Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Tek ce da sad bude brisanja kad krenu ove sa teorijama zavjere, naciste i ostale hejtere micat

Flat Earth nije fake :slight_smile:

Uglavnom, na kanalu koji ce uskoro ispuniti oba potrebna uslova sam imao nekoliko videa sa ovim upozorenjem

image

Od 31 videa sam imao 4 videa koji su imali ovo. Ovaj video gore ima najvise pregleda pa sam njega ostavio zadnjeg, tj. nisam ga jos obrisao. Medjutim, ono sto sam zanimljivo primjetio je da nakon brisanja ta 3 videa koji su mozda zbirno imali oko 5 hiljada pregleda nije mi nista opao broj minuta.

Ovo je stanje od jutros

image

a npr. prije 6 dana je bilo 215,997 minuta. Iz ovoga mogu zakljuciti da obrisani videi nisu obrisani iz statistika YT sto bi moglo znaciti da mozemo ubaciti neki video za koji cemo imati copyrighted content i sa njim “nabiti” potrebnu minutazu i subse. Jel ima iko slicna iskustva?

Cak sam mislio da ova tri videa, tj. 4 ubaciti u neki testni kanal i onda samo staviti u end screen prema videima na mom kanalu.

Ovo je ocigledna velika prevara sa licenciranom muzikom.
Napravili su od raznih isecaka neke pesme kao svoju pesmu i prodavali je kao licenciranu.
Mreza a ne pojedinac koja je verovatno povezana sa tim stvaraocima tih pesama je prisvojila tu pesmu kao svoju i stavljala opomene i zaradjivala na tim pesmama zajedno sa stvaraocima pesme…
Ima mnogo laznih licenciranih pesama koje su kao licencirane a u stvari ih vec ima na YT i zasticene su…ovo je brza i laka zarada za mreze i pojedince povezane sa mrezom…ali ako neko tuzi moze taj pojedinac da zapadne u velike probleme.

Cuo sam da YT sistem pamti te sve opomene i to gledaju prilikom prihvatanja za monetizaciju da li je kanal bio uvek cist.
Ovo sam cuo i citao kod drugih,nemam licno iskustva jer nikada nisam imao opomene.

Da, ali stvar je u tome da on tu ne moze nista osim tuzit sto je zalosno.

Ovde ni YT ne sme nista jer ni oni sami ne znaju ko je taj anonimus i cija je to pema.
Stavi se kao vlasnik sajta i neko kaze to je moja pesma a drugi kaze to je moja a dva anonimusa,nije to madona pa da se zna,nego dva anonimusa.
Zato je najbolje originalni video praviti bez kupovine licenci i miran si ili ako ti vec treba muzika plati lokalnom DJ da ti napravi neku muziku.

U ovom slučaju je vidljivo da ima rupa taj YT software. :neutral_face: Vjerojatno znate da je moguće neki audio file zaštititi kao svoj, sigurno uz neke provjere, no ovaj lik je valjda i to izbjegao na način da je autorizirao remix te pjesme (koji kao takav nije postojao do tada) i tako čak i glavnog autora opalio opomenom. :wink:

Vidljivo je da čak ni Debeli Štakor (The Fat Rat) baš ne kuži najbolje što ga je snašlo, :thinking: jer misli da mu to ovaj lik šalje tužbu. :man_judge: Ustvari sve ide automatski i nakon što se osigurate na taj način nije potrebna više nikakva aktivnost. Naravno, to nije besplatno, a kao što vidimo, (još) ni ne radi kako treba. :neutral_face:

Autor filma se ipak ni jednom rječju ne okomljuje na Youtube, nije ni čudno kad ima 3,7M pretplatnika i ukupno 774,3M pregleda, a samo ovaj video gdje plače nad zlom sudbom mu ima 3,2 miliona (od prosinca), i on se nada da će to Youtube riješiti, osobno sam uvjeren da će tako biti. :slight_smile:

Inače, znao sam za ovu potencijalnu zlu zgodu, u zadnjim postovima sam napisao da Youtube djeluje žustro u dijeljenju pravde misleći na video, mada je tako i kod audia, osim kod nekih iznimaka poput ove. :sunglasses:

Naravno, nije riječ o nikakvom putu koji treba slijediti, :no_entry_sign: pa čak ni oni koji vole ići po rubu (ili su u pubertetu), :smile: jer sad je bilo ovako, ali čuli ste i u filmu; riječ je o velikom i ozbiljnom prekršaju za koji su izdašna novčana globa pa i sam zatvor – sasvim izvjesni. :o:

1 Like

He, he…Ne grizi ruku koja te hrani… :sweat_smile: Počeo je žestoko, da bi ipak “progutao” :poop: i pohvalio YT.

1 Like

A sta slika objasnjava osim da delovi video snimka nisu podobni za YT.
Jesi li hteo nesto pitati ili objasniti?

Prvi put vidim pa me zacudilo. Pitam se hoce li ovo raditi i za ljude koji se bave komedijom pogotovo za lisu lampaneli to bi bio gubitak samo takav.

1 Like

To rade odavno,skoro godinu dana,ako video snimci imaju nepozeljne delove sadrzaja blokiraju delenje ili ako ima jako losih komentara ukinu opciju komentara.

Da li neko zna koliko je trazeno na primer video snimci u kojima se objasnjava rad i osnovne funkcije GPS trackera?

Micose, :blush: to zna svatko koga interesira, a ima instaliran browser addon Keywords Everywhere, spominjano na Forumu više puta. :+1: :o:

2 Likeova

Kontali zena i ja pokrenuli neki kanal sa kuvanjem. Kuva ona, kuvam i ja. Kontam ima tu para. I rekoh ajd da vidim sta bi se moglo tu prvo tehnicki pripremiti da bude sve sega-mega…
I pronadjem ovaj video, zena sve fino objasnila

A kod nas u kuhinji to izgleda ovako

S takvim fensi kamerama i lećama te dobro složenom rasvjetom čini mi se da bi i :poop: dobro izgledalo da ga servira na tanjuru…

1 Like

Razlika izmedu svakog covjeka koji sebe snima (izgled) sa dobrom rasvjetlom je 0 (da se bozou ne bi ljutio reci cu skoro 0 :p). Ako pogledate nekog gamera sa dobrom rasvjetom samo zamislite da ima beauty kanal, isti qurac, samo sto ovaj ubija ljude okolo, a ova reklamira zrak.

Inace ljudi obozavaju ovakve okrugle rasvjete


(refferal link! nije!)

Probiti se na Youtubu je sada malo problematicno.
Imam tri kanala na koje redovno nesto objavljujem.
Jedan se solidno probio,a ostali su mrtvi.
Znaci cista sreca.
Mislim da nema pravila koji ce se kanal probiti.

Osobno ne znam ni za jedan ozbiljan kanal koji nema profi ili barem malo jaču rasvjetu, s izuzetkom snimanja po Suncu. :sun_with_face:

Ovakvi filmovi; snimani u interijeru bez rasvjete + “ mutavi “ (ništa se ne govori) = 0 bodova. :neutral_face:

To je moje mišljenje, ali koje će ipak potvrditi svatko tko pozitivno odgovori na pitanje iz naslova topica. :slight_smile:

Je je :wolf:-e, kaži im i kakvu ti imaš rasvjetu. :blush: :o:

Pošto tegla?

Netacno,ima i za takve neka Youtube milostinja,ali naravno slazem se da treba lepo pricati i imati odlicno osvetljenje kao i solidnu 4k kameru.