Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Naravno, apsolutno se slažem sa svim što je Brian Dean (pa i Edis iznad)
rekao, i ja sam njegov pratitelj. :blush: No, mnogi najčešće kada čitaju (gledaju) ovakve članke misle da je gledanost i promidžba sama sebi svrha, pa sad ako znaš formulu svi će navaliti na tvoj video. To naravno nije tako; i prva stvar (a koju on ne spominje) je – snimiti dobar video. :crossed_fingers:

Kada se radi tako čak je moguće uz jak title ne staviti nikakav description i sa 0 tagova – biti prvi na Youtubeu. :slight_smile: Često se tako sjetim djevojke koja ima kanal o meditaciji i stanju svijesti, i koja nije znala (ili htjela) napraviti adekvatan Youtube SEO ali je znala snimiti dobar video(e) i rezultat su milijuni pregleda.

Naravno, osobno ne isključujem nijednu Youtube SEO postavku, a još nešto što Brian nije rekao je – snimati često. :movie_camera:

Slažem se i s onim što kaže za tagove, nikako ne spamati s njima, a da su tagovi moćno oružje potvrdit’ ću vam ovim što sam učinio na zadnjem videu: unutar videa se pojavljuje jedan gospodin i daje izjavu. Ja njegovo ime nikako nisam naveo nigdje, ni u titleu ni u opisu, ne piše ni na videu, i kao, nitko ne zna tko je to. E, pa naravno da ne. Ipak, onaj tko zna njegovo ime i prezime i upiše ga u Youtube; ponudit’ će mu taj film. To je stoga jer postoji tag <ime.prezime/>, a koji nije vidljiv običnom gledatelju. Ovdje nije riječ o SPAM keywordu jer je to stvarno ime, a taj KW ionako nitko ne traži. :slight_smile:

Epilog; u gornjem videu je riječ o cijelom nizu interesantnih tipova, i da, korisno je uzeti u razmatranje svaki Brianov savjet. :o:

P.S. Hvala Jeronimu na pozivu. :blush:

da vas pitam kao početnik :smiley: izdvojio sam maksimalno tagova koji više manje obuhvataju sve što stavljam na kanal … do sada imam 12 klipova i svi imaju te iste tagove, također su ti isti tagovi u podešavanjima kanala tamo ključne riječi

je l’ pametno to ili da za svaki klip druge tagove ubacujem, da slučajno ne shvate nešto kao spam xD

Ja mislim da svaki video treba da ima tagove koji opisuju taj video kako bi YT znao o cemu se radi i za sta da te rangira. Tako da je isti sadrzaj onda isti tagovi, a ako nije onda treba da stavis odgovarajuce.
Neka me isprave drugi iskusniji ako gresim.

Da da, tako je. :blush:

Točno, svaki klip treba unikatne tagove. :o:

Evo jedan program za geniranje tagova za YouTube, ima i jos nekih alata…
https://rapidtags.io/

2 Likeova

zanimljiv alat, ali nesto mi tu promice. Evo trazio sam jednu igru koja ima izaci i u google na kraju pise da ljudi traze release date, sada nebitno jeli igra ili nesto drugo u pitanju, release date keyword je jako vazan, a on ga meni nije dao. U 1 keywordu se cak nalazi ime youtubera, sto mi je jako cudno, pa se pitanje postavlja na koji nacin radi ovaj alat?

Iskreno ne znam, cuo sam za njega na jedan strani forum, kako program radi ne znam, ja sam ga probao vidim da nalazi neke tagove, koliko je koristan ko zna :open_mouth:

ja sam preko njega ubacio na par klipova, uporedio ih sa mojim i nije bilo prevelike razlike, ali da je bilo konkretnije jeste … valjda pomogne :smiley:

Pitanje za vas YouTuber.

Evo prije par dana sam počeo sa YouTUbe kanalom pa imam konkretna pitanja za vas znalce:

Zanima me za ovaj tip videa recimo kao ovaj:

Jeli YT dopušta da skinem sa drugih YT kanala više ovakvih videa i napravim recimo nekakvu kompilaciju best of ili slično ?? I pod kojim uvjetima.

Ne dopušta to Youtube. :blush:
Štoviše, niti na ovom Forumu baš ne volimo takve mudrace koji ne znaju niti postaviti Youtube film u forum kako treba (ovo gore sam ti ja editirao), a pravili bi kompilacije; nema uvjeta. :o:

Hvala na editiranju, forume koristim skoro pa nikad :slight_smile: Nego eto logično pitanje ovi koji stavljaju ovakve video uratke gdje nalaze materijale ? ne kužim odakle njima video uopće . . .

Nisam niti gledao taj video, nema potrebe, ali ono što znam jeste da ne možeš uzeti dio tuđeg filma bez dopuštenja autora (jedini način je tako), sve drugo vodi u gašenje kanala. :frowning:
Za tebe Wille mali savjet; kupi kameru i uči o video editiranju. Tada se posveti malo više Forumima i vrati se k nama: :blush: :o:

1 Like

Nisam siguran, ali mislim da ovakvi videi idu pod Not suitable for most advertisers što znači da je ograničena zarada na njima.

1 Like

Ma evo imam ja kamere :slight_smile: i znam osnove video editiranja jer se bavim fotografijom imam već profi opremu za snimanje i fotkanje. Na forumu sam na ovoj temi jer sam ovdje saznao jako korisnih informacija i nakon čitanja ovoga svega ovdje pokrenuo sam nekakav ajmo reć’ pilot YT kanal. Još se tražim koji kontent snimati itd… Nego evo malo analiziram situaciju. Vidim da ovdje ima YouTUbera koji su pravi znalci pokušavam skratiti krivulju učenja samog YT tj. ponašanja na YT.

Odlično Wille, drago mi je što to čujem. :blush:
Još ti fali samo jedna sitnica - početi snimati. To je samo na prvi pogled jednostavno, to znaš i ti, vidljivo je.
Za ovo zadnje; bojim se da nema puta za “kraćenje krivulje”, ali za start savjetujem prouči naš Forum malo detaljnije, to je :crossed_fingers: . :blush:
https://wmforum.geek.hr/c/zarada/youtube :o:

1 Like

Hvala na korisnim informacijama - svakako ću pročitati sve na temu YT sa foruma. Znam i snimati čak imam i profi snimatelja koji čuda radi ali vječno pitanje ostaje: Što snimati ? Nezz dali da radim neke tutoriale recimo za Lightroom, ili neke prank videos, ili nešto treće troumim se :slight_smile:

Hvala još jednom svima na odgovorima. Ako nešto kvalitetno napravim na YT budem objavio u post.

1 Like

Ode jos jedna legenda

Ode i deda, …:cry:… R.I.P

Sjecate se da sam stavljao ono pile i despacito?

E pa …

Evo jednog zanimljivog kanala

https://www.youtube.com/user/murmelwelt/videos

1 Like