Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Mozes da kupis kanal, 119$ kosta cist nov kanal.

@Thunder_Wolf ma za ove pare ne ocekujem nista, moze samo da me iznenadi da mi ze svidi :slight_smile: Vec s se spremio da je igracka :smiley:

1 Like

Čestitam, :blush: bilo kako bilo, tripod je u svakom slučaju prava stvar. :+1:
Kad vidiš nekog’ da snima, pa i sa skupom kamerom iz ruke; jasno je da je amater, i da ne zna mnogo. :o:

1 Like

Ja sam kupio i ovo, kome treba za snimanje u pokretu, odlična stvar!

4 Likeova

Meni stigao timer. :slight_smile:

Zanimljiv video u usponu Pitera McKinnona.

I pitanje: sa kojim sotfverom se napravljen ovaj video?

A evo i timera

Kad stignem napravicu video o timeru :slight_smile:

2 Likeova

Pa to je napravljeno sa nekim od onih Whiteboard Animation Software, e sad koji je tacno ne znam jer su mi svi slicni i rade istu stvar :slight_smile:

Video Scribe…

Za vikend sam radio prvi put time lapse video. Pa iskreno, nije toliko tesko mada sam naisao na nekoliko zanimljivih problema. Prvi i osnovni je nedostatak iskustva. Na pocetku sam stavio da se snima svakih 5 minuta ali sam to kasnije prepravio da bude na svakih minut. Sada znam da sam trebao ici sa cak jos manjim intervalima ali to cu vec moci istestirati kada sljedeci put budem na istoj lokaciji.
Naravno, napravio sam i video kako je snimanje teklo. Same timelapse videe jos nisam napravio, ali sutra cu ih staviti i naravno staviti linkove ovdje da ih moze vidjeti.
Jedna po meni vazna stvar o kojoj vjerovatno niko ne razmislja je da za vrijeme snimanja ovakvih snimaka ukoliko se radi o nekoj javnoj povrsini, morate da budete pored svoje opreme da je neko ne bi ukrao ili polomio. Znaci kad vidite video tipa 12 sati nekog parka ili nekog puta, fotograf je cucao pored opreme to cijelo vrijeme. Ja nisam posto je ovo snimano sa balkona ali vjerujem da shvatate o cemu pricam.

Sljedece sto cu nabaviti od opreme je dodatna baterija.

2 Likeova

Kakav će to time lapse biti ako se snima svakih 5 minuta? Za to vrijeme oblak će ući i izići iz kadra, zar ne? :frowning:
Meni je na kameri (SJCAM SJ5000X Elite) maximalna vrijednost za time lapse 1 minuta, a snimao sam, tako mi je odgovaralo – svake 1 sekunde (na videu ispod). To ovisi, naravno, o tome što snimaš i koliko brzo želiš da film “ide“. :slight_smile:

Ono što ću ti ja predložiti za razmatranje je – gimbal. Ja imam stalak kao i ti, i to je super, ali gimbal je također “must have“ za Youtubere, jer tako bi sa njim i tvoj gornji video tehnički izgledao mnogo bolje, ne bi kamera tako poskakivala i potvrđivala da snimaš iz ruke. :wink:

Moj prvi gimbal mi je nekidan poslao moj prijatelj i vrlo cijenjeni kolega ovdje sa Foruma, :+1: hvala mu još jednom na ovome: :blush:


Odličan je i sve 5, no to je gimbal za smartphone, a za svoju gorespomenutu kameru (koja sad govori ‘oću i ja gimbal’) nabavit’ ću ga prije ljeta. :blush:

Pošto ipak znamo da slika govori kao 1000 riječi, evo i C-3PO -ov prvi testing timelapse (snimano u prosincu 2016);


Jako je bitno uvijek, a posebno za timelapse da je kamera na fixnoj podlozi. :blush: Ovaj gornji timelapse je sniman, kao što možete i vidjeti po sjeni, iz ruke i to hodajući, a ipak izgleda, po meni, jako dobro. :camera: Nisam ni tada imao gimbal, ne sjećam se čak ni jesam li koristio stabilizator u kameri, ali izvanredan posao je napravio Youtube :blush: svojim softwareskim video stabilizatorom. Bojim se da ta opcija više ne postoji. :o:
2 Likeova

Evo ga i time lapse

Ovo za 5" je bilo na pocetku ali sad vidim da bi bilo idealno da bude 20 sekundi.

Za gimbal mi se cini da mi je jos “rano”. Ali je definitvno nesto sto imam u vidu.

1 Like

Evo jedan domaci youtuber:

Po nekoj pretpostavci uzima jako lijepe pare… 50-60$ dnevno u prosjeku od donacija (ima i ovih ogromnih kao sto vidite)+ novac od adsensa

inace ne pratim sah, ali njega mi je zanimljivo gledati jer na dobar nacin objasnjava…

Evo jos jedan timelapse. Ovaj put sam koristio interval od 20 sekundi. Frame rate je 16fps. Video sam pravio u Blenderu 2.79. Mislio sam koristiti Movie Maker ali imam osjecaj da je kvalitet izlaznog videa losiji iako kada se pogledaju detalji fajlova i jedan i drugi imaju istu rezoluciju.

2 Likeova

Evo jos jedan video! Malo sam se izvjestio sto se tice video editovanje i sad stalno koristim Blender. Ovo je preko 5000 slika u intervalu od 15 sekundi i frame rate od 22 fps. Muzika je sa YT neki tamo mislim Indijac.

Primjetio sam da imam neki problem sa fotoaparatom, kao neka siva fleka. Moram to nekako rijesiti

Moram da kupim jos dodatnu bateriju za aparat.

Jel iko primjetio novu ikonicu na youtubu Paid Membership?
12

He, ovo jos jedne zaminljivosti…

Mogli su vala staviti 4.5$, da ne bude baš sve kao na Twitchu :stuck_out_tongue:

Koliko uzimaju sebi procenta?

Mozda sam vec slao ovog momka. Lik radi restauracije starog alata, svaki video je ubrzan bar duplo i nema muzike,nema price.

1 Like

Evo nove zanimljive opcije na YouTube-u