Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Ne razumijem se ali gledao sam recenziju da je ovaj super Mikrofon REDRAGON BLAZAR GM300 | Mikrofoni i stalci | Slušalice & Mikrofoni | Instar informatika - Računala i PC Komponente bez Kompromisa
ne znam, najgore je da dam 100-200kn pa moram po drugi. Već imam neki od 100kn pa se čuje ono pucketanje stalno.

Iskreno ako hoćeš dobar ajde da kažemo kvalitetan (danas se kvalitet ogleda u ceni) potraži/pogledaj na netu BM-800 kondenzatorski mikrofon (zavisi od modela sa rukom ili bez stoni mic) on ti je negde od 35- 55€ više manje (ne znam za HR tačnu cenu) Takođe nekima je potrebno za Fantomsko napajanje ako imaju jako slabo napajanje kompjutera ja ga imam i zadovoljan sam s njime
potraži na yotube BM-800 mic evo ti jedan video
https://www.youtube.com/watch?v=QP7jiwbiZec

Po kineskim online radnjama se može naći i za manje

1 Like

Pa ovaj moj je zaista bez pucketanja zato ga i preporučujem. Ali ako ti nije neki problem sa cijenom, a da budeš recimo 100% siguran… šta je, je, dobro izgleda taj Redragon.
A vidim sada da taj Redragon ima i 3 godine garancije, kad se sjetim ja sam prvog platio 500 kn i riknuo nakon pol godine a bacio račun…

Potvrđujem. Imam ovaj mic i top je, nema šuma i baš je kvalitetan zvuk. Mislim da za te novce jako teško se može pronaći bolja opcija.

EDIT: jedina zamjerka je što treba biti dosta blizu ili se slabije čuje zvuk. A možda je i do nekih postavki, ne koristim često.

1 Like

Zdravo Tuberi.
Da li neko pozicionira vide-e i svoj kanal na vise levele tako sto posalje views-e sa vanjskih izvora i samim tim YouTube-u omoguci da pogleda statistike koje ce pomoci za pozicioniranje istoga ?

Hvala

Jedan duzi video o tome kako koristiti plejliste za bolje preglede. Ovo je nesto o cemu je i @Edis govorio u svojim yt temama na forumu. Ok jeste star video 3 godine ali opet je koristan

A evo i jedan moj timelapse video koji sam prosle sedmice snimio koristeci gopro9( malo se hvalim)

:frowning: nemam plejliste na kanalu :frowning:

10minuta kasnije - kreirao prvu plejslistu

1 Like

Meni je svaki klip u plejlisti, nekako mi logicno dodje da se video snimci na neki nacin kategorisu.

Pozdrav youtuberi. Ima li neko zainteresiran da nam pomogne da sredimo svoje yt kanale. Trenunto zaradjujemo samo na ovom: https://www.youtube.com/user/Kanal6HD- Imamo i ove kojima treba punno znanja i malo truda. https://www.youtube.com/channel/UC1qif0VBVTVjTRdVVTFyaUw
https://www.youtube.com/user/blizanka4ever


Bice video sutra vjerovatno. Oprema: gopro9, externa baterija i nosac za bicikl :slight_smile:

2 Likeova

Ja sam malo pojacao u ovom mesecu i odmah se oseti na kanalu skok. Samo da odrzim ovaj tempo i bas moze lepa prica da se napravi. Presao sam pola puta do monetizacije. Jos malo i bice i to.

4 Likeova

Kakva je cijena klikova za HR u ovoj i prosloj godini?
Vidim da popularni youtuberi imaju hrpu reklama na videima, duple reklame su sada vise pravilo nego iznimka.
Ima li itko ovdje domaci kanal da podijeli koliko se na 100,000 pregleda iz HR zaradi?

Za Srbiju sam načuo (od srpskih jutubera) da je na 100.000 YT pregleda zarada oko 100-njak eura Znači za Hrvatsku može biti neznatno (malo) jača zarada.
Na kraju …opet sve zavisi zarada odakle dolaze pregledi (klikovi) dal od gastarabajtera sa zapada ili ovih naši balkanskih gledalaca -posetilaca

I ja mislim da su pregledi izvana kljucni.
Al opet postoji i velika varijacija u dnevnim cijenama klika, bar dok sam ja aktivno bio u tome.
Evo screenshot iz 2017, prakticki isti pregledi a zarada varira za duplo

Inace me zanima jer se prica da Adri, youtuber iz splita, dize oko 10-ak tisuca eura mjesecno, pa me zanimalo da li su cijene skocile u zadnjih godinu-dvi. Znam da je reklama svakako vise.

Slatko sam se nasmejao.
Nisam znao da se tako dobro zaradi …
Nije vazno da li je neko iz Srbije Bosne ili Hrvatske.
Vazno je ko gleda.
Ako vas nasi Balkanci gledaju imace od 5-7 dolara na 100000 pregleda,eventualno 10 ako vas placa direktno Google.
Ako vas gledaju Ameri,Nemci,Englezi,onda mozete imati i do 800 dolara.

1 Like

Cena na 100.000 pregleda je relativna stvar može i više može i manje od 100 eura može biti i 1000 zavisi od reklama advestera

1 Like

Lepo rekoh,nadam se da sam bio jasan.

Zaboravih da kazem da kad vas gledaju Ameri lepo se zaradi,ali se lepo i odresi kesa jer vam Google skida 30% poreza na preglede iz Amerike.

Sve zavisi od kvaliteta kanala i ljudi koji gledaju.
Tebi ovde dolazi na naplatu to sto kazes da te mrzi da editujes video snimke, da se cimas vec na brzinu sklepas, pa ti je takk kanal verovatno u poslednjoj kategoriji kod advertajzera.

Balkan je od 0.5 do 1.5$ od prilike na 1000 pregleda.

1 Like

Priblizavamo se monetizaciji :slight_smile: Mesec dana korone i post korone me je usporilo, ali vracamo se na kolosek.

4 Likeova

lepo lepo :smiley: nadam se da će ti kad nakupiš dovoljno svega da ti odobre monetizaciju

Ja kontam na svojYT kanal dodati jedan video relaxing sound od 1h dužine jbg fali mi sad sati pregleda :roll_eyes:

1 Like

Kod mene je sve cisto, nema razloga da mi ne odobre monetizaciju jer su svi klipovi licno moji, ja sma ih snimao. Tako da to sigurno nece da bude problem.