Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Iskreno nemogu vjerovati da to netko i gleda :slight_smile:

Nemoj se čuditi, jel što otkačenije, luđe, blesavije… to bolje. Prosječni, uobičajeni, “normalni” nikoga ne zanimaju…

Naravno to je samo moje osobno mišljenje a za zaradu je ionako bitna masa a ne mišljenje pojedinca (mene) i samo rokajte sta donosi lovu :slight_smile:

Budem se ovdje nadovezao da ne otvaram novu temu (ako bude potrebe otvorit ću je)
Imam YT kanal dugo godina i rekoh sada idem kliknut da ga monetiziram. Naravno odmah je bilo da imam toliko i toliko pregleda i da je to u redu.

Danas vidim da moram imati 4000 sati pregleda godišnje i 1000 subscibera da bi mogao zarađivati (Get reviewed after reaching 4,000 watch hours in the previous 12 months and 1,000 subscribers). Ništa moram smisliti sada što i kako i krenuti… Ode gledati cijene kamera :slight_smile:

Jeste vidjeli kako beta verzija studio autora izgleda ekstra?

@spiderman otkud to sad, ja znam za 10k pregleda da moraš imati prije nego mogneš monetizovati, izgleda da su promjenili to, 10k je too easy možda …

Bi je i meni 10 pregleda što sam i imao ali eto očito su promijenili. Preko 2 tjedna sam čekao da vidiš što će javiti i danas vidim ovaj dio što sam napisao gore. Imao sam nekoliko videa koji su imali preko 5k pregleda i tu sam automatski prešao 10K i sada ovo…

Nažalost, to je najnovija uredba Youtubea i odnosi se i na već monetizirane kanale. :frowning: Evo koji sam email dobio jutros:

…your YouTube channel, …, is no longer eligible for monetization because it doesn’t meet the new threshold of 4,000 hours of watchtime within the past 12 months and 1,000 subscribers.

Što reći? :frowning: Youtube monetizacija će biti samo za vrlo uspješne, izvjesno je da ne žele “brojiti sitno”. :o:

@c3po, iste mailove sam dobio. :frowning:

Vidim logiku kojom su se vodili, ali 4000 sati?!?! Ljudi moji?!? 4000*60=240 000 minuta. Moj najbolji kanal ima 215k minuta u zadnjih godinu dana.(Vec sam pominjao da mi cifre nisu neke sto se tice zarade a samim tim i pregleda). Bome ce mnogi ostati bez svog dijela kolaca dok ce se drugima taj kolac bitno povecati!

Predpostavljam da ce se sada povecati cijena reklame za oglasivace jer ima manje prostora za oglasavanje.

Krece od 20.2.2018
As a result, your channel will lose access to all monetization tools and features associated with the YouTube Partner Program on February 20, 2018 unless you surpass this threshold in the next 30 days.

Veliko je pitanje jeli ovo dobro ili nije? :frowning:
Ipak, daljnju i detaljniju diskusiju o novom Youtube rules update nastavimo ovdje:


:o:

2 Likeova

Ove li neko da mi objasni kako ovi rade ovo? Na koju foru monetizuju muziku kad svi znamo da se najvise paznje obraca bas na muziku.

Jucer gledam zajebancije po jubitu kad nadem na dijete hebote, dijete!

1mil+ subs i koliko sam uspio iskopat ima 14 godina.

Tko zna zna… :wink: jbg. Da smo mi sa engleskog govornog područija i mi bi imali veće šanse a ovako…:poop:
Kažeš djete…a gle ovo djete (dobro, tu je tata pomogao) ali svejedno, kako je to uspio? Predpostavljam da je izkeširao popriličan broj šuškavih valuta na promociju kanala na Youtubeu odmah u startu…
Tko zna kako, dajem 20% od zarade, djete već imamo na lageru…:grin:

1 Like

čovječe, 129 milijuna :open_mouth:

Treba ovakve videe radit


ima ih stotine sa vatrom i svi gledani.
Ili ove 10 sati nečega, npr 10 sati hodanja puža i snimaš puža kako 10 sati hoda. Ljudi to vole gledati.

Tu je odlično što je watching time bolestan i u međuvremenu se izvrti 20 reklama a u stvari ih nitko ne gleda.

Oh! :open_mouth: Vidim da frajer prenosi i uživo…upravo plivaju ribice u akvariju 24h …za nepovjerovat…

I onda stave onaj live counter za subsribere u kut i tako dobiju subsribere, ja sam gledao neke utakmice, dođu od 0 do 5k subsribera za vrijeme jedne utakmice.

Ovo nije uopće loša idea, pada vani kiša ti upališ live i snimaš i ljudi gledaju. Ili staviš mrava u kutiju šibica i snimaš ga 10 sati i staviš live counter u kut i napišeš idemo do 10k.

2 Likeova

Hm…

Jos jedan zanimljiv kanal.

E sad, posto ne pratim NBA i to ali… gledajuci socialblade za ovaj kanal

a znam da nema sanse da moze ovo monetizovati.

Ili ipak moze?

1 Like

Imamo li ja i rođak šanse na ovom stranom kanalu, šta vi mislite? On je ovaj što priča, priprema tekst i temu a ja editujem video…

Da, baš vam i nejde nešto…šteta, al ljepo ste uredili thumbnail-e na kanalu.

Oni videi sa thumbnail-ima su od prije pola godine i više…tad smo počeli raditi na ovome kanalu i onda je on otišao u Sloveniju pa smo prekinuli, sad počeli opet samo ova dva videa izbacili zasad, ma teško je da se probiti ali ja vjerujem da se može uz dosta truda…

1 Like