Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Dali ovo youtube testira nesto novo vidim da nekoliko jakih kanala sa preko 500 hiljada pratilaca imaju od 1 do 8 hiljada pregleda bas malo pregleda za tako jake kanale, domaći kanali.

Istina, to je strašno, navodno u skoroj budućnosti neće biti organskog pregleda, odnosno, on će biti samo 1% od ukupnih pratitelja. Morati ćeš sam slati promet preko društvenih mreža i weba i slično na svoj yt kanal kako bi zaradio. Pazi, ja imam sveukupno 700.000 pratitelja i broj pregleda po videu u zadnje vrijeme mi je oko 10.000. Ipak, gura mi stare video materijale tako da ni sam ne znam što je i u čemu je stvar ali mi je apsurdno da mi je po videu broj pregleda onaj koji ja pošaljem na youtube, organski 0 ili 1% samo

Uvijek će biti organskih pregleda, dok god postoji YT tražilica i preporuke sastrane. Da li će ih biti više ili manje, to je pitanje, ali suludo je pomisliti da će cijela tražilica biti plaćeni klipovi ili da će sve preporuke biti oglasi.

Ako je kanal tech reviews i netko pogleda jedan video i klikne pretplate, ti pretplatnici na tom kanalu ne vrijede gotovo ništa. S druge strane, ako je netko osoba koja privuče gledatelje i oni kliknu subscribe, oni će i bez pretplate redovno posjećivati kanal te osobe da vide njegove videe.

Da i meni stare video snimke bas forsiraju, inače zadnje vrijeme sam i dosta manje snimao bas zbog ovih izmjena a planirao da se opet aktiviram ali sada sam u velikoj dilemi dali da nastavim. Mnogo novosti su uveli za relativno kratko vrijeme ali videcemo na sta ce sve ovo izac.

Isto kao i sa FB pagevima sto se desilo. Ranije si imao mnogo manji broj kanala, sada imas milion kanala i svaki korisnik se pretplatii na 50-100 kanala i jako je tesko biti u vrhu njihovih lista. Pretpostavljam da samo oni sa ultra zanimljivim sadrzajem ce da uzimaju većinu, ostali ce da zive od trazilice i sugestija.

1 Like

Ja sam se postavio kao i ti, snimam dalje, nove objave imaju broj pregleda koje ja pošaljem na video sa društvenih mreža i to je to. Ostalih stotine tisuća pratitelja na yoututbe-u uopće ne dobiju obavijest o novom videu ali generalno broj pregleda ukupni kroz dan je Ok. I više nego ok. Ali ja imam nešto ispod 1000 videa. Sve moje, ništa tuđe, nema strike-a. Zaista se trudim oko videa, imam kanal već 12 godina

3 Likeova

Kazu da ce kazne biti u odnosu koliko vam kanal zaradjuje.
Znaci ako procene da ste ih prevarili i stavili da video nije za decu,a on jeste onda sledi kazna.

Ovo je ključno. KVALITETA!

Nerazumijem zašto svi traže način “prevariti” youtube i onda na kraju zaje** sebe.

Ja sam krenuo s yt kanalom prije nekih mjesec dana radi se o livestreamu i imam 55 pratitelja ali na live od toga 25-30 gledatelja a ot toga su već njih 4 kupovala preko mog shopa tako da sam prezadovoljan za mjesec dana. Idem na kvalitetu.
Planiram još 2-3 mjeseca testirati kako će sve to ići a onda planiram uložiti pravu lovu xx xxx€ u ovaj posao da to sve ubrzam. Lova će biti uložena u produkciju i ostalo sve u marketing i brendiranje. Ključna stavka mi je da je vezano za moj brand koji razvijam već 2 godine i koji ima jako dobru podlogu za daljnji razvoj odnosno tek sam na 1% od ukupnog potencijala.

1 Like

Jeli netko zna kako “popravit” hrapav glas? :stuck_out_tongue:

U zadnje vrijeme cesto pogledam neki video sa ovog kanala

Frajeg topi razne stvari i pravi male poluge.

Inace, gledajuci slicne video sadrzaje uvijek se zapitam kako tako nekih stvari jednostavno nema u Evropi. Tipa ovog gorionika.

1 Like

Odakle uzimate slike ili videe koje koristite kada radite neki video?
OK, kontam da ima dosta free stock sajtova, ali recimo hoces da ubacis par slika od neke domace licnosti cije slike se ne mogu naci na free stock sajtovima. Sta onda ?
Da li je dozvoljeno da se slika malo propusti kroz PS tj da se edituje, pa onda upload na YT?
Verujem da nije ali sta je alternativa?

Ako fotka nije tvoja, uvijek se može dogoditi da te vlasnik prijavi. Tu ima sad i ona opcija “dispute” I repliciraš na prijavu da je “fair use” ali generalno youtube to ne prihvaća, barem ne kod nas.
U Americi je recimo dozvoljeno npr. staviti dijelove nekog novog filma u recenziji, međutim tada tvoj video i angažman mora biti 95% dulji od onoga što si “uzeo”. To u naravi znači da u videu prikažeš 10 sekundi filma i na to moraš dodati 200 sekundi vlastitog sadržaja. To se ne odnosi na naslovnu fotku videa, tu ne smiješ staviti tuđu fotku. Sjećam se da je jedan kanal uzeo screenshot iz mog videa i stavio na svoj video kao glavnu sliku. Ja sam ih prijavio i dobili su strike. Najbolje, najsigurnije i najisplativije je da koristiš vlastiti video materijal jer to i youtube voli ali i ti si miran naposljetku

I tako

Ode moja monetizacija …

Kakve video snimke imas?

Pa… slideshow sa pjesmicama za djecu. Iskreno, nisam zacudnjen. Iznedadio sam se sto mi je monetizacija uopste odobrena. I samo da se zna, nisam nista ni zaradjivao.

E sad, kako ja vidim kako bi neki yt kanali mogli imati ozbiljnih problema ili bi mogli ozbiljno da povecaju prihode. Sve zbog ove situacija sa korona virusom. Posto su djecije igraonica zatvorene bar ovdje u BiH, vecina djece se biti kod kuce a roditelji sta ce pustace djeci yt pjesmice. Mnogi kanali bi sada da imaju veliki boost u pregledima.

Ja sam npr. u dosta lokala prosle zime vidio kako ljudi pustaju na tv-u one snimke kamina sa vatrom i tako to. To ce vjerovatno sada naglo prestati sa pregledima.

Imam 1 kanal koji sam napravio prosle godine i uploadao 1 video i naravno skroz zaboravio na njega, sada vidim 138 subova, preko 13 000 sati, video je naravno bila 1 pjesma iz jedne igre koju nitko nije do tada uplodao i vidim da ima claim, racunao sam ako toliko kanala ima pjesama/soundtrack od igara da im nece biti nista, mislim nije ni meni nemam nijedan strike u copystrike i nijedan u guidelines.

2 pitanja:

  1. Jeli moguce odnekle uplodati free pjesme da napucam tih subova do 1000?
  2. Jeli moguce dobiti monetizaciju, ako je ijedan video claiman?

Tražim youtubera (ili nekog tko je sposoban snimiti…) koji mi može profesionalno odraditi video prezentaciju za jedan “smart” proizvod.

Treba mi:

  • Product unboxing
  • Kako pokrenuti, instalirati uređaj i slične detalje o samom uređaju
  • Pokretanje, instaliranje potrebnih aplikacija i slično
  • Jedan poduži how to use, koje sve mogućnosti uređaj pruža, kako ovo kako ono…

Svaka točka od točaka može (treba) nositi svoj zasebni video.

Budžet: 2000-3000 kn + ostavljam vam uređaj u trajno vlasništvo (vrijednost uređaja 73€).

UVJET: Hrvatski jezik (radim projekt za .hr tržište).

Javite mi se privatnom porukom sa nekoliko svojih do sada snimljenih videa u kojima mogu vidjeti kako to vi radite.

Drugari kako ide biznis?
Kod mene se od 15 Marta zarada prepolovila,a pregleda imam isto kao i pre.
Da li nema dovoljno reklama ili Youtube koristi priliku da malo ustine od zarade?

Jeb*** ti SEO i sve tehnike potrebne za YT kad ovakvi kreteni vladaju s pregledima i sub…

Yutube algoritam za zaglupljivanje in action.

1 Like