Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Bilo je i vrijeme da i tebe ugrije YT sunce :wink:

1 Like

Jel ti gura sve videe vise, ili samo taj najveci? Ako gura citav kanal, onda bi bilo najbolje zapeti maksimalno da odradis sto vise sadrzaja

Da, gura sve videe. Uzeo sam predzanji video za primjer, ali svi imaju ovaj rog od jučer, a danas je još više pregleda, vidjet ćemo sutra kada dođe analitika.
90% sadržaja koje snimim je zaključano za pretplatnike. Iskreno, nemam puno vremena za ove free videe, namontiram ih od ovih tutorijala koje prodajem. Koliko god ovo motivira, opet skupo mi je trošiti puno vremena na kanal i besplatne videe kada imam pritisak da svaki mj. uploadam nešto na udemy, patreon i sl. gdje dobijem 5 ili 10$ po prodaji, a ovaj video da idem raditi samo njega bez da ga namontiram od već snimljenog materijala od tutorijala, otišlo bi mi 2 tjedna sigurno a pitanje je kada će me opet ovako ubosti, mada moram gurati kanal, ima više benefita.

1 Like

Mozes Patreon pauzirat jedan mjesec, tj ne naplatiti, i samo udariti ove free… cisto da zainteresujes ljude dok te ovako gura… a dok je patreon pauziran, oni koji udju zbog vise tutorijala- njima ce naplatiti… Znaci dobijes i jare i pare (veliki boost na kanalu, mnogo vise paznje, a u isto vrijeme i dobijas pare od novih patreona)

Stare tutorijale ne mogu objaviti free, na više su mjesta gdje se prodaju, bunili bi se ljudi koji su ih platili. Sa novim tutorijalom koji snimim, mogu što hoću. Mogu ga prodavati ili dati besplatno na YT.

Krivo si me shvatio… mislio sam da odradis na maks koliko god mozes novog za free; patreon pauziras za trenutne clanove (nece im nist anaplatit), ali s tim novim tutorijalima sto ce sad biti free- svi oni koji budu geldali imaju razlog da postanu Patreoni da bi dobili pristup tim starim tutorijalima koji su zakljucani na patreonu- a oni kad postanu clanovi, njima ce se clanstvo naplatiti (starim clanovima nece);

Ovako bi na brzinu dobio vise pregleda, potencijalno vise patreona (nadam se da se ljudi zadrzavaju a ne otkazuju masovno nakon jednog mjeseca), a patreoni se nece zalit sto radis free sadrzaj jer jedan mjesec nece nista platit.

Pa mogao bih to, ne bih izgubio puno Patreona da jedan mjesec preskočim, ima jedan lik što ga ja pratim što je ove godine objavio samo 2 posta, sa 600 je pao na 500 patreona, nije se ništa strašno dogodilo, ali nije Patreon jedini, ne bih uploadao onda ni na Udemy, BlenderMarket, Skillshare, Wingfox itd.
Nije da je to loša ideja, sad je pitanje koliko bi taj tutorijal bio uspješan i da je free. Možda bi imao 2-3 000 pregleda. Ovaj video je postao viralan jer je taman dug koliko ljudi vole i dinamičan i još sam razne mamce obacio u thumb, naslov, početak videa itd… Tutorijali od 3 ili 6 sati nisu primamljivi youtube algoritmu.
Idealno bi bilo snimiti sličan video kao ovaj, to sada svi ovi novi pretplatnici očekuju.

1 Like

Mozes da radis krace tutorijale na YTu, neke kratke how to, ne znam nichu pa da ne lupam puno, ali npr mozda how to change patern i tako te neke stvari. Nadam se da me razumes.
Jer kad YT pogura, taj talas ne treba ispustiti. Ovo je jaka nicha, verujem da ce RPM da raste, mkra da bude bar 3-4$ ako tier 1 zemlje gledaju.

2 Likeova

$3 je kikiriki zasto bi neko za to uopce radio

Nemojte ni pokusavat za $50 187 pregleda haahah

Znas sta je RPM?
20karakteta

ma gdje ce znat… de pogledaj mu istoriju postova, bukvalno je svaki drugi post u tom kontekstu, samo neka toksicnost… Kao onaj nalivpero

2 Likeova

Znam ja sta je RPM kad sam ti reko da je taj RPM od $3 slab onda je slab

@simeon Pa kad takve ko sto si ti moram spustit nema druge

RPM od 3 za YT ti je slab? De pokazi nak sa kakvim RPMovima ti radis?

1 Like

Jeronimo je u pravu.
To je dosta jak RPM.
Evo ja jedva imam ovo:
Prihod za svakih 1000 pregleda (RPM)
3,83 $

Virlani video se držao 3 dana, i još malo se drži ali pao je 80%, evo rezultata za 2 ili 3 dana.
Od YT oko 38$ u 2 dana, od Patreona oko 90 $ s tim da bi netko možda došao i bez videa, ali obično bude 0 ili 1 dnevno, u 3 dana ih je došlo 13.

Većina patreona obično produlji mj. pretplatu pa bi se dio zarade mogao prenositi mjesecima.

Prije 3 dana sam imao oko 3 500 subs, trenutno imam 5329.




Evo i Google analytics za stranicu koju sam stavio u opis videa

4 Likeova

Odakle ti je vecina pregleda iz kojih zemalja? I kazi mi da li je video kraci od 8min?

Super je sve ispalo, imas bas razloga da razmislis o kracim i cescim videima :slight_smile:

Video je dug malo manje od 12 min


Za tu duzinu videa bi trebalo veci RPM da ti bude. Probaj sam da odredis mesta za adbreak, ides na video pa na editor i tu imas opciju adbreak gde mozes sam da postavis gde zelis da ti budu reklame. Stavi obavezno pocetak i npr na 2 min posto koliko vidim sve zemlje imaju skoro preko 2 min prosek gledanja. Trebalo bi da poveca RPM bar za 50%.