Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Napravi još jedan mix :slight_smile:

bice vrlo vjerovatno go ■■■■■, pretpostavljam da ce u pitanju biti par centi na 1000

bit će par centi više nego na TikToku :wink:

1 Like

Trazio, gledao i citao, toliko njih je fake da je to za nevjerovat. Tona free copyrighted muzike, a samo jako mali dio free.

Najjaca zarada je sa adbreaks ali ne pretjerat jer se ne pojave onda oglasi

A ovo ce vjerovatno bit mizerija

@c3po kako ide tvoj yt kanal? Snimaš li za svoju dušu ili ima para od toga kod tebe?

Mislio sam ne pisati u ovom topicu tako da moj avatar ostane drugi slijeva do daljnjega na index pageu :blush:

ali što ima veze, neka se miče, to su nevažne stvari, pogotovo ako me pita nešto moj stari prijatelj i kolega (s naglaskom na ‘stari’); :smile:

Nije to jedan kanal, ima ih više, neki su još iz 2009. godine, dobro se osjećaju, hvala. :grinning:

E ovo boldano mi se posebno svidjelo, :+1: a novac nikada nije bio primaran, :money_with_wings: nedavno sam isključio AdSense sa svih svojih websiteova. Ovo naravno nije savjet vama, C-3PO je vjerojatno u malo drugačijoj poziciji pa može slobodno zapjevati:

A ono što mi je žao je to da nisam ništa snimao godinu dana, :-1: ali i to ćemo popraviti, čak sam razmišljao (već dugo) i o podcastu koji bih uvrstio kao Playlistu na svoj glavni kanal (ne bih otvarao novi), a sudionik podcasta bio bi sasvim moguće i netko od vas dragi Forumaši, eto baš ti Anja si potencijalni sugovornik. :smile:

No, o tom po tom, naravno, pisat’ ću o tome kad i ako bude. :cinema:
A zašto ne bi bilo? Tko, ako ne mi? Kad, ako ne tad (jako skoro)? :stuck_out_tongue_winking_eye: :o:

3 Likeova

evo kako izgleda eksplozija yt algoritma na shorts, na zalost eksplozija traje kratko, par minuta samo…

Naravno i onda video padne u zaborav.
Medjutim ja imam jedan shorts koji svaki dan vec tri meseca ima dnevno preko 100 pregleda.

stigao izvestaj od shorts pregleda, broj pregleda od juce negde oko 900, obracun 0,01eu (podeseno mi je u eu), sto mu dodje da je RPM 0,11eu , cirkuzijada.

Ti razbijas sa zaradom.
Kod mene bedno

1 Like

'Štovani kolege, čemu se stalno iščuđujete vezano za te YT shorts filmove? :slight_smile:
Kao da vidim lica mnogih od vas kad ste skužili da je mnogo lakše doći do pregleda na takvim filmovima; broji ih (preglede) višestruko brže, što je i normalno jer film ide u loopu i ne samo zbog toga…
Još kad je dopuštena i monetizacija na shortsima, ha? Sreći nema kraja. :grinning:

Naravno, point je da je i zarada recipročna takvoj ‘lakoći’ pregleda, i negdje je na koncu opet otprilike li-la sa klasičnim YouTube filmovima na kojima imate manje pregleda ali ste zaradili otprilke tako nešto. :heavy_dollar_sign: Osobno ne uploadiram shorts filmove, jednostavno zato jer mi se ne sviđaju pa ih ni ne snimam, no vi koji to radite vjerojatno imate i motiv, ne kažem. Nisam to istraživao, ali moguće je i da YT algoritmi pozdrave tu vašu ideju i na ostatku kanala. :smiling_face:

Mene neće navući još uvijek, a vi radite po svoju.
Full ontopic: Micos, znači to je moguće i u redu, a, bi’će bolje (možda). :yum: :o:

1 Like

vidi nema sanse, ovo ti nije obracunato ukoliko je ovaj snimak uploadovan na 01.02. sutra ocekuj minimum oko 1.4eu uplatu. ja sam se malo pozabavio analitikom i ukapirao da meni placen samo jedan snimak sa 87 pregleda =0,01

Mislim da gresis.
Po mojoj proceni bi trebalo biti oko 14 centi.

@c3po
Kolega,pocni snimati,zabavno je,a malo i korisno.

Meni na 4 K pregleda zara 0,08 e eto nije greska

sutra ce nam biti mnogo jasnije :grinning:

Nema tu mnogo filozofije
Na hiljadu pregleda ocekujte od 0.01-0.03 e.

brate kako kod mene onda, 0,01 na 87 pregleda ?



Ispravljam se
i to je mnogo.
Mislim da ce biti jos manje i to dosta.