Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Tuberi, jel se popravljam? Jel bolje ide ovo editovanje?

2 Likeova

ako može mali prijedlog :smiley:

postavi malo izazovniju sliku:

kao ti pecaš i uhavtio si veliku ribu, i morao si se sagnuti, a ono ti nosiš tange… :smiley:

odmah bi dodbio 10000000 pregleda :smiley:

1 Like

Ja sam ozbiljan covek :slight_smile:

1 Like

ali lova je lova

:slight_smile:

Da bi zaradjuvao lovu, ne moras da pravis debila od sebe…

slažem se.

ovo je više čisto da općenito kreneš stavljati izazovnije slike.

Danas stiglo pojacanje na mestu “prvi kamerman”!
Ozbiljna prica se pravi :smiley:

6 Likeova

I ja kontam ovih dana da malo živnem svoj YT kanal ( bez monetizacije ganjam se sa YT još :joy: ) sa 4.300 subscribera sa nekim pametnim normalnim temama .Razmišljam da kupim dobar BM800 mic pada snimam onako trunjenje sa isečcima slika u videu .Jbg kamere nemam :laughing: mobilni mi je totalno slab za cam ( možda jednog dana da padne i kamera neka srednje kvalitete)

1 Like

Samo napred nema predaje

Pošto pratim ovaj kanal youtube creators sad izađe sad, video o plaćanju poreza van SAD-a od zarade gledalaca iz SAD-a (kolkko sam ja skontao) Tiče se onih koji unovčvaju svoje YT kanale .
Možda su neki od vas ovo već znali a neki nisu, pa evo čisto da budu obavešteni Usput pogledajte linkove ispod ovog videa na YT I da

Važno: Autori izvan SAD, spremite se da unesete poreske informacije u AdSense da biste obezbedili tačno izračunavanje potencijalnog poreza na zaradu

ZAPOČNITE

ODBACI

Svi hoce pare
treba nahraniti te bogatase sa velikim apetitima
udri po sirotinji kao i uvek
PLJACKA na sve strane.

1 Like

Po ovome što sam skontao sa linkovanog youtube videa i obaveštenja sa mog adsesne naloga (računa) izgleda svi koji imaju youtube kanale ( i kreatori i partneri) nebitno dal im YT kanali su monetizovani ili ne moraju da podnesu taj zahtev (neka me neko bolje informisan o ovome ispravi ako grešim)

izdvojeni citat: Važno: Proverite da li tražimo dodatne poreske informacije. Svi YouTube autori i partneri moraju da pošalju poreske informacije da bi važeći porezi na njihove isplate bili odgovarajući.

Tačno mi dođe da ukinem sad svoj YT kanal pa nek se j… s porezima :rage:

Koliko sam ja shvatio nece ni da isplacuju dok se to ne posalje.
Ovo vise nije normalno j…u nas ko volove sa svih strana.
Pa ispada da radimo samo za poreznike.

Kod mene je fora da mi YT kanal nije monetizovan ali je linkovan (povezan sa youtube) za monetizaciju i imam par hiljada pratilaca na YT kao i par video snimaka Odnosno adsesne (račun mi je bio prvo otvoren i povezan za sajt koji imam (ovo s youtbe je došlo mnogo kasnije)
**Sad se samo plašim da mi ne blokiraju isplatu od sajta zbog youtube jer mi je linkovan youtube kanal i adsense nalog

Ako bude stvarno tako, nekoliko klikova delete kanal i zdravo eto im obračuna i poreza

1 Like

Neka moja pretpostavka kada traze za yt ove izvestaje prije ili kasnije ce trazit i za sajtove, tako je kada je neko monopolista moze im se

1 Like

Koliko sam skontao ovo ti samo važi ako te gledaju ljudi iz SAD, onda im moraš platiti neki porez…

Koliko sam ja shvatio,ako im se ne dostave podaci do kraja maja,onda ce oni skidati sami 24% poreza,bez obzira ko te gleda.

2 Likeova

Hmm i meni smrdi (toga se pribojavam) na to da će pre ili kasnije što ti reče primeniti i na sajtove tako da ćemo plaćati i amerima porez a i u ovim našim poreskim alavcima u našim balkanskim državama .Pa će na na krau ostati nama vlasnicima sajtova ( i youtuberima) jedno veliko NIŠTA! od zarada

2 Likeova

da baš tako kako si rekao