Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Sve zavisi iz kojih su zemalja pregledi, ja tako npr. iz USA znam dobiti izmedju 2-3 dolara za 1000 pregleda. Koliko se tacno dobije za 1000 pregleda sa Balkana ne znam tacno ali je dosta manja cifra.

Ljudi se čude ko pura dreku oko ove zarade sa YouTube-a… sve je puno nevjernih Toma… i ovdje gdje bi ljudi trebali to znati,a tek kada ovako nekom frendu spomenem nešto u vezi toga - on u pravilu nema pojma da tu netko zarađuje… strašno… a što se tiče prava na slike - za razliku od video i audio materijala - slike su najslabije zaštićene… naravno mora se malo i imati nos, što se dobije iskustvom…pa nećeš baš ići provocirati ban… ali evo ja sam radio slideshow videa i nikad anikakvih problema… može se u opis staviti neki izvor ili nešto,ali toliko je slika za bilo koju temu da uvijek možeš naći neku za koju sigurno nitko nikada neće pitati odakle ti…

Ali ne vrijedi samo napraviti slideshow… istina je da ti ne treba nikakva reklama ako pogodiš trenutak… ovdje svi čekaju samo da im nešto padne s neba, samo ispituju da im netko otkrije toplu vodu… jedina prava istina oko yt - pogoditi trenutak ili raditi ultra dobre video zapise i biti strpljiv… ovo drugo je dugoročno isplativije…ali dugoročno… a za neku brzu zaradu treba stalno biti ‘‘u toku’’…izbacivati redovito video zapise koji su u tom trenutku zanimljivi i privlače poglede… znači ako izbacuješ takva 2-3 videa u tjednu… imati ćeš 10ak video zapisa u mjesecu… i neka ti svaki taj mjesec zaradi 20ak dolara eto te na 200 dolara taj mjesec… sljedeći mjesec ide novih 10ak video zapisa… sada od njih 200 dolara plus jedno 20ak dolara od onih prijašnjih 10 videa…i eto te na 220$… pa treći mjesec imaš novih 10ak videa koji donesu oko 200 $ plus sada imaš od prethodna dva mjeseca još 20 videa i neka svaki donese po 1,5$ eto te na 230 $…a tek treći mjesec radiš…i ne radiš ništa posebno (znači to je bez promocije, bez da je ijedan video postao viralan)…samo pogađanje trenutka…

Evo dati ću i konkretan primjer… Kad je prošle godine bilo nogometno prvenstvo…bila je neka navijačica koja je izbacila sise na tribinama… ja pročitao članak na indexu… odem na Google - vidim ima njenih slika puno, nađem njen instagram profil…fb stranicu i profil… skinem nekih 100 slika ili koliko već…ubacim u slide show…znači sve skupa nije trajalo nekih 15ak minuta… nigdje ništa objavljivao (znači promocija nula)… taj mjesec video je zaradio 120 dolara… u vremenu od tada…a ima skoro godina dana…video je zaradio još samo 15 dolara…i jedini je video na tom kanalu jer sam tada još uplodao svakojake pizdarije pa je imao strike te kanal više ne koristim osim što eto taj video još malo privređuje jer nisu makli monetizaciju… ali to je stvar trenutka…to se hvata…i moras imati takvih 10ak videa svaki mjesec…to ti treba za uspjeh…i nije topla voda prepoznati trenutak…

Ako Bandić napravi fontanu novu - izmisli par stvari na tu foru, izreži par zanimljivih govora, rečenica… sklepaj to u neku cjelinu…eto video od 10ak minuta…i eto taj tjedan pregleda kao u priči…i eto sigurno 20ak dolara od tog videa…govorim stalno za naše tržište jer se još na pravi način nisam odmakao od njega…

Probao sam sa stranim kanalom…ide naravno teže od očekivanog… ali ništa čudno…a najveći problem predstavlja upravo ovo što sam gore napisao… fali mi taj ‘‘trenutak’’…jer dok ja nešto vidim, čujem i mislim evo to je to…pogledam na yt i već ih je 10 gore s time… i onda se ne isplati… ali polako, ne ide preko noći :slight_smile:

I da nadodam, dobar thumbnail, slika koja upada u oko, jer svi objavljuju iste slike, ti uzmeš izrežeš, obradiš, napraviš nešto što drugi nemaju, iako se radi o istoj stvari, možemo reći i klickbate, mamac slika… To je već 70% posla odrađeno!
Možeš imati vrhunski video bez dobrog thumbnaila nemaš nikakve šanse… a di su tu još, tagovi za video po kojima če te pronaći, smisliti primamljiv naslov i tako neke sitnice…

Posto se ovo “nevjerni toma” odnosilo vjerovatnoo na mene, moram odgovoriti…
Nisam nigdje rekao da sam zacudio da neko zaradjuje na youtubeu, kako si ti to izvukao iz konteksta. Zacudio sam se sto u 2017.oj godini prolaze slideshow videi i to kako prolaze. Sa 90% lajkova sa milionima subscribera itd. Za mene je to nevjerovatno i nelogicno. Da se razumijemo, uvijek sam znao da ide lova na clickbait videe, ali nisam znao da ljudi to prate i lajkuju.

Ono sto se slazem sa tobom jeste da je kvaliteta zaista dugotrajnija i da za neki duzi vremenski period, tipa 2-3 godine treba praviti dobre videe.

Iskreno krecem i ja u ovo, svakako nemam sta izgubiti, ovdje su ulaganja 0, a sa mojim skromnim, ali ipak postojecim YT znanjem mozda nesto i bude.

Tebi bih ipak, tomo, preporucio da svoje postove malo formiras i da ne pises 100 na sat, to sto je post dugacak ne znaci da je dobar. Svako dobro! :wink:

1 Like

Nisam mislio na tebe, nego sam se referirao na drugu jednu temu oko yt koju sam bio pokrenuo pa su napadali sa svih strana… Ali nisam to dovoljno jasno napisao, pa sorry sto smo se krivo razumijeli…

Aposlutno, svatko može probati. A gledaj ovo oko slideshowa - svakakvi debili imaju internet priključak i onda klikaju na najveće gluposti…a s druge strane može se i slideshow napraviti zanimljiv :slight_smile:

Iskreno, slažem se s tobom, ali ja kada krenem pisati…a ono…ne znam stati… ali svakako treba težiti da se bude konkretniji i konstruktivniji :slight_smile:

Jel to čista zarada ili dobit, jer znam da YouTube uzima 45%?

Cista zarada, nakon sto YT uzme svoj dio.

Pa dobro, US logika da je bar duplo bolja zarada. Tu je to negdje onda, $1/1000 za Balkan.

Mislim da je ipak za Balkan daleko manja zarada na 1000 pregleda, mozda cak i desetak puta manja.

Mislim da je najmanja $0,30/1000, a ne vjerujem da je Balkan gori od Afrike.

:slight_smile:
Kako je to proslo? To si trebao snimati :slight_smile:

Vjerovatno je mislio riječima da ga je “pljunuo” u facu :D.

Kada kolega s kojim se voziš godinama na posao postane iznenada šef, i okrene ploču i sada bi te j…e preko tvojih leđa…
Zamalo da ga nisam zakucao u pod, malo je falilo… Al bolje udahnuti duboko i ne čačkat drek, još onda više smrdi… :poop:

Samo kulturno, time dokažeš da si mnogo vrijedniji od njih.

ja imam par vrhunskih klipova na yt


kretenizam na kvadrat, slika na koju je naljepljen tekst u paintu, klip traje cijelih 10 sekundi :slight_smile: zarada oko 5,73$ na 57 857 pregleda još ima i lajkova solidno, čudni su ljudi baš. ovakvih klipova je moguće napravit jedno bar hiljadu dnevno i to sve ručno

Dobra je to zarada za klip koji traje 10 sec :slight_smile: Posto se one standardne reklame izbacuju tavno nakon 10 sec :smiley:

Ja cim odradim ono sto sam planirao sa Aff sajtom, odvojicu jedan dan nedeljno za YT. Jer je bas steta da ono sto mi donosi zaradu ostavim po strani…Kad sam aktivan zna da kapne po neki $ i odatle.

da i ja sam vidio da je reklama na samom kraju videa, ma nisam doskora se uopšte bavio sa yt, ali ne da se može zaraditi i po lakoći možda i lakše od njave, a ne treba ni hosting ni domena ni pisac ni istraživanje ništa samo štancaš klipove

evo ja napravio 3 videa za nekih 5-8 minuta

Pa da, generalno YT je dosta jednostavanvniji za rad. Jos ako imas znanja oko rangiranja sajtova, YT bi trebalo jos lakse da proguras. Redovno objavljivanje, guranje preko Facebook-a i samo da puca.
Napravis 5 profila, udjes u tematske grupe u kojoj ti je kanal i cim izbacis klip masovni spam u sve te grupe i imas u startu odlican push. A da napravis FB podrsku ti treba 2 nedelje maximalno.

ništa od toga ti ne treba niti ja imam, samo štancaš ko dođe dođe, a ima dovoljno ljudi da će doći sami od sebe, nikakav puš, nikakav fb, samo rokanje, eo još jedan objavljen video

1 Like

A majke ti, 10 sec. video :joy: daj nabaci link ak ti nije bed!
A ja sam mislio kako su moji videi kratki…:joy: Ahaha…svaka čast!
To samo dokazuje ono što sam več govorio ranije… Dobra Thumbnail slika koja privlači oko je 70% posla obavljeno…
Vidio sam hrpu vrhunskih klipova sa bzv. thumbnail-ima i pogleda ni publike nigdje… Dobra slika i ljudi sami klikaju…