1 Like

Stari kanal mi iz dana u dan tone,ne znam razlog,ali zato mi se novi sve vise zahuktava.
https://www.youtube.com/channel/UCRbTbR7AQq-4iZ8aqhtsvQQ
TOP TECH

Evo malo statistika i grafova. Znam da to svi vole, ja volim.

zadnjih 365 dana

ukupno - od 2014.

I to vam je to.

Sada ce neki pitati o cemu je kanal - kanal je o svemu i svacemu bez konkretne niše - vlog + diy + how to + timelapse+ jos nesto sto je meni zanimljivo=svastara. A i stavio sam mislim par puta vec link za kanal u ovoj temi pa ko zeli moze da pronadje o cemu se radi.

Ako nekoga zanimaju jos neke statistike, pitajte postavicu.
Ove cifre jesu male(da ne kazem jadne) u odnosu na nekoga ko se bavi ozbiljno yt. Ja za sebe smatram da sam hobi youtuber.

Imam jos nekoliko kanala ali ni jedan nije monetizovan iako imaju veliki broj pregleda. Evo i njihovih statistika.

Kanal 1:

Monetizacija izgubljena nakon promjene pravila yt.
Takodje, video koji mi je donosio bas dosta pregleda i imao teznju da bude moj prvi video koji je presao milion pregleda je skinut. Pisao sam vec o tome detaljno u ovoj temi Youtube - ukradeni video, yt abuse

Kanal 2:

Monetizacija bila, ponovo odobrena, pa povucena nakon nekoliko mjeseci zbog krsenja pravila yt. Slideshow kanal sa djecijim pjesmicama.

Kanal 3:


Najveci broj pregleda donosi par slideshow videa, dok ostalih 90% su autorski o zivotinjama ali imaju do 500 pregleda, znaci bas nista.

Imam jos 4 kanala ali nisu vrijedni printscreena.

Iz svega ovoga sto do sada znam o yt sam naucio sljedece:

  1. autorski video sadrzaji se nikada ne trebaju bojati ikakvih zabrana.
  2. dolazak do zarade je proces koji traje. Nema uspjeha preko noci, treba biti istrajan i vrijedan.
  3. pravljenja sadrzaja za yt nikada nije bilo jednostavnije. Naravno sve zavisi od niche ali za vlog kanal vam je dovoljan telefon. Znaci ne treba vam cak ni racunar da bi bili youtuber. Koliko uspjesan to zavisi od vas i toga sta snimate. Ajd ok, serem ja sad malo, treba vam i racunar ili neki online disk da cuvate video sadrzaje ako zelite.

Sjetim se sebe kada sam otkrivao neke youtubere tipa April Wilkinson koja je inace stolar ali snima to sto radi. Dok sam pregledao sve sto je uradila, prosli su mjeseci. I onda dok sam pogledao i slicne kanale, proslo je jos mjeseci. I onda nista. Mogu reci da sam skoro pa skroz prestao da pratim kanale koje sam pratio, jednostavno me proslo. A i promjenilo se dosta toga u privatnom zivotu tako da je vremena za hobi sve manje.

Uh, nisam ovoliko pisao bas dugo. Razlog za to jednostavan - prvi put poslije dugo vremena sa sjeo za racunar da otvorim forum. Obicno sve radim preko telefona ili tableta.

5 Likeova

Slobodno češće sjedi. Još malo pa ćemo bit kolege, samo da se mora dočepam

1 Like

evo malo i od mene brojki, imajte na umu da nekih 16 dana nisam znao da treba da prijavim kada mi neko skine snimak i uploaduje na svoj kanal, tu sam izgubio minimum 200 eu preko jer su mi tada dnevne zarade bile i preko 10-15eu, cim sam napisao onaj zahtev da skinu sa par Indijanskih kanala odmah mi se vratila zarada. eto jedan podatak za nove youtubere koji ja nisam imao. kada vam zarada na snimku koji donosi zaradu ili na bilo kom drugom padne recimo kao kod mene od 15eu dnevno na nekih 1eu a pregledi ostaju isti ili se povecavaju znajte da vam je neko reuploadovao snimak na svoj kanal.



2 Likeova

jos jedan podatak za youtubere koji sam i ja sam googlao ali nista od korisnih info nisam nasao. youtube creator studio za ios nema na app store, mucio sam se samo tako dok nisam ukapirao da ga nema samo za Srbiju region a recimo za HR je bio. jednostavno promenim region na HR install app koja je nema za SRB i ponovo vratis podesavanja na prethodni region ili cak i ne mora. sve radi super, update-i idu normalno i ako sam vratio region na SRB.

2 Likeova

Svi su ti kanali na jednom nalogu, ili imas vise email adresa?

Sve na jednom nalogu.

@milliTv, sta je niša kanala? Svaka cast za zaradu.

@bobo_1 okacio sam link u prethodnim porukama, u ovoj ovde temi, pre 26 dana, videces skrolaj navise, da ga ne kacim ponovo, ispasce da spamam. i hvala na podrsci brat.

1 Like

svaki video je autorski, licno sam snimio svojim telefonom. i jbga usladilo mi se pa stalno jurim kad god sam negde u mogucnosti da snimim bilo sta novo ali me nece algoritam i to ti je, inace je samo jedan snimak od vec 50-ak snimljenih doneo 95% zarade od prikazanog iznosa @bobo_1

@milliTv Ma super je ovo, bas sam sada pogledao, jbg ne odustaj od gajbica :slight_smile:

1 Like

:flushed: https://www.reddit.com/r/DeepIntoYouTube/comments/vbd86q/guy_uploads_an_absolutely_insane_amount_of_video/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

1 Like

In progress

3 Likeova

I evo ga i video.
GoPro9, Night TimeLapse 15s, wide. Dvije baterije potrosene dok se ovo snimalo.

2 Likeova

Montaza radjena pomocu Gopro Quik applikacije, muzika je iz GoPro Originals tako da ne podlijeze nekim restrikcijama u smislu prava. Zanimljivo je da je skoro uvijek prva pjesma koju stavi aplikacije nije iz GoPro Originals tako da tu mozete a ne morate imati problema ako zelite monetizaciju.

Jedno pitanje za YouTubere.

Imam link na video, i kaže mi this video is private. Nekada sam mogao gledati, i znam što je na njemu. Trebao bih nekako iz linka doći do YouTube profila da ga opet objavimo.

Jeli moguće putem linka nekako doći do profila na kojem je video objavljen ?

Ako je video izbrisan, ne možeš ga gledati jer je izbrisan trajno. Ako imaš link na taj video i izbacuje ti da je taj video privatan, vjerojatno nisi ulogiran na youtube… samo se ulogiraj sa bilo kojim profilom i pokušaj ponovo