Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Hello momcad,

Ovo mi zadnje vrijeme postao zanmljiv topic , pa se provlaci stalno kroz misli taj youtube.
Citam ima dosta zanmljivi stvari , prijedloga pokusaja pokretanja kanala .

A meni po prirodi neki djavo neda mira , mora da ja nesto radi istrazuje kontam nesto u vezi
sad ovog placanja , ako nije isto npr. da se video youtube vrednuje zarada kad je kanal negdje sa balkana
ili kad je npr, Njemacka , Francuska , Velika britanija itd…

Mogao bi se nesto tu sad skontat , tipa imas nekog frenda u navedenim zemljama , znaci ti radis video kod kuce montiras sve , on napravi kanal i saljes mu video preko nekog servisa . tipa dropbox , google drive . Njegovo je samo da upload , a ne mora ni to ako ga mrzi uletis mu na komp preko time-viewer i rijesis to.

Sad ne znam da li bi ima nesto veci procenat zarade , nego kad isti video uplad sa nasih prostora .

PS:Ili druga solucija imas nekog poznanika cyber-frenda u kojeg imas povjerenje i isti postupak uradis kao i sad frendom , naravno zaboravio sam navesti uz odredjeni procenat zarade da ide toj osobi ili frendu .

1 Like

Post stoljeca, dajte momku iznad VIP znacku!

3 Likeova

Izvini druze ne kontam da li je u pitanju sarkazam ili nesto drugo . Mozda ovo vece ljudi primljenju sto sam ja gore naveo , u biti nisam expert sto se tice marketinga you-tube i sl. stvari koje idu uz to . Nema uopste neko iskustvo u vezi you tube i kako ide zarada, da li su u pitanju oglasi ili nesto drugo.

Zelio sam samo onako da iznesem neku svoju ideju koja mi se cinila zamljivom , kontam mozda nekom pomogne da pokrene nesto slicno.

1 Like

https://appsumo.com/lumen5/
Opet ja sa onom stranicom, ispast ce da imam neke zarade od toga, evo do 30.04.2018 imate priliku dobit besplatno pristup lumenu. Ako vam registracija ne radi(baci gateway 502) idite na naslovnicu pa se tamo registrirajte i onda odite na ovaj link. Malo im je navala pa izbacuje errore :smiley:

5 Likeova

Pozdrav,
Ja sam jucer pocela sa youtube kanalom:


gdje ucimo ljude snimanju, montiranju, dizajnu zvuka… Frend i ja razmisljamo vec neko vrijeme i u principu radimo na youtube kanalu mjesecima. Prije samog pokretanja valjalo je pripremiti “teren”; smisljali smo ideje za videozapise, razne serijale, otvarali drustvene mreze i radili grafiku za kanal. Od opreme smo 90 % imali vec, s obzirom da se snimanjem filmova bavimo u slobodno vrijeme (morali smo jos kupiti bolju opremu za audio). Za sad smo objavili jedan kratki film/reklamu, a kroz tjedan dana bi trebale krenuti i prve epizode. Krenut cemo polako, bez prevelikih ocekivanja glede subscribera pa tko zna, mozda i uspijemo :smiley:

5 Likeova

Jeli netko zna program koji ce u pravom vremenu mjenjat glas i pritom ne mislim na one voice changere zenska, muski, dijete, chuck norris nego npr za ljude koji imaju malo cudan glas pa da izgladi cijeli zvuk.

Evo jedan zanimljiv domaci kanal.
https://www.youtube.com/channel/UCr7vpXK2KWm3Lz0RNF_C6hA/feed

Covjek radi akvarijume i sve sto ide uz to.

Evo jedan strani kanal slicne tematike

Inace, danas mi stigao stativ. :slight_smile:

Fin stativ, dodje u torbi. Mislim da je bio oko 55$

2 Likeova

Da li neko zna koji se program koristi za pravljenje ovakvih videa:

Htjeo bih pokusati nesto slicno u buducnosti

Sta mislite o ovoj kamerici? Deluje skroz ok, a cena je bas bas pristipacna. Pri kraju je kako snima.

Mislim da je u pitanju Adobe After Effect :wink:

Može poslužiti kao kamera koja će snimati drugi ugao, nije neki kvalitet da bude glavni kadar :thinking:

I meni lici da je Adobe After Effect, mada ovi delovi gde su ove 3d stvari (npr ovi vojnici koji idu…) to ne verujem da je radjeno u AE, pre mi deluje kao mozda Cinema 4D, 3d max ili tako nesto :smiley:

ja sam pre par meseci kupio akcionu kamericu EKEN H9 4K, i mislim da je super, ako ne i najbolja za te pare :smiley: msm da je na Aliju bila oko 36$ + sam ja uzeo dodatni bateriju i ekserni punjac i selfi stap i onda je sve bilo oko 46$

2 Likeova

I iz mog istrazivanja ispada da je od tih bas jeftinih eken h9 ili eken h9r (s remote kontrolom do 10m) najbolja kamerica. Sad ne znam jesu li zbog marketinga najzastupljeniji ili imaju neki kvalitet, ali nijedna od tih prilicno jeftinih kamera nema toliko reviewa uopste kao eken h9. I bas puno pozitivnih komentara kao i videa o svemu zivom vezanom za tu kameru. Kazem mozda su ugurali mnogo novca u marketing, ne znam. Uglavnom kvalitetnih video klipova o kameri ima na yt

Mislim da su uglavnom u dva grama te kamere oko 30$ (eken h9 malo skuplji). ja sam mislio za ronjenje kupim, al sam odustao od kupovine jer bih je najvise 2-3 puta upalio (znam sebe) pa odustah od kupovine

1 Like

Vidis i ja sada bas zamisljam sta da radim, jer imam jednu koju sam uzeo prosle godine i bukvalno sam je dva puta upalio. Uzeo sam je za pecanje i poneo sam je bukvalno dva puta. Sve kao da napunim i ponesem i onda me mrzi da je stavim na punjac…
A sad za vikend sto sam bio pojeo sam se sto je nisam imao…Imao sam na laganom stapu mladicu preko 5kg, i ko sad da mi veruje kad nije izasla napolje :smiley:
Naravno ispravila mi je udice i otisla, a ja pored sve silne tehnologije nemam uspomenu bar na tu kratku borbu…

1 Like

Hahahaha i ja ih pratim, odlicni klipovi samo neznam koji program :frowning: A opet tu treba imati dobar zvuk i glas.

Muziku mozes naci free, a naratora platis 20$ po videu ako uspijes naci nekog solidnog :stuck_out_tongue:

Narucih sad ovaj tripod, deluje mi fino, videcemo kako izvleda uzivo. Svidja mi se ovo sto moze da se poveze preko bluetooth-a, moze lepo da posluzi za pecanje, a svakako ce da se koristi i u kuci za kanal koji krecem da radim. (Najzad krecem sutra)

1 Like

Hehe…imam i ja takvog istog s Gearbesta…kolko para tolko muzike… :laughing:
Šalim se, ma za tu lovu dušu dao, nije loš…

Zapravo bih se i ja mogao okušati u ovim vodama, jer imam negdje 550d sa 135mm objektivom koji kupi prašinu :sweat_smile: Samo problem je ta monetizacija. Što se tiče uspjeha, on je zagarantovan to već vidim :stuck_out_tongue: U CV-u imam sve potrebno za to, od video i foto produkcije pa do SEO-a na YT-u. Fali mi samo slobodnog vremena, jer je fokus trenutno na IA i Amazonu…