Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Tako je, kod banaka je najveći problem u skupoj i neefikasnoj strukturi…gdje ih blockchain može unaprijediti.

Nitko nije sam po sebi zao…ni banke. Ali konceptualno kako su postavljene, one su konstantno gladne.

I lav je gladan pa ubije antilopu. Nije zbog toga zao.

Kod banaka, pogotovo velikih, jedino su skupi manageri, infrastruktura je kikiriki u odnosu na place i bonuse managera.

Da li su neefekisna, jesu iz razloga sto ne rade 0-24 h i sto nisu slozili prebacivanje love u realnom vremenu sa jednog racuna na drugi bilo gdje u svijetu. Nameti i nisu tako veliki. Da li bi banke mogle biti puno brze i sl., mogle bi, ali ako unaprijede sustav, pola managera bi dobilo otkaze.:grin::grin::grin:

Nesvjestan da si nesvjestan.
Tek prva faza u procesu da nešto naučiš.
Gle, da bi se uopće udostojio potruditi nešto shvatiti, prvo moraš postati svijestan svog ne znanja.

Sto se to mora shvatiti? Da se razumijemo, nitko ne voli banke, kad dodje bolje rjesenje koje ce biti prihvaceno, no problem.

1 Like

Je da, odi ih ti posloži. Pa i banke su firme koje su si međusobno konkurentne. Da ih je lako unaprijediti, već bi to zdrava konkurencija ispeglala.
Dodatni problem je što mi kao društvo zavisimo od banaka, pa im pozicije nisu ugrožene. A to radi nauštrb sili da se unaprijede.

Ako treba, čitaj isponova gore naše postove, sve je jasno. Ja te nebum za ruku vodio.

Postoji velika sansa da se banke nece unapriejditi i da od toga svega nebude nista, jer njima pase status quo, i ako mi ljudi opet se vracam na nas budemo podrzavali stari sistem onda nikada necemo doci na novi. No svi znaju da cemo doci na novi samo je pitanje vremena, mozda u ovom stoljecu mozda u sljedecem ali doci cemo na novi sistem bas kao sto smo dosli sa starijeg na ovaj sadasnji…

Odi u njemacku, placu tamo mozes primati u cekovima, samo ih unovcih u banci i dobijes cash, ono sto ti pripada i nisi 100% zavisan od banke. Ili poslovanje prebaci na paypal i sve radi preko njega.:grin:

Vidi @bozoou, Ovo su sve ovdje filozofije o kojima mi svi filozofiramo i imamo pravo filozofirati i iznositi razlicita misljenja i sve je to samo teorija.

Ali opet se pocelo omalovazavati i vrijedjati, kad se netko osjeti ugrozenim.

Gledaj to ovako, toliko je ljudi zaradilo na kriptu da je to nevjerojatno, cak i djeca! Onaj tko nije nista zaradio nije nista ni izgubio ako nije prodao. Spominju se bogatasi, banke, velike kompanije itd pa to je samo znak koji ces rijetko gdje viditi gdje ulazu navedeni gore. Ne ulazu da izgube nego da dobiju. Uskoci sada s njima, ako imas za baciti 1000kn, baci ih pa vidi.

Gle, ovakve konstatacije su vriđanje zdrave logike:

…s obzirom što si uistinu vidno pokazao nerazumjevanje BTC konepta.

I ok, nije grijeh ne znati. Ja te samo želim osvjestiti da ti ne znaš koliko ne znaš. A da se poprilično olako prepuštaš toj svojoj struji ne znanja…i ne trudiš se iz nje isplivati.

To nije vrijeđanje ako te pokušavam probuditi.

Svatko gleda da zaradi kod ulaganja .

Mozda i hocu.

Napisao si da banke imaju skupu infrastrukturu , pa sam ti odgovorio da ih puno vise kostaju manageri, pa si napisao to sto si napisao.

Ali ocito da neznas kako funkcioniraju stvari onda i sto banke imaju sve i koliko to kosta.
Ne mislim na male banke, nego velike kod nas i na zapadu.

Ovo je jedno vrlo zdravo razmišljanje u procesu traganja za istinom…i napisao bi pokoju riječ o tome.

Naime, postoji više autoriteta istine:

  • osobno iskustvo
  • razumijevanje bez iskustva
  • tuđa istina (koja ovisi o istim autoritetima istine ali iz te druge subjektivne perspektive)

Naime, da bi se oslanjali na tuđu istinu, moramo imati nekakvo povjerenje u tu osobu kojoj ćemo vjerovati. Povjerenje raste sa autoritetom te osobe. (Da li je ona kompetenta nešto znati) …povjerenje također raste i sa količinom osoba koje nešto tvrde. Npr. više osoba koje tvrde istu stvar sa slabijim kompeticijama, mogu biti veći autoritet od jedne osobe koja nešto tvrdi, ali koja ima veće kompeticije.
Također, svemir je nariktao da nam su ultimativno najveći autoriteti istine naši roditelji tijekom našeg inicijalnog sazrijevanja i prvog kontakta sa ovim svemirom. Kasnije kada se izgradimo, sami si postavljamo i rasuđujemo o idućim autoritetima povjerenja…tj. osobama kojima ćemo vjerovati. O čemu sve to ovisi, dalo bi se napisati jako puno.

Uglavnom, vrlo zahvalno je u procesu traganja za istinom se oslanjati kvalitetno na sve autoritete istine.
Osobe koje zaglave da samo nešto žele imati u iskustvu…ili da samo žele nešto razumjeti… sporo će napredovati.

Osobe koje žele nešto izričito imati u iskustvu, njihovo ne razumjevanje ih neće približavati tom iskustvu. Također, iskustvo bez razumjevanja može biti jako varljivo. No to je tema za sebe.

Osobe koje izričito žele prvo razumjeti proces, neće prihvatiti da se nešto desilo u njihovom iskustvu čak i ako se desi. Tvrdit će da se to desilo slučajno…da su si umislili itd.

A da bi generalno neku istinu približili svom iskustvu ili razumjevanju, moramo kvalitetno znati slijediti i tuđu istinu kao polazišnu točku.
Zato topli savjet: Valja slušati sve autoritete istine i vaš napredak će biti doslovice warpan. :wink:

Evo ovo gore je proof of stake mod. neznam jesi li to objasnjao ili nesto drugo, ali eto na tom principu ce raditi POS.

Jel boga ti, gdje to. Pa ovdje ne možeš prdnuti bez bankovnog računa, a da ne pričam onda o dobivanju kredita, kupnji auta, odlaska u Media Market ili Bauhaus pa financiranje na 12 rata bez kamata itd. itd.

Pa ovi sto rade preko agencija, :grin::grin::grin: , to je bio samo primjer za ove sto mrze banke i kojima banke smetaju.

Agencije koje rade for free? Ako sam skužio u ovoj priči su banke loše zbog velikih nameta, pa ne znam kako agencija (ček) ima prihvatljiviju opciju

Ne kontam kako mislite da ce banke davat kredite a da nece lihvarit i izbacivat ljude z kuca, jer ako budu davali kredite a rade samo BTC, onda ce tek lihvarit… sa kamatama istim ko i obicni zelenasi, jer treba znati da je jedina razlika izmedju zelenasa (koji mogu raditi posteno- visoka kamata, ali kad otplatis miran si, mada takvi su rijetki) i banaka u tome sto zelenasi kad imaju 1000$ oni mogu posudit 1000$… banka kad ima 1000$ banka moze izdati kredit za 10000$… i to im i jeste glavni dio. Bukvalno prave novac iz nicega, a to za BTC ne mogu raditi jer se btc drzi na novcanicima… cisto sumnjam da ce neke reci- “e podigao sam kredit u banci, 1000 BTC, al ne drzim to na svom walletu, nego banka brine o novcu” kao sto je slucaj kad je pitanju realan svijet trenutno

1 Like

Nece biti kredita i svijet nece prema tome funkcionirat.

Ovdje sma stavio video za trecu industrijsku revoluciju

https://www.startupbootcamp.org/blog/2018/03/industry-spotlight-sharing-economy-changing-face-business/

Industrija ce djelovati na djeljenju, a krediti ako ce s euopce tako zvati ce se djeliti bez kamata…

A najbolji primjer je na Facebooku imas kampanje shopova velikih kuca gdje oni tebi dadu svoj proizvod ako ti nesto napravis za njih (lajkas).

Ima masu primjera, a blockchain ce omoguciti da se sve to prati i posteno dade tokena svakome onoliko koliko je zasluzio, a ne kako je rekla drzava…

A najbolji primjer je UBER.

Kako nece bit kredita? Kako ce se ekonomija razvijat? Hoces se skucit tek pred penziju?