Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Sam link koji si objavio kaze da to funkcionise na ovaj nacin: salje se od uredjedaja to uredjaja dok se ne naleti na onaj sa internetom :smiley:

1 Like

Vise ljudi radi na tome, imas preko satelita, preko mobilne mreze i meni najdrazi preko poste. Ali da treba je blockchain syncat.

ALI za ove koji prizeljkuju kraj interneta, zamisli da skinem blockchain na disk, i mi si offline syncamo blockchain, naravno to nema previse smisla dok zivimo ovkao kako sada zivimo ali u apokalipsi bi mozda imalo smisla i bilo upotebljivo. Ako danas mozes rukom u djep izvadit novcanik pa brojit 100 dolara a u novcaniku iamds cente onda vjerojatno mozes kresnut racunalo ubost USb i syncat wallet… iskreno neznam sto bi prije zavrsilo syncanje walleta ili brojanje 100 fdolara sa centima…

Evo jos jedne, ali od paypala

One Bitcoin Could Exceed $1 Million in 7 -10 Years - PayPal Director

lol izvuceno iz kontektsta, bukvalno receno “Moze u potpunosti propasti a moze i narasti na milion” “dajem 20% sanse da u potpunosti propane”

1 Like

Tu i lezi odgovor zasto se prosjecni covjek nece obogatiti i ima velike sanse da mu se desi ono suprotno od bogacenja…

Eto sto se dogodi kada te vrijeme pregazi…

Nije od PayPala.

“In my (subjective) opinion those chances of succeeding are at least 50%. If Bitcoin does succeed, 1 Bitcoin may be worth more than $1 million in 7 to 10 years,” he noted.

Kaze jedan od clanova paypal vijeca direktora. Mozda za par dana vise nece biti ni korisnik PayPala…

Da, ali takva izjava od paypal direktora je jednostavno nevjerojatna.

JP Morgan

Sorry, ali ovo nije problem niti krivica JP Morgan (iako ih uopće ne simptatiziram). Ovo je isključivo problem i krivica države i posloprimaca!

Ako imaš nekog tko će raditi ono što trebaš za $2,500 mjesečno i truditi se da zadrži taj posao zašto bi povisio plaću? Problem je u robovima koji prihvaćaju raditi za iznos s kojim su na kraju mjeseca prisiljeni na zaduživanje. Isto je i u Hrvatskoj i svugdje u svijetu.

Ne pušim sisteme i boli me k i za komunizam i za socijalizam i za kapitalizam. Mi živimo u hibridnom kapitalizmu i ovo nije niti blizu pravog kapitalizma. To sam već puno puta rekao. Ovo vrijedi i za SAD. Kad se treba pobrinut za male onda se isitče da je ovo kapitalizam, ali kad se treba pobrinut za velike (npr. bail out privatnih banaka) onda se traže razlozi zašto da se malo zažmiri na to da se u kapitalizmu država ne bi trebala miješati.

Kapitalizam je jako surov, isto kao i ovaj hibridni, a ljudi su često retardirani i robovi. Ružno zvuči, ali je tako. Nije ti dosta radit za 5000-6000 kn i živit u Hrvatskoj (ili za $2500 u SADu). OK, nemoj. Kad to shvati dobar dio onih sa istim kvalifikacijama da vidiš kako će plaća skočit gore. Naravno, treba se umiješat i država pa umjesto pogodovat onom masnobradom iz HUPa i dozvolit uvoz Rumunja, Filipinaca, migranata i svih onih koji su sretni i sa 5000 kn mjesečno država treba zabranit uvoz radne snage i tako brinut o vlastitim građanima. To se naravno ne događa i zato Hrvati iseljavaju, a njihova mjesta popunjavaju stranci. Poslodavci zadovoljni, građani koji kuže ali nisu sposobni sami se pobrinut za sebe tu gdje jesu iseljavaju, a robovi ostaju robovati i žale se u prazno ili su sretni kad dobiju karticu na rate i kredite pa si još malo zaduže unučad.

1 Like

Evo sad sam vidio i dio komentara ispod videa. Kaže: “Stop enabling victims to keep making crappy decisions.”
Upravo tako! Tu bi država trebala pomoć zaštitom domaćih, ali opet ne na štetu poslodavaca (jer su i oni često domaći), ali to je naravno utopija. Sad smo i u EU i da je kod nas neki CROxit referendum vjerojatno bi većina bila za ostanak ili bi referendum bio odgađan sve dok mediji ne stvore plodno tlo da na referendumu prevlada ostanak. Ljudi su budale, a i demokracija je sranje jer u demokraciji zbog budala ispaštaju i normalni. Nekome je ovaj sistem i društveno uređenje idealano, prekrasno itd. Ja tvrdim da je teško sranje i da je sve nametnuto i da je prava sloboda nepoznanica. Svejedno mi je dobro, ali nisam slijep :slight_smile:

2 Likeova

Kako je nejvoerovatna, covjek bukvalno kaze moze propasti moze i narasti na milion… Znaci nista nije reko

Evo dva baš lijepa pjesmuljka. Možda nekom pobudi nostalgiju na kraj 2017., ali neka se malo strpi pa će opet procvetati cveće u naše preduzeće :wink:

Ja se slazem s ovim ludjakom samo mozda nije godina tocna. Ako se sav novac(FIAT) pretoci u BTC onda 1 BTC ce sigurno vrijediti puno vise nego 1 miljon jer BTC je limitiran i kako ce potraznja za njim rast, a ponuda ce ostati ista odnosno ona ce se progresivno smanjivat tako ce cjena rast sve vise i vise. Tocnu cjenu 1 BTCa cemo znat kada ga zadnja osoba kupi, a ona bi mogla biti abnormalno astronomska…

Zasto mislis da ce vrijediti mnogo vise od milion? Da se bukvalno sav novac pretoci ovog trena u bitcpoin (znaci 1 za 1 ne racunajuci porast u cijeni i to sve), mislim da je tek onda vrijednost jednog bitcoina nesto veca od milion… A ovo se nece desiti ni u teorij…

Bitcoina ce biti 21m za par godina… Da bi vrijedio milion svaki, to je 21, 000 000 000 000… …citava svjetska ekonomija nije tolika

Malo je ovo komplicirano.
bdp cijelog svijeta je oko $ 130 000 000 000 000.
Druga je stvar, koliko love se jos drzi na racunima, a koliko je nastampano.

Npr. bdp hr je oko 330 milijardi kn, nastampano je oko 5 milijardi kn, a u bankama se drzi preko 120 milijardi kn, a izdanih kredita je oko 256 milijardi kn.

pises gluposti, teorija nije kraj tvog zivota. teorija je nesto sto ce postojat u teoriji od pocetka do kraja, a pocetka i kraja nema ili dok se ne dogodi suprotno…
zato pripazi sto pises, napisi da imas 80 godina i da se to do kraja tvog zivota nece dogoditi. Ili ako si kockar, onda napisi da imas 15 i da se do kraja tvog zivota nece dogoditi, onda ponudi koeficijente pa ajmo se okladiti…

CIA kaze da je na svijetu 80 trilliona sto je:
80 000 000 000 000
A BTC si dobro izracunao:
21 000 000 000 000

Znaci oko 4 milliona bi trebao vrijediti kada se sve pretoci… Ako ima neki pametniji mozda tu postoje neke cake tipa problem sto vec sada postoji kolicina BTCa koja nikad nece biti u optjecaju, to su oni satoshijevi coinovi navodno koji su neupotrebljivi i isto tako neki zaboravljeni walleti…

U pravu si, ofulo sam dobr u Nominalnim brojkama to je 78 biliona sve zajedno, PPP je nesto drugo ne moze se tako gledati kada pricamo o ovome.

Bitan je novac u cirkulaciji, a on je oko 80 biliona takodje…sa kreditima, elektronskim racunima i svim tim… Ako se gleda sam dolar, nejga u fizickom novcu ima samo 1,5b, mada je to posve nebitcno u ovoj situacji

slazem se s tobom da se to uopce nemoze gledati, primjera radi, mogu si ovi nastancat koliko hoce dolara pa onda s tim nastancanim dolarima kupiti BTCa.

Iskreno sam ovako misljenja da nece 1 BTC vrijediti 1 miljon i nebi to nazvao ni BTCem nego main coinom, koji ce to sad biti neznam, BTC je zasad taj. Ali vjerujem da ce tu biti jos coinova uz njega koji ce raditi svoju stvar, tipa coinovi koji pretoce neku stvar u crypto, tipa ovo:

Ja vjerujem da ce postojati vise coinova i svi ce oni vrijediti jako puno, ne vrjerujem da ce main coin vrijediti tako puno jer onda dolazimo do problema kupovine zvakacih guma za 1 kunu, neznam na koju nulu bi onda taj BTC trebao biti da ja platim te zvakace…

To je najmanji problem, koristise kao denominacija nano bc (u teoriji kad bi bilo potrebno) mada u slucaju da je bitcoins tvarno 1 miliona $ onda bi se vjerovatno koristio mikro bitcoin zbog prakticnosti… manje vise bilo bi isto ko da koristis dolare… 5 dolara= 5 mikro bta

1 Like