Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Rasvjetu sam kupio preko ebay-a i tako jos par stvari :slight_smile:

Hvala bogu na kinezima :smiley:

1 Like

Uradi unboxing video review za phantoma i napisi 500 reci review i dobijes link na mom sajtu za video :slight_smile:

Gdje fotke nestadoše?

Može se dovoljno dobra oprema kupiti za puno manje… pa ako vidite da vas ide onda kupite nesto bolje (citaj: profi) :wink:
S ovim sam ja dogurao do 100k sub: Canon 600d (kamera) i rasvjeta na njemu od cca 40$, Zoom H1 (mikrofon)… 30$ licenca za Mirillis Action (screen recorder) i Sony Vegas ofc :smiley:

1 Like

Program nema krek ili si ga ti htio kupiti ?

Ono sto me jos vise zanima, sta sve dobijas sa tim programom, u odnosu na free i na programe koji se placaju, a krekovanisu?

I na kraju, mozemo li vidjeti tvoj kanal :slight_smile: ?

Ima krek za neke starije verzije… bio sam ga prvo tako koristio i bio dosta zadovoljan… pa sam ga odlucio kupiti (i nisam pozalio) :smiley:
u odnosu na free programe dobio sam puno kvalitetnije snimke sa jako malim padom fps-a (dok su mi ga ostali programi dosta rusili)… a pored toga ima dosta cool featurea, tako da za mirillis preporuke svima koji zele gameplay snimat!
A kanal bi ipak zadrzao privatno, sry :smiley:

Evo, ja slažem slideshowe od slika na Youtube-u, počeo sam prošle godine krajem 6.mjeseca od tada do sada, prelazim 80k subscribera.
Bez promocije, bez društvenih mreža, sve do nedavno, ovako sve išlo na “suho”.
Dao otkaz na poslu, pljunuo šefa u facu, i posvetio se ovome…
Radim 2-3 sata dnevno, pet dana u tjednu.
Sad od AdSensa dobivam skoro pa 3 plaće koje sam nekad zarađivao radeći ko magarac, ma Youtube je :heart::ok_hand:. Samo pametno i isplatit će ti se!

3 Likeova

A za koje trziste radis?

IVONA voice text to speech odradi to na engleskome… :joy:
Iako mi je 50% pogleda iz Indije i susjednih joj zemalja, pa su pogledi slabije plačeni, nema veze, tješim se, nakupi se i tu love a ima Indijaca fala bogu pun kufer… :wink:

1 Like

Jeronimo, tamo si mi se svidio i pokazao si se kao pravi Amazon master, a ovdje pitaš pitanja kao da čekaš da ti kaže kako cilja na tržište iz Bosne ili Srbije? :slight_smile: (ne zamjerite kolege otamo)
Pitaj ga radije kako mu uspijeva privući publiku da gleda njegove (ili bilo čije) slideshowove? Ja takve filmove ne gledam.
A da ne bude zabune, to ni nije moje pitanje njemu. :smile:

Pa zato sam i pitao koje je trziste jer mi je skroz ludo da neko gleda slideshow :slight_smile: Ali jbg ima nas raznih. Mada i to moze lepo da se odradi, zanimljive slike i dobar narator mozda i mogu da mi zadrze paznju…Mozda :slight_smile:

Kad su mobiteli u pitanju, dobro prolazi…

Ja sam o tome razmisljao za Amazon sajtove da odradjujem review, po istom principu. Slideshow i teraj cirkus. Mada mi se nesto neda sad i to jos da radim.Mozda na tamo, ali je svakako korisna informacija da takve stvari prolaue kod nekoga :slight_smile:
Tako da imam temu za razmisljanje.

Gledajte, pa slideshow se od slika može složiti prilično zanimljivo i efektno sa prijelazima između slika i ostalim efektima, netreba ti ni narator…
Pa naprimjer, potražite i pogledajte samo na Yt-eu DARK5. Njemu je večina videa slideshow a lik rastura…i nije jedini takav…
Ja nisam baš sa slobodnim vremenom ali tko ga ima i potrudi se, čuda se daju napraviti…
Moj kanal je trash, na brzinu napravljen, ali ljudi očito to vole… i raste…

1 Like

Ja kad vidim ovako nešto dođe mi da ugasim internete i da se propucam koko je ovo loše…

3 Likeova

Samo cu reci vau, onakav kanal 2 mil pretplata ima. Ovo vece mi je znacajno promijenilo pogled na youtube i zaradu na istom…

1 Like

Gdje nabavljaš slike, kako se osiguraš da od tolike količine slika ne ulete neke sa copyrightom i ne dobiješ ban?

1 Like

Ha gle, šta da ti kažem, več imam nos šta mogu a šta ne, to su večinom slike koje prenose svi jači portali te tematike tako da tu nema straha…
A s nekima imam i dogovor, autorima koncepata u principu napravim reklamu, spomenem ih u videu , dam link njihove stranice i slično…

Ha eto, pa ti vidi… Niti ja nisam vjerovao prošle godine, nevjerujem još uvjek…kako dobro to ide… :grin:

Da li je istina da je zarada $1/1000viewsa, i da zarada ide samo ako se gleda direktno na youtubeu a ne embled modeu?