Big Game ribolov u hrvatskoj

Kolege web šljakeri, ima li ko od vas kakvog iskustva u big game ribolovu?

Totalni sam početnik a volio bi se malo ozbiljnije bacit na istraživanje i nabavku opreme.

U utorak idem na prvi lov na tune a do ljeta bi volio skupit nekog iskustva i nabavit osnovnu opremu…

Ja ne, samo u “small”, ali mi je plan da u budućnosti krenem i u big game.

Molim te javi iskustva!

Što te točno zanima? Gdje nabaviti opremu ili brandovi? Što se tiče nabavke opreme za big game, tu sam malo skeptičan. Ako nemaš brod mislim da ti se ne isplati kupovati opremu jer je dosta skupa. Inače, svi brodovi koji se bave big game turama su opremljeni i svom potrebnom opremom za tu vrstu ribolova.

Imam na korištenje “jeanneau merry fisher” brod kad god trebam, na vezu u Biogradu (odlicna lokacija za za big game)

Nebi ni razmišljao o tome da nemam brod.

Neznam sta mi treba od opreme :slight_smile: Zato i postam tu :slight_smile:

Valjda za pocetak dva stapa, role, varalice, fishfinder, nadogradit držače na brod…

Koje štapove, flaks, sajle, mamce, ješku…za koju ribu na koju dubinu… periodi lova…nemam o nicemu pojma :slight_smile:

Mislim, guglam o tome nekih par mjeseci, al google info je daleko od savjeta iskusnog lovca.

Zbog toga i idem u utorak s profićima da polovim osnove, a nakon toga vjerojatno u lagano opremanje broda.

Wow, nemaš pojma koliko ti zavidim :slight_smile:

Dakle, na licu mjesta ćeš u biti vidjeti što ti treba. Odi do Damira u
http://www.skorpion-dnc.hr
. Mislim da tamo imaš što za vidjeti.

Moj prvi Penn štap i rolu, flaks (1.00 mm) + udice + remen za štap (onaj kojeg staviš oko pasa i u njega “ubodeš štap” da imaš uporište ako nemaš sjedalo za bug fish na brodu) nabavio sam u Škorpionu u Zvonimirovoj. Bilo je to prije skoro 10 godina :slight_smile:
Ako ideš na tunu, svakako ti je potreban dobar fizički trening da dobiješ na kondiciji (u slučaju da ti zagrize). Izvlačenje tune ti ide od pola sata pa na više (i do tri sata), pa ti vidi jel imaš tolko snage sada (osim ako si redovito u teretani ili se baviš drugim sportom, ne računam šah :slight_smile: ).
Za mamac je najbolja živa iglica na udici (imaš na netu kako se stavlja na udicu), i par kila sardine koje bacaš usput kako voziš (kao brum ilitiga primama). Ako ideš sa profićima, sve će ti objasnit :slight_smile:
E da, i ponesi mali nožić kojeg imaj uvijek za pasom negdje, odnosno da ga možeš brzo izvadit i odrezat najlon (flaks) ako nastane frka. Bolje da ostaneš bez komada flaksa nego bez cijelog pribora :wink:

ako te zanima evo ti link o jednog od najboljih na jadranu

inace National Geographic upravo snima dokumentarac o njemu za seriju wicked tuna

[quote=“dabars”]ako te zanima evo ti link o jednog od najboljih na jadranu

inace National Geographic upravo snima dokumentarac o njemu za seriju wicked tuna[/quote]

Lajk!

[quote=“dabars”]ako te zanima evo ti link o jednog od najboljih na jadranu

inace National Geographic upravo snima dokumentarac o njemu za seriju wicked tuna[/quote]

Lajk!

Dvaput je dvaput :slight_smile:

[quote=“dabars”]ako te zanima evo ti link o jednog od najboljih na jadranu

inace National Geographic upravo snima dokumentarac o njemu za seriju wicked tuna[/quote]

On mi je bio jedan od favorita kada sam tražio ponude za utorak ali mi je bio pre skup.

Neznam cijene ali vjerojatno je skup s razlogom.
Ima jos jedan u vodicama ali mislim da nije ni on puno jeftiniji
http://www.facebook.com/fishing.adriatic

Ako treba mogu ti poslati br mob. na PM

@renato najjaci si, zahvaljujem se na lajkovima u ime kapetana hehehehe

[quote=“dabars”]Neznam cijene ali vjerojatno je skup s razlogom.
Ima jos jedan u vodicama ali mislim da nije ni on puno jeftiniji
http://www.facebook.com/fishing.adriatic

Ako treba mogu ti poslati br mob. na PM

@renato najjaci si, zahvaljujem se na lajkovima u ime kapetana hehehehe[/quote]

Fala ti ali netreba sad, vec sam dogovorio za utorak ako vrijeme posluži.

Nemogu dočekat! :zub:

Evo apdejt…

Nakon tri dana plutanja, na nekih 10 milja od Premude - kresnuli jednu od 70 i drugu od 50 kila…

Bilo je i par padova s udice, dvije tune i pas lisica.

Neprocjenjivo !

Ako koga zanimaju detalji, tu sam.

Jel ima slika kakvih?

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/21013_10200478136008693_103942826_n.jpg

sta sada japancima cure sline :slight_smile:
Bravo ljepi komadi. Koliko je trajao dril?

[quote=“tom971”]sta sada japancima cure sline :slight_smile:
Bravo ljepi komadi. Koliko je trajao dril?[/quote]

40ak minuta za ovu od 70 i 20ak min za manju.

Za ovu od 70 smo mislili da je puno veća kako se borila :slight_smile:

Obe smo vukli iz stolice, slijedeći put idem definitivno na “stand-up”.

Bravo.

Evo ti jedan web shop za ribolovni pribor, mada nema svih slika al’ je jedan od najjeftinijih i provjerenih :slight_smile:
Žabica ribolovni pribor
Baš ti zavidim more, piva, plaža, čamac, riba na ovaj u moru se peca…