Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Da, ali kako dokazati njima da si drzao btc manje od 2 mjeseca? Ako trebas listu tj isprintane papire transakcija to je glupost, jer danas djeca kada im dode da posalju mailom racun editiraju, posalju i prode im bez problema. Jedini nacin je da se ispred covjeka od porezna logiras sto ti ne moze uraditi.

Dulje od 2 godine :wink: Uzima se FIFO metoda.

Eto vidiš. Ništa nije regulirano, ali glavno da navodno treba platiti državi :slight_smile:

Neda mi se s ovim zamarati. Tko hoće neka plati “porez” i kad netreba. Samo ću ponoviti…

Niti jedan zakon ne spominje Bitcoin niti ga je definirao. Mišljenje Porezne nije zakon nego običan dopis ili e-mail odgovor neke vjerojatno babe iz Porezne. Bitcoin službeno nije novac, a službeno nije niti roba, niti usluga, niti bilo što drugo jer službeno još ne postoji. Ako osoba sama ne prizna da trguje sa Bitcoinom radi stjecanja dobiti u tom slučaju nema nikakve osnove za plaćanje poreza. Ne plaćanje poreza je kazneno djelo. To znači da se primijenjuje kazneni zakon. U kaznenom zakonu postoji načelo “in dubio pro reo”, odnosno ako tvrdiš jedno i druga strana ne može nedvojbeno dokazati suprotno sud ima uzeti kao dokazanu činjenicu to što ti tvrdiš.

Dok se sve zakonski ne definira (mišljenje Porezne nije zakon), do tada, ako netko sam ne izjavi na sudu da trguje Bitcoinom s ciljem stjecanja dobiti, porez na Bitcoin zaradu ne postoji. Točka.

Ako netko baš voli davati državi i više nego što joj zakonom pripada, onda se eventualno gleda Zakon o porezu na dohodak i kapitalna dobit pa se plaća porez na dobit u iznosu od 12% + prirez, ali samo u slučaju da se BTC držao manje od 2 godine (uz FIFO metodu). Koliko točno iznosi dobit dokazuje se ispisom svih transakcija, naknada, troškova konverzije itd. Sretno :smiley:

1 Like

Ovo je bila velika vijest u svoje vrijeme:

Sada se svi vesele ovome:

Ključna riječ iz prvog članka je cash-settled contracts. Ključna riječ iz drugog članka je: physically-settled.

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Ako je potrebno pojašnjenje…“However, unlike CME and Cboe’s products, Bakkt will deliver actual bitcoin, rather than the cash equivalent, upon a contract’s expiration.” :wink:

S vremenom bi se moglo raditi o milijardama dolara, a povećana potražnja za toliki iznos mora imati utjecaj na cijenu.

Izgleda da je krenuo bull i nema tu korekcija, sto se tice baneta, uskoro ce on ako vec nije da trguje :slight_smile: jer on je covek od profita haha

Deluje mi da će ETH morati najviše da potegne u nekom budućem periodu jer manje raste od BTC i sada XRP, a najozbiljnije i najstabilnije mi deluje ETH od svih kriptoa što sam gledao…

Čini mi se da se ponavlja period od prije cca 2 godine, i da će BTC lagano preko 10k u kratko vrijeme, pa ce onda korekcija.

1 Like

XRP mozda krene ukorak BTCem.

Tko ej Satoshi postaje sve popualrnije ejr ovaj Craig tone, a on je anvodno tvorac ovog cuda:

BCHSV tone i tone i nece tako lako se vratiti u zive. I ako ovaj Craig je Satoshi tko je onda CZ da bana tvorca bitcoina, hahaha

Prvo ce Ameri dok je BTC jos nisko, mi Balkanci mi cemo naravno kupovat skupi BTC vjerojatno dok bude 1 BTC miljun… Tek onda ce nama nase banke i nasa drzava omogucit kupnju jer onda BTC ce biti sigurna investicija, sada je rizik…

Ajde binance vise u pm… trebaju otvoriti za 2 sata inace opet cekanje do sutra, ako i do sutra otvore deposit :confused:

Nesto muljaju opet po “Systemu” LOL

Znaci nista do cetvrtka -.-

Ja sam samo sad 100% ubijedjen da je satoshi zapravo bio onaj njegov prijatelj sto je preminuo. I vjerovatno moguce da su ga zajedno i razvijali.

Samo ja mogu juce da prodam XRP i XLM i niko drugi haha. Prebacih sve u ETH sto imam.

Znači misliš da će ETH da ide jako gore? Samo u narednom periodu ili dugoročno veruješ u njega?

Ako btc ide, ici ce i ostali veliki coini :slight_smile:

1 Like

Pa najvise trenutno vjerujem u ETH i mislim da ce on sledeci ici najvise gore. Posle ovog izgleda malog pada koji nam sledi, ali ga Binance odugovlaci ili se mozda dogodi pump videcemo. Gledajuci kako je palo na Cex odjednom znaci da mnogi misle da ce da usledi pad zbog ovih ordera koje pratim mada su vecinom njihovi botovi.

Pratim neke adrese izgleda da ce XRP da se jos pumpa https://www.blockchain.com/btc/address/32ixB1aXiwgpHGHo27SMRSULajCdc7jq9Q

1 Like

Molim za malu pomoc, da li ovo jos uvijek vrijedi http://legalis.hr/topic/92014-zabrana-trgovanja-virtualnim-valutama-u-zagrebačkoj-banci/
Ne bih zelio da mi banka odbije transakciju i gubim vrijeme na njihove gluposti.

Mislim da vecina banaka zabranjuje zbog sepe, ali kupi kripto necim drugim, kreditnom/debitnom/izravna uplata na banku itd i sve ok :slight_smile:

Sve do ovog trenutka mislio sam da je stvarno BTC u pre jakom uzletu i da ce se zaustaviti u blizini 10k. Ali ocito nam sad slijedi korekcija, kakva ce bit to je tesko predvidjeti, ali korekcija je i logičan slijed u ovom trenutku. Šta mislite kako ce utjecat na cjenu BTCa Binance sutra? Da li ce ekioa neki slijedeci coin sad pumpati ETH, XRP?

Trenutna volatilnost je vrlo jaka. Cijena sada može bez problema u kratkom roku opet preko $8,000, ili natrag čak i ispod $7,000.

Iskreno, ja bih sada volio jaku korekciju da obavim jači dokup. To što mi korekcija privremeno ruši vrijednost koju već držim me ne brine jer dugoročno nemam straha.

Nisam previše pratio, ali mislim da je odgođeno do četvrtka. Ne bi trebalo utjecati na cijenu jer tko je htio mogao je i ovih dana prodati BTC na Binance. S druge strane, neki možda očekuju da će biti utjecaja na cijenu pa će reagirati u skladu sa svojim očekivanjima. Ono što većina očekuje će utjecati na cijenu. Pojma nemam što većina očekuje :smiley:
Inače, dnevni promet Bitcoinom na Binance je manje od 2% ukupnog dnevnog prometa.

Narucim nano s, pise dhl express 1 day, odem sada na dhl i vidim isporuka tek u petak, kao sto biva doce u pon -.-

Kakva crna korekcija cijene ovo je tek pocelo, svako malo citam o nekim korekcijama i glupostima nema od toga nista. Cijena raste od starog novca samo su sa walleta prebacene valute i mijenjane za BTC itd. Isto tako je sad i XRP pumpan. Polako te tek treba da udje lova dodatna jer sad oni koji su izgubili vjeru i usli na 18000 itd. polako je opet dobijaju.

I jos ce https://decryptmedia.com/7039/xrp-price-soars-coinbase-new-york

Cim binance odugovlaci nesto se sprema, ono sto moje misljenje treba trgovat je BCH i ETH