bčlfmdmbfdmbffdkčbkfdknbpdfn

Po meni je Elance najbolji site za tako nesto, barem za sada…

Vi koji ste preko elance koliko prosjecno zaradite na mjesec jel ispadne do 5000 kn il manje

Ovisi, za sada sam najvose u jednom mjesecu zaradio 6500kn, a ovisi ponajvise koliko poslova uhvatim i koliko dana radim, s tim da koristim dva racuna tamo, svoj i curin…

Inace radim prosjecno 2 tjedna mjesecno poslove na elanceu i zaradim 500+ dolara… U ta dva tjedna ubrajam bidanje i rad, s tim da nekad bude da po 2-3 nema posla…

Al tesko se i izborit da radis neki projekt jel su miljoni developer programera tamo il je ipak nesto blaze

Mene isto zanima kako vam ide sa pronalaženjem poslova tamo? Pogotovo imam pitanje kako vam je išlo u početku, znači dok nemate ništa napravljeno tamo i relativno slabe ocjene?

Ha mislim da ni lose za pocetak krenut sa nekim jednostavnim projektom na github i tamo ga razvijati i kad se regas na elance pod opis stavit github to su moja neka misljenja kako bi ti krenuo

Ovisi koliko toga znaš raditi i koliko si “skup”…

Bidaš i to je to, u početku ideš daleko ispod realne cijene i onda gradiš reputaciju. Nemaš nikakvu ocjenu u početku, nakon svako posla onaj koji ti je dao posao moze napisati review i dati ti ocjenu koja ti kasnije uvijek pise pored imena(prosjecna naravno), za sada sam samo dobio jednu 4.9 ocjenu od nekakve firme, premda sam sve uredio na vrijeme i daleko vise od ocekivanog, al cijena im valjda nije previse stimala :grin:

nece ti to bas tamo nesto pomoci, mozda kod nekoga tko je developer i konta sta si radio, ali takvi rijetko daju poslove tako da ti taj kod nista ne znaci, vec je bolje imati sto vise projekata koje predstavis u bidanju za posao…

Ako radite dobro, vracat ce vam se musterije stalno i uvijek ce vas uzimati u obzir premda i ako ste kasnije i skuplji od konkurencije, ja s jednom musterijom sada vec imam skoro 2000$ zaradjenih(s tim da vise ne radim preko elance s njim), prva dva projekta sam mu radio za 100$ po 2-3 dana, daleko ispod cijene, sad placa po 300$ za kodiranje jedne WP teme sa recimo nekoliko custom mogucnosti koje ne zeli preko plugina.

Najbolje od svega je sto vas rad tamo govori sve, lijepo se mogu vidjeti svi poslovi koje ste radili, ocjene i broj odradjenih poslova. Nekako mi Elance najbolje lezi, a sljedeci mjesec cu se malo vise posvetiti istrazivanju slicnih velikih siteova, npr freelancer…