Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Vidim, markiralo se kad se učila interpunkcija :rofl:

3 Likeova

Cuj ovog goju pametnjakovica

Goja je dobronamjerno primjetio da ti nedostaje interpunkcija.
Nije mu namjera bila da ti digne živac nego da pišeš gramatički pravilno. Zašto? Zato što tvoje riječi onda dobijaju na težini. Ovako tvoj komentar izgleda nafrfljan, zbrda-zdola.

5 Likeova

Ja sam samo kroz šalu pokušao skrenut pažnju da ti je jako teško čitati što pišeš.
A ako ti ne uložiš truda u napisati onda očekuj da ćemo i mi toliko truda uložiti u čitanje tvog teksta.

Jel dobio neko od vas ovu novu opciju za zaradu koja se zove YPP? Kazu od sada lakše do zarade na YouTube-u a ja te opcije nemam i ako imam na kanalu 14,7k suba :confused:

Zato što još nije worldwide, zasada je SAD, UK, Kanada, Tajvan i J. Koreja ako se ne varam.

Pa što tebi onda znači snižen prag ako si ga davno prošao?

Da li neko zna koji bi bio dobar mikrofon oko nekih 50eura za voice over. Ubacivao bi glas na snimke od gopro 10. Valjalo bi da se mikrofon može kupiti u BiH.

Sta mislite, da li ce YT idalje raste sto se tice broja pregleda i korisnika? Platforma je generalno dozivjela ogroman rast, kako u svijetu, tako i kod nas… pogotovo kod nas u zadnjih 5-6 (pa i zadnjih 10-ak godina generalno). Svi sad imaju internet, svi imaju telefone, i svi vazda cokaju YT na telefonima i gledaju sve i svasta.

Medjutim… ima li tu jos mjesta za rast (za nse trziste prvenstveno)? Ne vidim da mogu dobiti gomilu novih korisnika (infrastruktura sto se tice interneta nije nesto sto ih koci kao sto je to bio slucaj prije 10-15 godina) a u isto vrijeme, nove su platforme tu koje odvlace ljude- prvenstveno tiktok, ali i fb i ostali…

Pa ne može YT više puno rasti kada ga većina svijetske populacije već koristi. Više bi imalo smisla pitanje “Može li YT padati” ili “može li ga neka druga platforma zamijeniti”.
U bližoj budućnosti sigurno ne. Platforme tipa tik-tok mu nisu konkurencija, to su kraktki zapisi od par sekundi koji su više konkurencija Facebooku i Instagramu (društvene mreže) nego Youtubu koji je video platorma i nema ozbiljnu konkurenciju.

Ja ga imam, možeš poslušati moj video pa vidi: Blogging Income Report May 2023 - My Best Month Ever - YouTube

S obzirom da ti je samo za voiceover, a ne i za snimanje s mikrofonom, očekuj da će ti zvuk biti još bolji jer ćeš biti skroz uz mikrofon. Meni to nije praktično jer moram biti udaljen da stanem u kadar pa zvuk ima blagi eko. Ako hoćeš mogu ti i snimiti nekakav jednostavan voiceover dok sam skroz blizu mikrofona pa da vidiš kako zvuči.

2 Likeova

Ma ja mislim da je ili on malo krivo formulirao pitanje ili si ti krivo shvatio. Po meni, može rasti. Većina starijih od ca. 55 godina ga ipak ne koristi. S vremenom, svi će ga koristiti. No, ono na što ja ciljam je to da će ljudi početi koristiti youtube za sve više stvari jer im se neda čitati blogove. Pa usporedno s time trebao bi još rasti, eto moje neko mišljenje.

2 Likeova

Ima li tko iskustva sa sljedećim:

Balkanski kanal koji odluči napraviti kanal novi na ENG, pa pozove svoje subove u videu da se pretplate i gledaju. Da li će to utjecati pozitivno na širenje publike na ENG ili bi moglo biti upravo suprotno da YT prepozna da su većinom Balkan subovi pa onda ne širi video na ENG tržište nego drži i dalje više na ovom?

Ja bih to drzao odvojeno, jer logika kaze ako engagement bude najveci od strane publike odavde, YT ce prirodno vise da sugerise video ovde.

1 Like

Da, logično je da bude odvojeno.

1 Like

Slažem se, i meni je, ali za neki head start sam mislio da će možda YT prepoznati eng sadržaj pa da će furat još bolje svima… Svakako ću krenut odvojeno, pa možda kasnije u nekom trenu malo pogurat sa domaćim! Hvala!

Sad se setih, ja sam tako par videa pogurao sa domaceg, i onda mi se desavala da narednih 3-4 shorts videa imaju 90%+ preglede is Srbije, sto nije bio slucaj pre toga.

Ima smisla, svakako ću pričekati onda da kanal dođe do nekog broja pratitelja, pa onda malo još dodatno pogurat.

Mislim da neće stvarati problem YT da se prebaci onda na preporuku samo Balkanu, jer u tom slučaju onda bi lagano kanal u rastu ako netko slučajno sharea u FB grupu neku recimo indijsku mogao izgubiti totalno preporuke USA i slično, ali mislim da ako je prije imao dobre preglede i broj subova iz USA da će nastaviti normalno preporuke.

Ja bi pocetak gurao T1 zemlje, da YT ubaci kanal u T1 “sesir”, a onda kasnije neki push verovatno moze da prodje.

1 Like

Slažem se, hvala! :muscle:

1 Like