Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Ako imas stranicu na fb neku solidnu, a ako nemas napravi, isplatit ce se…
Video koji radia recimo to za pc i te stvari, ako ti video traje 5 min ti u 20 sec prodji cjeli video od pocetka do kraja, taj video od 20 sec, zakazi kao premijeru na fb, plati promociju, u opisu stavi video link ka youtube…

Objaviti mozes i cjeli video pa kao premijeru prikazi i promoviraj

2 Likeova

Probali budemo tako evo danas. Imamo stranicu na fb isto tek otvorenu, ima 210 sviđanja za sad.

i koliko dobiješ pregleda na Youtube-u, i koliki trošak imaš na facebooku za takvu promociju ?

Hvala svima koji su se pretplatili ovdje na naš kanal. U roku 3 dana imamo 100+ subova, nismo se nadali da bude tako dobro krenulo.

Poradite na zvuku, nekako je bas neugodan za uvo. Cini mi se da dosta odzvanja zbog eha koji se pravi u sobi.

1 Like

jel postoji opcija za youtube kao za google adsense, da kad neko podijeli taj link, vi tacno vidite kolika je zarada preko tog linka?

Npr ja imam youtube kanal koji ce neko promovisati. Cilj je da on dobije svu zaradju od monetizacije- da li se moze vidjeti koliko je pregleda doslo preko njega i kolika je zarada?

kako provjeriti dali je nečij youtube kanal monetiziran, ne vidim na videu nikakve reklame?

koliko se sjecam, vlasnik kanala bira video koji ce naplacivati… tacnije na kojem ce se prikazati reklame… moze na svakom… a ne mora biti…
Nekad video ukljucuje placenu promociju pa naglasi u opisu… ako ima sponzora isto naglasi u opisu ili u videu…
Ako ti iskoci reklama prije pocetka videa ili dok traje video, znaci da je monetizovan

Reklame se pojavljuju i na klipovima koji nisu monetizovani od strane vlasnika kanala. Također, nema načina pomoću kojega možeš provjeriti da li neki random kanal ima monetizaciju.

1 Like

Ajd koji non-drop sub da prebacim 1k :slight_smile:

Usput moze i komentar videa, kako napredujem? Pocetak susti vetar jbg, engleski malo tvrd, komp spor nije predvidjen za editovanje pa ima kakvih propusta. To je ono sto ja vidim, bilo bi dobro jos koja sugestija.

6 Likeova

:sunglasses:

3 Likeova

Op op, fin skok! Jel se to neki video izdvojio ili je je nesto drugo?
Bas zadnjih dana proucavam kako do “suggested” videa, jer kapiram da tu ide najvise pregleda.

Jel su pregledi domaci ili strani? Kakva je zarada na te brojke?

Ovo je slicno

Screenshot_1

Ajd ti onda dok Bobo ne dodje, kakva je zarada sa tim brojkama? Odakle su pregledi?

Za ovaj video sto je “skocio” 2.48$ zadnjih 28dana. Video na srpskom o tome kako popraviti Armalovu cesmu kao joj onaj sto prebacuje na tus ode. Kao sto vidis, pljuste pare😂

Posjeta vecinom sa Balkana

1 Like

Znaci definitivno se nikako ne isplate tier 3 zemlje, ni masa ne pomaze :see_no_evil:

Sto bi rekli SEO/YT strucnjaci na temu kako zaradjivati 1000$ dnevno “morate praviti puno kvalitetnog sadrzaja koji ce naci pravu publiku” :joy: Ajde… a ja mislio treba nesto drugo.
Bojim se da ko radi Balkan za YT da se nije nesto hljeba najeo osim ako nema bas, bas puno pregleda. Ovaj moj kanal je više “edukativnog” karaktera jer tako neki moj gledaniji video je gledaniji jer nije bilo nista slicno za taj upit a realno ako sam ja to trazio, trazio je jos neko.

Content is king :smiley: Definitivno samo eng sadrzaj.

1 Like

Meni YT zarada dodje odlicno jer sa njom svaki mjesec dopunim iznos za adsense isplatu.

Kod mene odavde stizu gledaoci

Screenshot_2