BB&F BIH \\ bodybuildingbih.com

Pozdrav,

Sutra je godina dana kako je blog poceo sa radom: www.bodybuildingbih.com

Interesuje me Vase misljenje o dinamici razvoja, da li je sve trebalo biti do sada bolje razvijeno ili je ovo solidan napredak…

Mozda je vrijedno pomenuti i ljudski faktor. Naime poceo sam sam, a sada oko ovog projekta okupilo se jos zaintereovanih i tim trenutno broji 5 mladih osoba…

U sljedecoj godini je u planu izrada portala, mobilne verzije stranice i mozda android i iOS aplikacija.
Po pitanju marketinga sam planirao stampati majice, zapravo dogovorena je saradnja sa najposjecenijim shopom u bh. oni ce prodavati majice mi cemo ih dodatno reklamirati (bez ikakvog procenta, nasa prednja strana majice njihova zadnja) samo ja moram dizajn sloziti :smiley:

Onda dalje kupovina facebook fanova…

To je za sada sto imam u planu, a Vasi savjeti su dobrodosli, sta mozda ne treba da radim, sta bi trebao i sl.

Unaprijed hvala na odvojenom vremenu i analizi bloga…buduceg portala! :slight_smile:

meni je drago da vidim da si uspio prodat mesto za banere ovim sto prodaju ta čuda :slight_smile:
kakav je ctr za adsens u toj poziciji? meni djeluje kao loša pozicija za adsense reklame.

1 Like

Anja :slight_smile: drago mi opet procitati Vas komentar… hvala :slight_smile:
Opet generalizacija tih “cuda” no nema veze, navikao sam :stuck_out_tongue:

Sto se tice adsensa, nikakav… nema tu zarade…a i pozicije su jako lose… Kada bude portal, planirane su bolje pozicije… Mada moze savjet, gdje bi na ovom blogu bilo dobro da se postave reklame?

I ponovo bi pokusao da pitam za ovu gresku (slika u prilogu) - kada god pokusam da otvorim podesavanja izgleda izbacuje mi ovu gresku. Koristim bloggerov template i za isti na drugim blogovima nemam ovu gresku, mogu urediri prikaz za mobilnu aplikaciju, dok ovdje ne mogu. Velika je steta jer danas je sve vise posjeta sa mobilnih, pogotovo sto je glavni izvor prometa trenutno sa facebooka, a tamo su svi :smile: Kontaktirao sam google dva puta, ali nikad nisam dobio odgovor…

Fino,fino :wink: Vidim ubacio si banere od amino.ba, je l’ kompenzacija u vidu suplementacije :stuck_out_tongue:
Ja sam ih pokusao kontaktirati za redizajn web shopa da se dogovorimo cak sam uradio i index page ali nisam dobio odgovor.

Ja da sam na tvome mjestu prebacio bih se na WordPress.

jedna reklama ispod naslova (moze uz sliku) i jedna na kraju članka, možeš ih i ručno postavljati unutar postova ako ti se da, pa da biraš poziciju u članku đe će se prikazivat reklama

Planirao sam u Joomlu sve prebaciti, ali kada se radi 9 sati dnevno… Prvom prilikom kada uhvatim slobodnog vremena…

Sto se tice reklama, od xfit-a je affilate program i solidno radi… bilo je nekoliko narudzbi i procenat ide… polako ali ni posjeta nije neka pa zato cifre ni nisu vrtoglave :slight_smile:

A amino.ba je prodat prostor… i sa vlasnikom sam se licno i upoznao na drzavnom prvenstvu. Sada je dogovorena saradnja za majice… on bi ih prodavao na shopu, zarada ide njemu, ali on i ulaze… ja samo moram uraditi dizajn majica, nas logo napred nazad njegov i i motivacijski natpis…

Mozda bi ti lakse i bolje bilo na WP, mada ti znas sta ti vise odgovara i na sto si navikao.

Imam ja Sinisu na FB, pisao sam im na FB page i nista.Mada imam dizajn boli glava jos mogu napraviti i responsive.Ali izgleda da im se svidja trenutni :stuck_out_tongue:

Da nije drzavno sto je bilo u Tesnju ?

Da u Tesnju je bilo :smile:

A vidi briga njega za dizajn :slight_smile: prodaja mu ide… i ne vidi potrebu da mijenja… Tako ja to vidim…

Dobra stranica samo malo na dizajnu poraditi. Kolika ti je posjeta ako se smije znati?

Prosjek je oko 3000 unikatnih (M), Bilo je bolje, ali kako sam poceo raditi malo je palo… sada se opet krece prema gore…

1 Like

Jedno pitanje: Zbog nedostatka vremena za pisanje kvalitetnih tekstova, kontaktirao sam jedan blog koji vec duze vremena pise clanke i u regionu su zasigurno najkvalitetniji i najredovniiji… Rekao je da mogu uzimati njegove clanke s potpisom njegovog bloga kao izvora… Mene zanima koliko je ovo pametno? To vise nisu unikatni clanci nego kopirani, kao bi se odrazilo na konkretno moju stranicu?

Sto se njegovog bloga tice rijec je o nepreglednoj stranici na koju je samo nabacana hrpa kvalitetnog sadrzaja, covjek to radi usput jer se bavi prodajom suplemenata bb mu je lifestayle i nema namjeru ici na portal… Na onakvom blogu smatram da ti clanci nece nikada biti iskoristeni na najbolji nacin jer eto ja licno kada vidim tako neudedne blogove samo zatvorim…