Baza podataka - kako unovciti?

Pozdrav ljudi,

Da li neko zna kako unovciti bazu podataka od 70+ miliona unikatnih brojeva telefona?
Baza ima i ime i prezime pored broja telefona i svi brojevu su iz Amerike i validni.

Ako neko ima iskustva sa prodajom podataka neka mi se javi i dobice 20% od prodaje.

Osim sto ce sudionik dobit 20% od prodaje, mogao si napisati vise o sebi kako bi znao vise o osobi s kojom ce duze vrijeme dijelit zatvorsku celiju.

1 Like

To je spam lista, mada nije mi bas jasno kako je zakon regulisan u Americi sto se tice tele marketinga, tele marketing je legalan ali postoji zastita korisnika, isto kao prodavanje od vrata do vrata . Znam za slucaj bas jednog naseg koji ima firmu za prodaju auto opreme, on je skrejpovao Kijiji oglasnik za prodaju automobila, pa slao govornu postu korisnicima u Kanadi i USA, ta lista je delom obogacena, on zna da oni prodaju automobil, pa je na osnovu toga slao reklamu, tipa ako zelite brze da prodate svoja kola, sredite ih sa kozmetikom… Kod email spama, veliki sistemi to detektuju, i svakako je nezakonito, ali kod tele marketinga verovatno utice ako se dobije odredjeni broj prijava .

Prvo se informisi druze, pre nego sto lupis glupost. Nista nije ilegalno, u Americi moze da se prodaje lista sa brojevima mobilnih telefona, jer su mobilni telefoni javni, a imas opciju kod provajdera da izaberes da ti mobilni telefon bude privatan. Postoje takodje i velike firme koje se bave data appending-om - imaju velike baze podataka - ti im posaljes na primer milionsku listu koja sadrzi ime/prezime oni precesuiraju to i vrate ti listu koja sadrzi i mobilni telefon. Tako da je i to prodaja podataka isto, sto je legalno u Americi.

Pritom lista koju ja imam nije spam lista, jer ova lista ne sadrzi DNC (do not contact) ni blacklistu - to su brojevi koji su odgovorili sa stop na marketinske sms-ove.

Ova baza koju ja posedujem vredi mnogo, jer su ovo sve clickersi - brojevi koji klikcu na marketinske sms-ove i koji se konvertuju. A imam i odvojenu listu od 8 miliona brojeva, koji su na do not contact listi, koja je isto vredna, jer u Americi ima Black List Alliance - SaaS koji kosta $5000 mesecno i sluzi samo za proveru da li je broj na black listi ili ne, a njihova baza je ista kao ova koju ja posedujem.

Ne ocekujem naravno da cu da prodam ovo ovde, nego cisto da vidim jel ima neko ko zna nesto vise o tome, posto nemam vremena da se backem sa tim - nisam iz te branse :slight_smile:

bla bla bla evo me
bla bla bla kako unovciti 70mil uniq brojeva
bla bla bla clickersi
bla bla bla black list alliance saas 5000$
bla bla bla ista baza
bla bla bla nemam blage veze o nicemu
bla bla bla nisam iz te branse
bla bla bla ubij se

Na ovom forumu nekada bila dobra ekipa, naucis nesto, dobijes informacije.
Ovo sad izgleda sve neka klincadija bezobrazna, nezadovoljna, neuka, koja bi da se prepucava :smiley:

4 Likeova

Zapravo to i trazis, jer sto drugo pomisliti o covjeku koji ima 70 000 000+ brojeva telefona sa imenima i prezimenima i nema blage veze sto raditi s njima i onda dode na ovaj forum gdje 100% u glavi zna da mu nitko ne moze pomoci, ne sto nece (pomogli bi oni jer ih je pun forum istih) nego sto jednostavno ne znaju.

I slazem se da je prije na forumu bila dobra ekipa (vbulletin ekipa), danas sami prevaranti, mulci koji zele takozvanu pomoc od drugih ljudi da saznaju skraceni put do brze zarade bez obzira sto je to isto ilegalno. Sve se dopusta na forumu, hvala steel, ali eto njegov je forum hvala bogu.

ps: Za nekoga tko govori da nema vremena i da nije iz te branse, po postovima se cini da znas dosta toga samo ne znas to prodati. Pretpostavljam scenarij je isao nesto poput blackhat forum->neka tema->procitao nekoliko stranica teme->skinuo brojeve->$$$

Ja sam dosao na ovaj forum da pitam jer se secam da je ovde bilo dosta pametnih ljudi koji su mi pomogli X puta i gde sam dosta toga naucio. Uvek je bilo takvih kao ti sto ne znaju nista a petljaju se svuda iz dosade, jer ocigledno ti je jedino zanimanje u zivotu da se pravis pametan. Prvo treba da nacucis da postujes ljude da bi uspeo nesto u zivotu, jer ne znas ko je ko i ko moze da ti pomogne, najlakse je pljuvati i praviti se pametan.

Ti si ocigledno neki pandur ovde infiltriran medju nama, cim se toliko brines da li je nesto legalno ili ne, a i po tvojoj inteligenciji se moze pretpostaviti da si iz te branse. Evo opet da ti kazem, legalno je sve nemoj da brines, ako mislis da nije mozes da prijavis. Stvarno je cudno da neko ko zna da se uloguje na ovakav forum misli da baze od 70+ miliona unikatnih ljudi iz Amerike rastu po forumima :slight_smile:

I da znam dosta toga, u pravu si, postavio sam ovo ako neko hoce da se iscima umesto mene, jer mi nije uopste bitno - mogu da obrisem ovu bazu sad i da me boli k :slight_smile: A vremena nemam jer radim na ozbiljnim projektima, vodim firmu od 23 developera, a i sam sam ozbiljan developer kad te vec zanima :slight_smile:

To što je nešto javno, ne znaci da se može prodavati.

U hr je tel. imenik javan, podaci u sudskom registru, ali nitko ne smije uzeti sve i to prodavati.

A imenik ima i limit kod pretrage i još te upozorava da se slobodno koristi u privatne svrhe.

1 Like

jel imas to nekako kategorizirano? ako imas tarot, astrologiju i sl., javi se na pm

Pa ljudi dragi, zar ne znate za šta služi “Uslovi korištenja”, ako je tamo navedeno da podaci korisnika mogu biti prodani trećoj strani i da ostavljanjem npr. broja telefona prihvaćaš te uslove… nije to tako komplikovano :slight_smile:
Čovjek pita za savjet a vi izmišljate toplu vodu.