Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Trenutno 60%…

Upravo probili 8k po bitstamp.net

A odmah zatim i $ 8100 :slight_smile:

Po svoj logici treba doći korekcija, ali vidjet ćemo. Trenutno nemam slobodan cash, a želim dokup, pa se jako nadam jednom velikom padu. Cijena će i tako na nove rekorde kasnije i nikakav privremeni pad to ne može spriječiti.

Vi koji ste se kleli u bitkoin poslije ce te da kukate kako niste imali kesa. A Brane ce rec uzo sam, zbog smaraca sa foruma, nekih desetak komada nek ima,

Evo mi desno egg, ako brane nema desetke bitcoina.

To obično tako bude :slight_smile:

Imam ja BTC, ali hoću još :slight_smile:

Jedno pitanje, kupim 10 000kn, znaci banka->prodavac, nakon xy mjeseci/godina, ja povucem nazad 10 000kn, hoce li mi udariti neki qurac?

Ja tvrdim da nema temelja za bilo kakav porez, drugi se ne slažu. U svakom slučaju, nakon 2 godine i po tim tuđim teorijama i raznim “mišljenjima” Porezne nema poreza.

1 Like

Da li se isplati kupiti bitcoin naprimer za 500$ i cuvati ga duze vrijeme, ako nekada bude dobra cijena prodati ga ? Ili ipak treba uloziti vise $ u Bitcoin i cuvati ga…

Možeš ti kupiti i za $50 dolara. Što više kupiš više ćeš zaraditi kad cijena bude viša. Isto vrijedi i za gubitak ako cijena bude niža :slight_smile:

1 Like

A moze li npr da podje do Srbije i tamo unovci bitkoin? (U vezi poreza pisah) Ne znam kako to ide i nije mi bas najjasnije, ali nekako mi logicno da moze na mjenjacnici unovcit bitkoin u BG.

@mitok kako ide unovcavanje bitkoina na mjenjacnici, sta ti njima das da bi dobio pare? Kako izgleda mjenjacnica? Nije mi bas jasno

Može. Isto tako može taj Bitcoin unovčit i u Turkmenistanu ako treba :slight_smile:

Pošalješ BTC na burzu i prodaš, a onda povučeš novac na svoj bankovni račun. Burze obično traže registraciju i verifikaciju. Ništa strašno, niti u banci ne možeš otvoriti račun bez da te uvedu u svoju bazu i identificiraju.

Ako si mislio baš na fizičku mjenjačnicu…uđeš unutra, prebaciš na wallet koji ti kažu iznos koji želiš i oni ti daju cash. Isto vrijedi i za kupnju s tim da u tom slučaju ti njima daješ cash i kažeš im na koji wallet da oni tebi prebace BTC :wink: Ako se radi o manjem iznosu onda obično ne treba verifikacija, ako je veći iznos onda treba registracija.

Hitno ljudi, prebacio sam neke sh1t coine u bnb (binance) jer su uzas, sada idem deposit ether i nemogu… jeli ovo do mene ili ima neko ogranicenje? Za sve mi pise Suspended.

Nisam mislio na onlajn mjenjacnice no ove druge kako bi ih nazvao u gradu bitkoin mjenjacnice, bankomate, automate ili dje se vec to moze van onlajn unovcit. A to pomenuh ako bude poreza nekad kao mozda nacin izbjegavanja poreza ( ne znam jesam na tragu dobrom uopste). Razumijem prodaju na online mjenjacnici dje pare prebacujes na svoj racun, no to poreska vidi tj moze vidjet.

Sta je potrebno za ovaj prvi nacin koji spomenuh ili to ide po istom principu. Ja sam to u glavi zamislio ubacis usb ili nesta tako dje taj wallet pa ti skine toliko bitkoina koliko para dobijes, ili das papiric sa siframa slovima i brojkama koji oznacava taj dio bitkoina teti koja sjedi u mjenjacnici, ona to pretipka pa dobijes kes no vjerovovatno to ipak ne ide tako no sve preko racuna, dodjavola.

Evo za koga interesuje kako rade ove masine. Ako dobro kontam trebalo bi da moze onda ovo sto predlozih, da ne idu pare od prodaje bitkoina na racun no da se proda preko ovoga, ako poreza bude

Suspendirani depositi i withdrawal nakon hacka, ili što god da je bilo. Navodno sutra (utorak) sve ponovno puštaju pa se malo strpi.

Jeli to sluzbena vijest sutra ili?

Ima više načina. Možda najjednostavniji je da skineš neku aplikaciju za BTC wallet na smartphone i sa tim odeš u fizičku mjenjačnicu. Ako kupuješ pokažeš ima adresu na koju ti pošalju kupljeni BTC, ili ako prodaješ unaprijed si prebaciš na taj wallet od aplikacije i onda u mjenjačnici sa te mob aplikacije prebaciš na wallet koji ti oni daju i uzmeš cash.

Pa nema onda frke oko poreza cak i ako ga bude

Za kupnju/prodaju većeg iznosa obično traže verifikaciju, ali ako se ne radi baš o milijunima možeš dolazit nekoliko puta i uz to angažirat prijatelje i tako izvučeš/kupiš veliki iznos. Trebaš pogledat koliku proviziju uzimaju i koliki je eventualni porez kod vas. Kod nas u Hrvatskoj porez na zaradu od Bitcoina NE POSTOJI, ali neki pogrešno tumače pa misle da postoji i to na što oni misle je 12%, ako si držao BTC manje od 2 godine.