Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Na zalost tako je …

1 Like

nije algoritam puno komplikovan … kada jednom uđeš u krug u kojem dobijaš puno komentara, pregleda i lajkova yt će svaki tvoj sledeći video favorizirati … njima je bitan original content … dakle treba im nešto što njihovi roboti nisu nigdje prije vidjeli … bez obzira koliko to glupo bilo

omčo, baka …

2 Likeova

Pa svi ad network sada imaju smanjen broj advertisera jer su travel / event / itd… kampanje pauzirane, dok se i u ostalim niche radi manje branding kampanja, sto se naravno reflektuje i na zaradu

Razmisljati o tome da li ce sada Google ustinuti ili ne, je isto da i razmisljas da nije situacije sa Covid-19, hiljade inzinjera radi na ads algoritmu, tako da i oni rade adaptacije algoritama trenutno … tako da s moze ocekivati da bude dosta upside / down…

Amazon dnevno na nekim produktima mijenja po 30 puta dnevno cijene na osnovu algoritama, zamisli sta google ili facebook ads arbitrazno (razlikom u cijeni ) svake sekunde

1 Like

Da li je neko kupovao kanale sa ovog sajta?

https://accs-market.com/group/118300

Bok,

može savjet. interesira me dali kanali kao npr… ovaj: https://www.youtube.com/user/CrazyEpicFailPranks

može aktivirati monetizaciju odnosno zaradu ?

druga stvar, ono što sam primijetio da hrpa drugih kanala slične ili iste tematike imaju iste isječke u svojim video zapisima samo drugačiji raspored ili nekaj druge ubace i svi normalno rade, zanima me dali se može imati problema po pitanju copyrighta ?

hvala

vidim da svi klikaju, a nitko ne odgovara :frowning:

Isti je slucaj i kad ispadnes iz kruga,propadas …

1 Like

Naletih na zanimljiv kanal. Audio knjige su odavno na zapadu a kod nas se nekako nisu primile

Da li možeš pretpostaviti zašto se nisu “primile”?

Ovo je nesto sto do sada nisam video.

nista cudno moze to i puno vise ako imas video sad po novom preko 8min pa stavis midroll ads znaci vise oglasa u 1 videu

evo primjer 1.8m skoro $50k

Ja pratim par ovih nekih Americkih- imaju RPM po 40$ a MILIONE pregleda (a nisu scam artisti kao ovaj gore :smiley: )

Da ih nije bilo nikad ne bi prošao Bosanski jezik…

Kad sam rekao da sam našao lektire za slijepa i slabovidna lica ( audio - na početku svakog čitanja lektire teta tako kaže) žena se krstila…

Poceo sam da se igram sa YTom, vise kao hobi da bude za sada. Pa ajd da cujem misljenja o prvom filmicu. Kakk vam se cini, ja mislim da sam preterao sa pocetkom videa, ostalo manje vise mi je ok.
@c3po , @Thunder_Wolf
https://youtu.be/_1F0uRSsTdI

1 Like

Muzika, ubrzavanje ok, trebas cjepkat videe na scene i probaj u ritmu glazbe ih mijenjati, malo dinamicnosti unesi. Eventualno dodati jos pokoji zanimljiv prijelaz i mozda neku animaciju ubaciti tokom videa i bit ce to super. Za moj ukus malo predugo s obzirom da nema neke velike radnje. Isto tako mozda objasnjena/info na pocetku nebi skodilo, tipa slika mamca, vremenske prilike, doba dana i tak sto vise detalja kvalitetnije ce biti. :slight_smile:
Sretno dalje! :slight_smile:

3 Likeova

Da definitivno to treba, tipa call tu action (sub, like itd), onda npr prilikom promene varalice da izdje koju novu koristim itd. Sve to imam u glavi, videcemo da li ce da bude volje za realizaciju.

Malo je slozenije kad se peca krupnija riba, nema akcije non stop uglavnom. Inace cinjenica je da sam malo vise preterao sa prvim delom, ali sta znam nekako mi je bila zanimljiva pruga, most, kamenolom,stare napusetene zgrade itd.

Da to definitivno je izostalo, dal kroz kajrone, dal kroz moje pojasnjenje. Ali generalno neka moja ideja je da napravim nekoliko standardizovanih vrsta videa. Guide - gde bi nesto u tom pravcu objasnjavao, tipa cvorovi, mamci koji/kad/gde itd. Zatim neki ambijent fishing, koji bi bio samo ovakav gde uz minimalno ukljucivanje mene ide samo pecanje, i treca varijanta mix ova dva.
Imam par bas dobrih ideja za neke kao mini serijale, ali otom potom. Neka sam ja prvi video objavio, pa cemo da vidimo za dalje, valjda cu da “zakotrljam grudvu”.

Hvala! :slight_smile:

1 Like

Pozdrav @Jeronimo034 nadam se da nije problem da se i ja uključim u komentarisanje tvog snimka. (Inače bavio sam se snimanjem bio je u pitanju posao, te dati ću ti par savjeta ako su ti neki od njih korisni iskoristi ih ).

Ja da sam na tvom mjestu za početak bi izbacio GOPRO… Drmanje i okretanje tvoje glave dok izvlacis ribu, hodaš… Barem meni je to nešto što mi je uvijek smetalo. Ljubitelj sam fixnih kadrova. Na sami početak videa mislim da bi trebao ubaciti neki dio koji je zanimljiv, uzbudljiv kako bi mene kao gledaoca zainteresovao te pridobio da tvoj snimak odgledam do kraja.
Iskreno meni se mnogo sviđa kako to Vesić odrađuje to je onaj električar sa jutjuba :joy:
Upravo gledam i on je išao na pecanje te snimio video te ću njega koristiti kako bi malo bolje shvatio ono što ti pišem.

  • Što se tiče hodanja pogledaj dio njegovog videa 6:38 -6:57 pokušaj ovako to uraditi.
  • Također na vodi se može odraditi fanstatičan timelapse 6:58-7:06 .
  • Što se tiče samog pecanja dok zabacuješ štap koristio bi ovakvu tehniku snimanja 10:41-10:50
  • Isto tako snimati plovak na vodi dok “trza” fora je…

Naravno za sve ovo je potrebna oprema, te ukoliko si u mogućnosti i imaš barem nešto od opreme ove se može izvesti…

Još jedan njegov po meni veoma dobro editovan video

TI možeš pokušati snimati nešto tipa stari sat kako zvoni, ustaješ iz kreveta, ideš u kupatilo,izlaziš , uzimaš torbu sa opremom sjedaš u auto i krećeš. Iz više kadrova to snimati lijepo isjeckati u 30-35 sekundi to izmontirati. Znam da je mnogo posla ali je mnogo kvalitetniji video i ljudi to vole jednostavno…
-Obrati malo pažnju također na transitions, u 90% slučajeva sa scene na scenu svi koriste fade out. Ukoliko postoji mogućnost barem u nekim dijelovima uskladiti muziku sa prelazima.
-Na tvom videu je predugo trajalo izvlačenje također, smori ljude…

Ideja ti je odlična, pogotovo za strano tržište snimati, još ukoliko to radiš s ljubavlju, odlično.

Nadam se da nećeš negativno shvatiti moj reply, odgovorio sam ti iz razloga što “mislim” da znam nešto oko videa, i zaslužio si od mene to jednostavno jer si mi mnogo puta pomogao putem foruma, dosta nas forumaša je naučilo mnogo toga od tebe :smiley:

3 Likeova

Ne da nije problem, nego je i pozeljno :slight_smile:

Slazem se za pomeranje glave, bas sam sinoc to komentarisao sa drugarom. Tu je najbolje resenje stipaljka i na rame ili pojas za grudi. Npr evo kako to izgleda, i meni je to skroz ok.

Tehnika kojom sam ovaj put pecao podrazumeva stalno hodanje i “trazenje” ribe, dosta se prepesaci, proba se na dosta mesta da se vidi da li je grabljivica aktivna, tako da fixni kadar kod ovakvog pecanj je nemoguc iz razloga sto bi mnogo oduzimalo vremena da se sve postavlja. Mislim da cu to uspeti da resim sa stipaljkom ili grudnim drzacem.

Opet cu da se vratim na to, totalno razlicite dve tehnike pecanje, ovo sto je on pecao, od prilike bi i ja tako odradio. Imam vec neki snimak sa pecanja u jednom mestu pa cu da ga odradim uskuro pa cemo i to da prokomentarisemo.

To je fina ideja, treba svakako neki intro za svaki video osmisliti.

I ovo se slazem, ovo je sve bilo na brzu brzinu odradjeno. Svakako treba ispeglati prelaze, sto zvucno sto vizuelno. Iskreno sad sam muziku bio ubacio samo zato sto smo tokom hodanja ja i drugar pricali sve vreme gluposti. Inace bi radije da se cuje samo priroda, ptice, reka itd.

Za ovaj deo ne mogu da se slozim, verovatno nisi ribolovac pa onda ne dozivljavas taj deo kao mi koji smo ribolovci. Svaki video koji gledam se svodi na gledanje samo tog dela :slight_smile: KAd bi doziveo ribu na drugoj strani konca/najlona, po mogucstvu solidne velicine koja pruza otpor, odnosno se bori za svoj zivot, onda bi promenio misljenje ubedjen sam. Trenutak kad riba udara i sama borba, to su dva glavna dela.
Inace ova tehnika, varalicarenje, nikad ne znas kad ce riba da udari tako da je adrenalin na high kad riba zvekne, nekad tako jako udari da se uplasis. Ja kad gledam takve video snimke x puta vracam na trenutak kad riba napada mamac da vidim stap.

Glupi ljudi se na “negativne” komentare ljute, pametni ih shvate kao edukaciju :slight_smile: Tako da sto grdje za mene je to bolje, pogotovu kad nesto krecem da radim. Ono sa cime se slazem usvajam, sa cime se ne slazem uzmem u razmatranje, pa nakon nekog vremena odlucujem da ili ne.
Svim drugarima kojima sam poslao video, rekao sam hocu prvo sta vam se ne svidja.
Uglavnom se sve poklapa:

  • uvod predugacak (slazem se)
  • mlacenje glavom kao tele (slazem se)
  • prelazi (slazem se)
  • borba/vadjenje ribe (nikako se ne slazem :D)

Malo cu da pocnem vise da gledam filmice koje rade drugi ribolovci pa cu na osnovu toga da odredim neki pravac. Videcu sta ljudi vole pa cu tako i ja. Naravno ukoliko me ne bude previse ometalo tokom ribolova jer je to ipak meni na prvom mestu relaxacija.

napravi video da si ulovio ribu od 500kg, a kad ono srdela :smiley: