Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

kao da ih imaš iljadu. priznaj ljudima koliko videa imaš. ja jedan pogledah ko što rekoh i meni je to sasvim dobro. npr da me interesuje tema koju si obradio s guštom bi ga pogledao (ovako pogledah iz znatiželje), nema nekih razloga da se ugasi video, i to je po meni to šta znači dobar video za mene, da ne nađem u toku trajanja videa neki razlog da ga ugasim, dal je to glas, dal je to zub koji fali, glupost koja se priča, neki kadar, bilo šta što može me natjerat da odustanem od videa.

1 Like

Upravo mi legla plata od YT.
Sta sada treba da uradim?
Da obracunam sam sebi porez i odem sutra do onih cika iz poreske i zamolim ih da mi sto pre naplate?

Treba celu da im das jer nisi godinama u nazad davao :smiley:

1 Like

Imam 29 videa u zadnjih cc 2 godine. znaci prosjecno mjesecno nek bude 1 i pol video. Kad bi radio 10 bilo bi valjda 500-600$.

Ne ide to tim reciprocitetom, valjda. Vise videa vise subskrajbera, dakle vise posjeta, nece odnos pregledanih videa ostati kao sto je sadasnji. Svaki novi video ima bolju polaznu osnovu. Pored toga sa vise videa imas vecu sansu i da neki video ode viralno ili da ga gugl zavoli.

1 Like

Zna li neko kako da se napravi ovakav video iz delova?

Imas ovdje objasnjeno. Mislim da je to dobro dodati jer google cesto dize takve videe na prvu poziciju trazilice. Slicno kao FAQs na web stranicama.

2 Likeova

Aha, pa ovo je lagano a bas lepo uredi video. Hvala ti puno!

1 Like

Da li ste culi da je neko kaznjen od Youtubera ko nije pravilno razvrstao sadrzaj koji je ili nije za decu?

Jel moguće već uploadan video reaploadati?
Znači ako je video uploadan već mjesec dana i onda želimo neku sitnicu popraviti i reuploadati. Jel to moguće?

Hvala.

Nazalost ne.

Jedino delete i ponovo upload

1 Like

Možeš pokušati editirati unutar youtube-a, međutim opcije su skromne. Možeš izrezati dijelove ali pazi da nešto ne zezneš. Odi na razdvoji pa vuci jednu crtu do druge i obavezno odi na “pregled” prije spremanja. Možeš glazbu promjeniti i te neke sitnice, nisam ni ja taj youtube editor pohvatao. Navodno rade da prošire njegove opcije.

1 Like

možeš molim te reći od koji igara si dobio najviše pregleda ?
trebam dobiti što više sati gledanja, pa ako možeš reći.

tnx

Bilo kojih novih igara sto imaju izaci.

Gledas informacije o igri, stavis neki official gameplay alpha sto vec i pricas o igri. S ovim ne samo da ces trenutacno imati pregleda nego i u buducnosti.

Naravno, gledas najhajpane igre :slight_smile: Znaci igre koje najvise ljudi ceka da izade.

1 Like

Super :slight_smile:

Hvala…

To moze raditi svatko, sada ako bas igras igre i imas recimo 10k subova, vidi koja igra ima izaci u alpha,beta itd i prijavi se za official content creatora, tako da te i oni guraju, uradis neki intervju itd, ako igra bude dobra, i od toga imas koristi, jos strimas ma prehebeno.

1 Like

imam jedan kanal koji je sveden na gameplay, recenzije i how to.

recenzije i how to idu odlično, a gameplay slabije. pa bih sada krenuo jače i s tim.

znači ti npr… postaviš gameplay neke nove igre, i onda samo ubaciš svoj glas u video tokom gameplaya ?

super

odlično je objašnjeno :slight_smile:

hvala još jednom.

Imam jedan stariji kanal sa 15 videa i od tih 15 dva su onako solidni imam nekih 500 pregleda dnevno. Daj mi reci ukoliko imas informaciju kolika ti je zarada na 1000 pregleda ili na milijun pregleda. Na drugom kanalu mi je recimo 2 $ prosjek na 1000 svih pregleda(znaci i monetiziranih i ne monetiziranih). Dali je gaming tu negdje ili je losiji.?