Youtube - ukradeni video, yt abuse

Objavio sam u maju 2016. jedan video na YT. U pitanju je slideshow sa zvukovima stvari koje su na slikama. 10 slika, 10 zvukova. Zvukove sam nasao na YT, skinuo ih sa videa na kojima su bili. Slike sam nasao na googlu. Video sam radio u Windows Movie Makeru. Svaka slika ima caption, lagano se priblizava na jednu strana. Thumbnail je bio iz video, znaci nije custom. Napisao sam i opis u videu oko 150 rijeci postujuci SEO pravila.Video je monetizovan.

U oktobru 2016. sam slucajno gledao pogledao YT zaradu, kad ono… Ima nekih para, oko 20$ u zadnjih 28 dana. Pogledam analytics, sve je od tog videa! Super!

Rekoh ajd da malo pogledam i konkurenciju, da vidim sta ljudi rade iz te niche. Moj video je na prvoj stranici, 6-7 mjesto. Pokrenem prvi video. Kad ono… Moj video samo promjenjem raspored slajdova. Ok, kontam,covjek uzeo jedan slajd. Kad ono, jes ■■■■■! Uzeo cijeli video, ispremjestao na dva mjesta i produzio ga za 20 sekundi. Tada je taj video imao oko 200k pregleda a moj oko 20k. Krenem da ispunim onaj obrazac za abuse, vidim komplikovano je, odustanem i kazem sebi “Sacekaj jos malo, jbg i ti si tako uzeo zvukove od drugih ljudi, nemoj sad biti licemjer pa drugog tako tuzakati”.
Covjek je stavio samo drugi thumbnail, vise eye catching thumbnail.

U opisu tog videa jos pise “ovaj video je bio prije na mom drugom kanalu link kanala ali je premjesten ovdje”. Istina ali na mom kanalu.

I tako, mjeseci prolazi, stanje u februari 2017. On 4,2M pregleda, ja 165k pregleda. Meni pukne film posaljem YT abuse da obrisu njegov video. Ja video objavio 26. maja 2016. a on 3. avgusta 2016.

Stize mail od YT:

Potreban nam je detaljniji opis vašeg djela zaštićenog autorskim pravima. Sadržaj će se nastaviti prikazivati na YouTubeu dok nam ne dostavite te informacije.

Preporučujemo da navedete pojedinosti za koje smatrate da će nam biti najkorisnije. U obradi vašeg zahtjeva uvelike će nam pomoći informacije poput naziva djela, vrste djela, imena njegovog autora, datuma stvaranja djela, registarskog broja autorskog prava (ako je djelo registrirano) i/ili vremenske oznake na kojoj se djelo pojavljuje u predmetnom videozapisu.

Iskreno se zahvaljujemo na suradnji.
- Tim YouTubea

I ja sta cu, posaljem im vremena kada se sta pojavljuje u videu.
Pozdrav Youtube,

Evo vremenskih oznaka:
Moj video - Ukradeni video
0:00-0:30 - 1:07-1:38
0:31-1:30 - 0:00-1:06
1:30-1:53 - 1:39-2:02
1:55-2:38 - 3:55-4:40
2:39-3:56 - 2:03-3:28
3:59-4:03 - 3:30-3:36
4:04-4:33 - 6:21-6:57
4:36-5:39 - 5:06-6:19
5:40-6:05 - 4:40-5:05
6:05-6:24 - 3:37-3:54

Nakon, par dana stize od YT mail.

Poštovani,

Iskreno se zahvaljujemo na obavijesti. Sadržaj je uklonjen.

S poštovanjem,

YouTubeov tim za pravnu podršku

I zaista njegov video obrisan. To je bilo prije mjesec dana.

I onda juce stize mail od kanala kojem su obrisali video.

Hi
You have stolen my entire video and made a complaint on youtube. I also have seen that you have stolen other video of mine, and many videos from other users.
I have the files of the post production of xxxxxxxx, the video with the original date of rendering (30th January, 2016) the original audios and videos of some of xxxx that appear in the video, and my video duration is longer: 6:58, because you have deleted my Brand-name.
I will ask you nicely to retract the claim of copyright infringement or I will have to submit a youtube CONTRANTIFICATION that initiates a legal process.
I sincerely hope you’ll do the right thing.

Da li je neko imao slicna iskustva?

Pronadjem jos jedan video sa istim zvukovima ali se decno opametio pa je stavio drugacije slike i napravio drugi slideshow. Video sam nasao jer je isti thumbnail koristio.

Ovu njegovu poruku jednostavno zanemari, nemoj se truditi ni odgovarati (naravno ako stvarno nisi ukrao) nemas se cega bojati…

A kao drugo - e meni su recimo onaj moj najuspješniji kanal kopirali na jedno prije mjesec dana sam gledao minimalno deset kanala - isti naslov, isti tekst (opis), za tagove ne znam ali vjerojatno i njih prkeopiraju… samo naziv kanala bude tipa Jenny McNeel npr…i onda cijeli kanal dolsovno prkeopiram, kako ja stavim novi video tako kroz par sati nikne na nekom od tih kanala… čak i moj prilagođeni thumbail koji ja napravim i uplodam nekako uzmu i stave… ali kod mene je situacija da na tom cijelom kanalu koji je kopiran recimo nema ni par stotina viewsa pa onda nisu nikakva konkurencija pa ih ne diram…

I još jedna stvar - u početku sam s jednog drugo kanala prijavio tako lika koji je doslovno iskopirao moj sadržaj, nista orginalno isto tako sam napravio jednu kompilaciju od 10 min… ne sjećam se točno sto je bio sadržaj, stavio intro,outro, sve svoje…i lik je sa svime time stavio bio na svoj kanal… i ja sam onda isao i prijavio ono da je netko prkeopirao moj sadržaj… ali yt nije nikada maknuo njegov video, a meni su ukinuli kanal kroz 2 tjedna jer sam kao zloupotrijebio pravila yt… od tada više ne prijavljujem pustim da kopiraju i uglavnom koliko sam ja upratio ako neki moj video postane mikro viralan ima bar 10 kopija, ali me ne brine jer u pravilu sve skupa oni onda u mjesec dana nisu skupili koliko ja u danu pregleda…jbg tebi se desilo obratno da je lik dospio na mjesto prije tebe pa je to malo zajebano…ali eto pazi s tim prijavama…sretno dalje s poslom :slight_smile:

I da podijelim samo najsvježiju info oko jednog svog kanala… koristio sam sadržaj (kratko 2 min) iz jedne emisije RTL-a…poslao njihovoj prodaji upit…oni jednostavno i iznenađujuće brzo odgovorili mi potvrdno da mogu iskoristiti…čak nije trebalo ni potpis ispod ni ništa…doslovno se dogovorili u 3 e-maila… ja kroz par dana slozio svoj video kompilaciju i opbjavio… čak ova kompilacija ništa posebno nije prošla…u 2 mjeseca skupila manje od 5 tiusća pregleda… znači čak ne bode ni u oči… skroz nikako prošla…da bi mi prije 10 dana došao strike i prijava RTL d.o.o. - ja odmah ostao paf…ali reko ajde ljudi možda nemaju između različitih odjela komunikaicju dobru pa je netko prijavio… uredno pošaljem e-mail ponovno na rtl prodaju, objasnim sve, cura s kojom odgovara kaže nema problema povući ćemo odmah tužbu… sada e-mail komunikaicja traje od pet do utorka… da bi na kraju zaključili da RTL uopće nije poslao tu tužbu nego netko tko se pretvara da je RTL… jer oni kad su poslali yt da povlače tužbu…došao im je mail da moraju sa e-maila s kojeg su tužbu uputili, sa istog i povući… ljudi pokušaju još jednom… i opet isti odgovor… da bi mi na kraju ustanovili kada su me oni pitali s kojeg je e-maila došla tužba da se netko pretvara da su oni i skida konkurenciju ili ne znam sto… oni su odmah prijavili Google-u taj e-mail…i sada bas budem vidio sto ce biti… ja nisam još stavio appeal na tužbu, nego cu pričekati sljedeći tjedan pa onda to napravim da se nebi taj branio i još uspio obraniti a ja dobio pravo na objavu… uglavnom svega ima

Ja bih mu jeb* mamu da mi pošalje takav mail, tražio bih mu adresu stanovanja, i napisao da bih volio da ga upoznam oči u oči a obratio mu se sa dear thief.

evo zbog cega ja radim blackhat

I jutros…

Hi C:

Due to a copyright takedown notice that we received, we had to take down the following videos from YouTube:

Video title: Dxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Video url: http://www.youtube.com/wxxxxxxxxxxxxx
Takedown issued by: Saby Román

Video title: 10 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Video url: http://www.youtube.com/watchxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Takedown issued by: Saby Román

This means that your video can no longer be played on YouTube.

You received a copyright strike

You now have 1 copyright strike. If you get multiple copyright strikes, we’ll have to disable your account. To prevent that from happening, please don’t upload videos containing copyrighted content that you aren’t allowed to use.

What to do next

If you believe you're not at fault in one or more of the instances above, you can appeal this takedown by submitting a counter notification. Keep in mind that there may be severe legal consequences for submitting a counter notification with false information.
You can also contact the party that removed your video and ask them to retract their takedown.

I tako, kurac, kurac dragi gledaoci

i da

What’s a copyright strike?

When your video gets taken down due to a copyright complaint, you get a temporary penalty on your account called a “copyright strike.” If you get 3 strikes within 3 months, you can lose access to your account.

Što si ukrao?
Ma ovo nije nikako siguran posao osim ako sam ne snimaš sebe. Što više videa, slika… veće su ti šanse da ćeš dobiti ban. A onda ode i adsense i sajtovi ako ih imaš. Još gore je što se zbrajaju strikeovi između kanala, ne možeš izbjeći to osim ako nemaš više adsense računa.

Ma nije u životu ništa sigurno…i da imaš posao u gradskoj upravi, do ministra …nije sigurno…
Slike se još daju pravdati sa kao nekakvom izlikom “fair use” i za to će te malo tko ganjati, ali video, koji je znači netko napravio sa direktnom namjerom da zaradi na njemu i ti si mu to popalio…
To se ne prašta…
Osobno sam sinoć prijavio desetak “Jazavaca” koji su mi popalili videe ili thumbnail slike…
Uživati ću gledati kako ih gase…
Jer smatram ako si toliko ljen da ti se neda uzeti materijal sa izvora koji ti je omogučen i napraviti svoj video uradak, onda nisi ni zaslužio ništa osim da te ugase…

Misliš da ti oni neće udarit kontru, pa da se tako stavljaš u opasnost?

Doduše, ne znam šta radiš i šta objavljuješ…

Nije ali ja imam adsense 10 godina i nikakvih problema. 1-2 sajta su mi banali, ali to su samo domene ne i accaunt, čak i te domene možeš redirektati i pičiš dalje, ali ovo sa YouTubom je pre drastično, nema šanse da potraje godinama. Jedan dan ćeš sve izgubiti.

Pa sta ocekujete vi, kradete videe i postavljate na svoj kanal i kao nije vam sigurno. Ostavite se vi YT-a :wink: Pa sto ja za 4 godine koliko se bavim YT-om nisam dobio strike?

2 Likeova

Čuj njega, “Udariti kontru” haha, pa na šta?
Ne mogu vjerovati da si tako nešto uopće izrekao…
Na moj video uradak meni da netko udara kontru?! Pa ako si ti nešto napravio prvi, neki tvorevinu nema Boga da ti to ide dirati u to!
Ne budi smiješan… Ali valjda te to pogodilo jer si se i ti vidio u tome…
Ne dobivaju se banovi bez veze, nego za krađu tuđih videa i glazbe i to se zna… Svi drugi mirno mogu spavati…

1 Like

Ja se ne bavim sa Youtubeom.

Mislio sam na one koji naprave slideshow sa muzikom i 20 slika skinutih sa google-a, pa se za to postavlja realno pitanje da li uopće postoje autorska prava na tako nešto…
a onda ako desetorica uzmu takav video i kopiraju ga, pa ih ti tužiš za to, pa oni tebe tuže, i za čas posla skupiš tri prijave i dovedeš u opasnost cijeli account?

Velim, ne znam kako funkcionira youtube i copyright za isti, uglavnom, i meni izgleda dosta rizično za account.

Sjecam se da sam jednom uploadao gameplay od 10-15min, znaci nista drugo nema intro outro druge muzike i uradili mi copyright pazi sada, zbog soundtracka u igri. Pa u igri je u pm nisam stavljao nista drugo.

I šta ti je tu čudno?

I meni je isto čudno, yebiga, kada nismo u tom jubito svijetu.

Pa soundtrack iz igre gdje je nigdje nema na svijetu nego u toj igri i to nije neka pjesma da netko pjeva i dobijem copyright notice -.-

Pretpostavljam da bi se ti ljutio da tvoj uradak netko skine i na njemu zarađuje novce?

Samo ću ti reći da onaj gore ono što je napisao - je u pravu…lako možeš dobiti kontru (bez obzira sto je video sadržaj tvoj sadržaj) i onda yt postavlja pitanje tko ima jaču reputaciju i njemu onda vjeruje…naravno ostaje pravo žalbe… i nekome prođe nekome ne… ne kažem da će tvoj kanal dobiti ban ili da će se biko što od ovoga dogoditi… ali je lako moguće da i ti pokupiš ban iako nisi ništa kriv… čim kreneš ti prijavljivati druge i tvoj kanal ide pod povećalo…ako naletiš na nekog sa boljom reputacijom yt će i tvoj kanal staviti u opasnu zonu… možesve super proći i ti ostvariti svoja prava, ali isto tako može ti i zeznuti kanal (iz iskutva govorim)… ja sam jazavce koji prkeopiraju video a na njega ionako nemaju više od par pregleda pustio na miru, jer ionako na nikakv način ne uzimaju ni preglede ni išta, osim sto se video nađe i na njihovom kanalu… znači svaki vdeo sa preko 100k pregleda mi je kopiran minimalno 10 puta… i nema tu pomoći

Što je tebi tu stari čudno?? Pa normalno… i ti ovdje nisi uopće u pravu… nemaš elementarno znanje oko autorskih prava i nemoj se ni slučajno ni pokušavati baviti yt

Copyright Strike je u biti smijeh, ništa zbog čega bi trebao razbijati glavu ako nisi ukrao nečiji video. Pravi problemi nastaju kada dobiješ Community Guideliness Strike, e onda si naje…

Vezano za Copyright Strike, evo vam svima par kratkih uputa:
Možete skinuti nečiji video SAMO AKO ste vlasnik cijeloga sadržaja u videu. Znači kompilacije ne prolaze, slike skinute sa neta ne prolaze i slično…Ako niste 100% vlasnik sadržaja ovaj kojemu ste lupili strike jednostavno podnese “kontru” te mu vraćaju video na YouTube. Kada se on požali na strike koji ste mu dali imate 7 dana da dokažete da ste vlasnik svega u videu, ako to ne uspijete dokazati YouTube mu vraća video. Kao što sam i rekao nećete moći dokazati da je video vaš ako ste koristili slike sa Google-a, tuđe video klipove i slično.
Čak i kada je netko ukrao vaš video, video za koji ste VI koristili tuđe materijale ne možete mu lupiti Copyright Strike. Mislim možete ali će ga on ako ima imalo mozga brzo vratiti nazad.
I što se onda događa? -E pa pravo sranje! On je sada ljut i može iskorištavati sistem protiv vas, konstantno udarati strike-ove zato što vidi da recimo koristiš tuđe materijale.
Pouka svega - sistem se lako može zloupotrijebiti zato si nemojte stvarati neprijatelje na YouTube-u!!! Mogu vam uništiti kanale i koštati vas tisuće dolara (ja imao problema sa poznatim cyber-bullyjem iz Amerike koji mi je prijavljivao videe i zbog kojega sam gubio monetizaciju i dobio Community Guideliness Strike bez razloga, zato što sam spomenuo ime videa njegovog frenda u tagovima…). Ako vidite da je netko ukrao vaš sadržaj, pregrizite govno i probajte to zaboraviti ili kontaktirati taj kanal da to više ne radi.
Jedan je dečko iz Amerike ukrao moj kompletan video ali ga nisam prijavio zato što je video bio tipa kompilacije (efekti, muzika, raspored klipova sve je idiot ostavio jer zna da mu ne mogu ništa jer sadržaj nije 100% moj). Dalje ukrao je ideju mog thumbnaila! Taj je thumbnail privukao jako puno ljudi na moj video a kada ga je on krenuo koristiti dobio je nekoliko desetaka milijuna pregleda u samo mjesec dana (to je bilo prošle godine kada je vladala ona groznica oko water bottle flipova). Šta mu reći, ukrao video i thumbnail te mu kanal jednostavno eksplodirao u studenome 2016. dobrim dijelom zbog mojih ideja…
Riješi ovo i idi dalje, ovakve se stvari često događaju na YouTube-u…