Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Evo samo da javim da sam sada poslušao predlog i išao da se registrujem na LaToken jer oni ‘‘ne traže ništa’’. I naravno nije tako kao što sam sumnjao.

Da bi se kupilo tj depositovalo traže Tier 2 verifikaciju a za Tier 2 ti treba sve screenshotovano ispod. Pretpostavljam da bi i sa Stex bila ista priča pa da ne gubim vreme. Ako neko zna gde te ne ganjaju do slanja mokraće neka okači link ovde. Ostalo su nažalost samo prazne priče.

Prastaj nismo se dobro razumjeli, sto se tice deopozita sa kartice ili cega vec oces najbrze ces na cex.io da napravis nalog i da ti verifikuju karticu skoro sam pravio prijatelju nalog u par minuta bilo gotovo sve poslao je ETH prodao i posle tri dana mu bile na karticu pare. Sto se tice da posaljes vec valutu koju imas tipa BTC itd i da trgujes nesto sa njom onda stex i latoken idealni jer ti ne trebaju verifikacije kao sto vidis. Normalno da ce da ti traze podatke za tako nesto najbolje da dodas koju ti oces karticu ili bankovni racun i da se to ne provjerava i da mozes do 100.000 kao sto vidis tu da imas limita da baratas.

1 Like

Hvala, probaću onda na cex.io kad stignem. Mislim nije meni problem dostaviti njima i mokraću, ali onda ne vidim tu nikakvu anonimnost ni slično što je bazična priča na kojoj se temelji kripto.

Moras napravit razliku izmedju mjenjacnica i kripta, jer one nemaju nikakve veze sa konkretno valutama, osim sto ti daju mogucnost da brze zamjenis novac za njih i sto te klepe na svakoj transakciji i naravno uzmu ti podatke :slight_smile: nego jeste li zadovoljni sa jutarnjim skokom?

Pa pravio bih ja razliku da se kripto može lagano kupiti negde drugde osim na menjačnicama. Kako god okreneš gde god bi online kupio neku kripto a da to nije od drugog fizičkog lica direktno, tebi traže svakakve verifikacije. Da ja mogu lepo otići na sajt same kriptovalute, kupiti je i ćao, onda bih rekao e menjačnice su sranje, što bih to koristio, kada mogu kripto kupiti direktno i on je anoniman. Cela priča je podvaljena i to će se videti kada se plan kontrole dovede do krajnje faze, do tada možemo dobro zaraditi na drastičnom skoku kriptoa pred pucanje balona. Samo da se nekako kupi ako može bez davanja mokraće. :smiley:

Inače skok je jak za BTC, srećom ETH i ostale uglavnom nisu još krenule pa nije kasno da se kupe. Računam da do jeseni će biti okej cene za kupovinu, posle ga ne zaustaviše jedno 2-3 godine. :slight_smile:

Hebo te !su5 sto je ovo sa cijenom… nadam se da ovo nije skok pa za 24-48 sati pad.

Tko je govorio da otvara mjenjacnicu koja ima manje provizije nego ona btc mjenjacina? Kada se otvara?

Ja sam registrirao sve. Sad mi se radi web prosli deveporer zeznuo pravo nije odradio posao do kraja kako spada.

Ima li iko DASH? i da se nada necemu sto se njega tice

Sutra ujutro ce stici 5000kn etha na binance, sada ostaviti eth ili uzeti nesto za njega?

Ja bi pustio ETH. Jednostavo ide preko 200 a BTC ocekujem na 6100 ali potrajat ce ovo neko vrijeme.

Daily je isto zatvorio u zelenom sto je dobro a i support se drzi

Evo da javim da naravno treba full verifikacija i na CEX.io. Više probati neću jer očigledno svuda traže mokraću i ne znam zašto verujem više da negde to ne traže. O sumanuto visokim provizijama da ne pričam.

Iako verujem da će BTC, ETH itd porasti oko 70 puta od trenutne vrednosti za 2-3 godine pre nego što balon pukne, ovo je suludo koliko je ništa od onoga za šta se propagira kripto. Ne smem ni da zamislim koliko bi možda bilo komplikovano naplatiti to kada se bude trebalo prodati pred dostizanje maximuma, kad su ovako zakomplikovali samu kupovinu i šurenje sa provizijama.

5000kn eth, trenutacno 59kn u minusu zbog provizije :slight_smile:

Kriptovalute idu naprijed u svakom pogledu, po meni bi bila glupost da cijena kripto ne poraste u buducnosti, sada za koliko neznam.

@imemperor1 mislis 70 puta od ath?

70 puta od trenutne vrednosti, mislim da BTC u svom maximumu dostiže vrednost od oko 350k $. Po mojoj analizi to bi trebalo da se desi na prelazu 2021/22. Posle toga polako ili brzo puca balon i sprema se teren za onu kriptovalutu koju elita već verovatno ima spremnu. Do tada se na ovim postojećim kriptoima može dobro zaraditi, po mogućstvu da se kupi bez davanja mokraće, ali meni to do sada nije pošlo za rukom. :slight_smile: Na kraju ću verovatno morati da im dam mokraću ili da odustanem od kupovine. Mada to mi se ne daje iz principa jer to nije nikakva anonimnost onda već je transparentnije od banaka.

Jel to tvoja analiza ili si negdje dosao do nekih podataka, prestudirao nesto, ako jesi stvarno me zanima sto si i gdje citao da si dosao do ovakvih podataka.

Iskreno nisam 100% siguran dali si ozbiljan ili trolas. Ako si ozbiljan onda shvati moj post ozbiljno ako trolas onda preskoci s citanjem.

Kako doci do crypta:
otvoris racun na bilo kojoj exchangeu koji prima kartice, Binance prima. Da moras dati svoje podatke, ali neznam zasto se najednom skace na zadnje noge da se daju osobni podaci kada te u banci u kojoj si dao sve podatke to isto pitaju.

No ovdje kada kupis recimo BTC, pretvoris ga u Monero i onda ga posaljes na svoj wallet i eto, nemogu ti ti reptili uci u trag, mada bi ja i svi ostali voljeli da takvima udju u trag jer ocito rade nesto ilegalno, mozda prodaju marihuanu sto i nije tako strasno, a mozda truju djecu s drogom, a mozda su pedofilski lanac… Eto zato je potrebna kontrola i ovakve koji su protiv nje treba kontrolirati, da nasa djeca budu sigurna, jer svijet je postao za koji stupanj zli, to znaju oni koji prate crnu kroniku redovito…

1 Like

Ovdje netreba ja msm https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#exchange

Btw. Kada radite verifikaciju za kripto preko fotki stavite watermark only for (link te mjenjacnice)

Tko zna za sta oni te slike mogu koristiti, bolje se osigurato :slight_smile:

1 Like

Watermark se skida lako, a na toj mjenjacnici trebas dati oib, druga stvar je da prihvacaju samo banke tako da kada im posaljes iz banke u njihovu banku opet ce znati tko je tocno poslao lovu.

Ajme li paranoje. Na svijetu ima miljarde ljudi i bas ce nesto napravim nekom jadniku tu iz seoca malenog i to sa balkana, iz drzave koja ima manje stanovnika nego prosjecan grad. Ako je u ovom mjestu ovolika paranoja pa sto bi onda ljudi u New Yorku trebali napraviti?

Prddpostavljam:
Da se bojite igrat s kriptom jer ce vam IRS (citaj maric, neznam jesu li ga u medjuvremenu smjenili?) doc glave.

Za par hiljada kuna nece vas ganjat FBI (citaj SOA). osim naravno ako ste kriminalac, onda vas i treba zatvoriti. Tako da bi ja preporucio da @steelmaiden natjera modove @c3po da preispitaju ove osobe koje se boje dat svoje legitimacije, jer ja kao star i aktivan clan nebi volio biti na istoj domeni sa ljudima koji recimo mozda zlostavljaju djecu ili preprodaju drogu…

Sumnjam da je ikog tko ima 500k verifikacija briga za tu jednu osobu s watermarkom, pa će deletat. Također, nije tako lako ga deletat, al dobro…

Nije paranoja, no tvoje slike s osobne i držanje osobne kraj face može ti stvoriti probleme ukoliko dođu u krivu ruku, a na veliko se prodaju velike kolekcije KYC slika na dark webu.

1 Like

Znam, samo kazem da bi trebalo biti obrnuto, da bi se trebale gace tresti ovima preko bare a ne nama anonymusima…

Ali kako mi gledamo te kanale na YouTubeu i citamo te vijesti onda smo prihvatili njihove strahove iako sanse za taj strah kod nas su tipa da te pogodi munja…

prije ce te skamirat tu kolega sa foruma nego neki haker iz Indonezije…

Pa nece ti ni primiti slike koje su editirane, odnosno primit ce pri uploadu, ali pri verifikaciji nece.