Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

nece brat, po ovo moje je rpm 0.09eu, evo slika koje dokazuju, ne pricam napamet nista. zato mislim da tebi treba da obracunaju na 12,5k negde oko 1,10-1,20.

Podrazumeva se.
Samo da se ne procesamo sutra od muke.

Kod mene jutros 0.02 e na hiljadu pregleda sve strana publika

Kao sto sam i napisao.

1 Like

Slučajno naletio na video, malo motivacije

Jel zna neko kako novi kanali ovo izvedu imaju par videa a jake preglede ovo nije jedini kanal na koji sam naletio a da dere preglede

https://youtube.com/@OFFSIDE__Football

1 Like

Neverovatno. Jedino što mi pada na pamet da je plaćao reklame?

imaju kvalitetniji i bolje prezentiran sadržaj od ovih koji nemaju takav rast.

Ovako na prvu; kanal ima jako dobru kvalitetu videa, oštra slika, velika reza, jako dobar glas od tipa, vrlo dobra montaža, stvara napetost i znatiželju dok gledaš, dobri keywordsi i seo optimizacija, vizualno jako dobri thumbnailsi, relativno dobra konzistenost u objavljivanju, svaki tjedan jedan video, par desetaka shortsa da ga poguraju.

VIdi se da to radi netko tko kuži stvari.

Daj primjer tvog ili nekog koji nema takav rast kanala pa da možemo usporedit.

Zar to Youtube dozvoljava taj sadrzaj?
Evo i primera kako kanal ne napreduje:
https://www.youtube.com/@toptechgadgetslist/videos

Ovako na prvu ovo je moje mišljenje:

Sadržaj zanimljiv malom krugu ljudi, neprivlačni naslovi koji se malo pretražuju (samo oni koji traže određeni uređaj), a i kad ti netko dođe tako daješ im jako malo informacija u svom videu, vidimo prste kako vrte određeni proizvod, nema govora, osrednja kvaliteta videa, videi su neatraktivni i dosadni, ne znam ko bi se baš subscribao na taj kanal, thumbnailovi svi na istu foru, neprivlačni da netko klikne na njih,…

Dakle, ima puno mjesta za poboljšanja, vidjeti kako to rade dobri kanali iz istog područja i probati raditi slično a opet dodati nešto svoje da je prepoznatljivo.

A ima i hrpa youtubera koji pokazuju načine kako što raditi. Naći par njih koji objašnjavaju na način koji ti odgovara i učiti.

Onda puno raditi, raditi i raditi i bit će sigurno bolje.
Koliko truda se uloži toliko se i vrati.

1 Like

Evo moje misljenje- uhvatio ga algoritam odma u pocetku i to je to… nema tu mnogo pametovanja.

Meni je npr poceo nekad u oktobru iskakat neki kanal s animacijama koji je tad imao par stotina hiljada pregleda mjesecno, a star par godina, i realno bas dobar kanal. Medjutim, nije bilo novih video poodavno, i kad su bili bili su jednom mjesecno.

E, onda odjednom youtube krene gurati, i kanal ima preko 10m pregleda mjesecno pa se i autor vise aktivira opet. Sve je to milost i nemilost algoritma, kao tamo na onoj FB temi

1 Like

Kako ide zarada od shortsa?
Jeste li zaradili nesto jace od $1?

Gle ova smeca sugava

cuj 1$ :rofl::rofl::rofl:, pa bio si potpuno u pravu , nema nista od ovoga prijatelju :thinking::thinking::thinking:

1 Like

Slažem se sa ovime. Ima puno kanala koji objave nešto, i odmah prvi video masu pregleda, a ne možeš nikako zaključiti kako i zašto, dok sa druge strane naletim na kanale koji su top po svim segmentima ali nikako da krene.
Jako puno igra sreća tu, ali opet, ako si dobar i uporan, možda češ nakon jedne, dvije ili pet godina dočekati taj neki trenutak koji netko dobije odmah nezasluženo.

1 Like

a vidi sto se ovoga tice vec postaje krajnje bezobrazno, pogotovo posle korone i u toku iste kad neki debilasti pravonosioci i njima slicni nisu imali odakle da ubiraju reket okrenuli su se YT strikovima i reketiranjem svakoga i svega na YT-u, moze im se. iskreno se nadam da ce jednog dana i to vrlo brzo da neko poput Ilon Maska da pokrene neki svoj yt i dozvoli kreatorima svu mogucu slobodu pa da i ove se*onje iz googla malo prodrma a imam utisak da bi 80% kreatora preslo na drugu platformu kao primarnu

Evo jos jedan primjer malog kanala sa pregledima

Pera Majonez influencer

https://youtube.com/@majonezpera

covek objasnio sve na max. pa ko voli nek izvoli, snimio lepo analitiku, nema lazi nema prevare. podcast biznis price

1 Like

On jeste sve lepo objasnio,ali njegov kanal dobro zaradjuje jer ima mnogo snimaka duzih od sat vremena.
Znaci Balkanski Youtuber koji ima kratke video sadrzaje ne moze zaraditi ni priblizno toliko.
Po mojoj proceni prosecan Balkanski Youtuber koji ima posete sa Balkana moze zaraditi na 1.000.000 pregleda od 150-200 dolara.

ali ako radis za balkansko trziste, pola trzista ti je dijaspora koja izvlaci prosjek