Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Koja nisa?..

Fishing nicha, domaci kanal.

1 Like

Koliko vas koristi vlastiti web trafik kako bi YouTube-u
dostavio sve te podatke pomocu kojih YT uspjesno rangira vas post i daje Boost vasoj zoni.

Zz

Kako mislis vlastiti web trafik?

jel ima neki dobar text to speech za nase govorno podrucje?

Mozda ti je lakse platitu nekoga ko ima lijep glas i dikciju

Ima alfanum, odličan je bar po mom mišljenju, ima demo na njihovom sajtu

https://www.alfanum.co.rs/index.php/en/demo/tts-demo

Pa ga možeš isprobat. Inače je prilično skup kolko sam ja čito nekad. A narodnih verzija ne znam ima li

1 Like

Ovi super zvuče! Znaš li možda koja je cijena, jer surfajući sajtom ne mogu pronaći?

bas sam njih gledao i ekstra je nema sta, al ne vidim pricing ovako za normalnu upotrebu ko sto bude sa engleskim text to speech. Poslacu im email- planiram koristiti za youtube al ako bi trazili nesto tipa 1000e godisnje, tesko :smiley:

Nisam siguran za cijenu čitao sam ima po godine godinu ima na čini mi se par foruma rasprava o njima i čak je neki lik koji radi za njih pisao. To je program čini mi se prvenstveno namjenjen za slabovidne, pa valjda oni mogu dobit besplatno, a ovako lupiću zaista al čini mi se da bi 250 evra ili tako neka cifra, al zaista lupam. Onda je bilo rasprava ograničenja nekih u programu jer je valjda korišteno za čitanje knjiga pretvaranje u mp3 pa prodaju audio knjiga itd dalje nekih problema bi. Uglavnom pametnije vi je da ih kontaktirate i priupitate no ova moja paušalna nagađanja da slušate. Ima i neka verzija ovoga na balkan download, ne znam jel radi, ne sjećam se jel ja skidah i isprobavah

Da da, vidio sam da je namjena za slabovidne al da onda oni mogu nekako preko zdravstvenog da dobiju za dz.

Dok cekam odg od njih, jel mislis 250e mjesecno, godisnje il one time payment? Ako je one time, onda uopste nije strasno s obzirom da je program bas ekstra

godišnje… al zaista lupam napamet nešta što može bit potpun onetačno, tako da zanemari u potpunosti moje informacije. mislim da sam ja najviše čitao ovaj elitesecurity forum o njima

https://www.elitesecurity.org/t38544-2-SERBIAN-Speech-engines

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1129589
https://galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=2474

eo vi o njima ima više ovdje po forumima

edit: eo ođe ima neki sajt sa nekom cijenom

još jedan edit

Kada ste nastajali, a bilo je to neke 2003, ako se ja dobro sećam, najtoplije ste dočekani od svih slepih širom naše zemlje. Iako smo i tada znali da će vaš proizvod biti skup, preskup za nas, sa radošću smo očekivali prvu verziju glasa Alfanum Marija.
Odmah nakon izlaska tog glasa, još tada je postavljena ta cena od 350 eura. Očigledno ste tada imali blagonaklonost tadašnje države i vlasti, pa je sklopljen plemenit ugovor sa vama, da za 20000 eura država kupi 100 licenci AnReadera sa HASP verzijom, koje će docnije biti podeljene dobrim učenicima, tudentima i ostalim slepim ljudima za koje su organizacije procenile da im je potrebno. Među svim tim ljudima sam bio i ja i zaista sam se tome radovao.
Pre nego nastavim dalje, želim da napomenem zbog malopređašnjeg spominjanja vlasti ondašnje, mene ne zanima nijedna vlast. Kako ondašnja, tako i sadašnja, za mene je svaka lopovska, da ne pomislite da vas napadam sa političke pozicije.
Zanimljivo je kako se tada Alfanumu isplatilo da proda 100 licenci za 200 eura po komadu, to je bilo tada profitno, a sada nije. Onda ste razvijali hrvatski, makedonski glas, i širili svoju mrežu po ex-Jugoslaviji.
Ali vrlo bro su počela kukanja koja i danas sprovodite. Kako vi jadni nemate, kako vam treba ono, kako vam treba ovo. Mene, kao krajnjeg korisnika, to ne treba da zanima. To, da li ćete vi ovog meseca primiti platu od 100 ili 1000 eura, ili je nećete primiti uopšte, samo je vaš interni problem. Mene ne zanima ni koliko primaju zaposleni u Nuance-u.
No, da se vratimo na istoriju. Marija je bila glas sa jakim novosadskim akcentom. Povrh svega, Marija nije zvanično spikerka ni na jednom radiju, pa kriterijumi njenog odabira za govornika zauvek ostaju vaša tajna.
Dok ste u Hrvatskoj birali ggovornika koji jeste spiker, jer sa njima očigledno nije moglo cile mile.
Izlazila je nova Marija, a onda je izašla i Snežana, 6 godina posle prve marije.
Ne želim da osporavam kvalitet Snežaninog glasa, sa njom ste pogodili pravog spikera. To što se nekom ne dopada boja njenog glasa, stvar je ukusa i ličnih afiniteta. Snežana je divan glas, koji svako može da razume i koji može da čita satima u kontinuitetu. Ali se već izlaskom Snežane vidi vaša zatvorenost, netransparentnost, bezobrazluk i monopolizam. Prvo mnogim ljudima niste priznali nadogradnju na Snežanu. Ja sam imao HASP verziju AnReadera 3, ali sam izgubio HASP. Iz ranijih razgovora sa vašim direktorom saznao sam da prazan HASP košta 10 eura. S toga sam ga zamolio, da mi izda novi, a ja ću platiti nadogradnju od 50 eura. Znam da vi sigurno u evidenciji imate kome ste prodali licencu, i znam da on to sigurno dobro zna. Pogodite šta mi je rekao?
Ne može, moram da platim novu licencu, ali eto, izaći će mi u susret, pa mogu da platim 180 eura bez PDV-a!

ovo je dio sa elitesesurity foruma. iskreno sam se ja pogubio u cijeloj priči i ciframa, samo me baš dojmilo da je prva verzija izašla još 2003 godine od strane domaće firme. to mi je baš nevjerovatno

1 Like

Evo napokon da je netko na balkanu otvoreno pokazao svoju zaradu, i to detaljno

Da, alfanum je softwer koji napravljen da bi uglavnom koristile (i koriste) slepe i slabovide osobe .Nkada pre 5-6 godina instalcija celog softvera na računar/kompjuter bila je oko 100 -njak eura uz kojise dobija nekakav USB fleš sa key -om .Kolika je sad tačno koliko ne znam

i oni ga moraju platiiti znao sam nekoga ko je upotrebljavao taj softwer

Ja mislim (al mislim) da je neko u ovoj temi pisao o tts kako su zabranili korištenje na yt .

Ne moze se unovciti takav kanal u biti moze samo google…

…Samo zaivsi kako će ekipa googla iz Zagreba ( oni su zaduženi za ceo ex yu prostor za YT) proceniti :thinking::wink: kanal

Ma jok to ti bot otkrije i stisne ban…

1 Like

Ovaj TTS će se teže otkriti. Mislim da je u yt pravilima fokus na onim robotskim glasovima koji loše zvuči. Ovaj mi se čini sasvim okej i mislim da ne bi trebalo biti problema…

Moguće je i to da bot prepozna glas