Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Noćas je bila prilika za kalkuliranje. Da držim BTC na burzi prodao bih sve kad je probio $7,700 i nastavio prema dolje. Na veći iznos bi se isplatio novi ulazak na svakoj nižoj razini, a kako se kretalo na Bitstampu vjerujem da bih uspio ući natrag možda i na samo $6800.
Popizdim kad sam u pravo vrijeme online, ali nisam spreman za reakciju u minuti. Jebiga, ne držim BTC na burzi osim povremeno nekog manjeg iznosa. Inače da prebacujem na burzu kad samo očekujem mogući pad i kalkuliram, nema šanse, ali kad je baš ovakva prilika kao noćas i da sam spreman u sekundi reagirat onda da.

Isti slucaj zato i ne rizikujem vise, ali mislim zbog BTC Dominance da ide malo na stranu i da je vrijeme za ALT da malo divljaju.

Kako je najpouzdanije i najeftinije kupiti BTC i ETH iz Crne Gore ?

Ukoliko stvarno vjerujete u BTC i ulozite u njega ne trebaju vaz zanimati ove “korekcije”, osim ako niste daytraderi. Koliko puta sam na dionicama na padu od 10-15 posto htio izac al rekao sam sebi igram na taj i taj period i tad cu gledat i do tad ne diraj… I uvijek je bilo pozitivno, ili ne bas toliko negativno od startne pozicije. Ali da me povuklo u trenu, mogao sam ispasti bedak.
Ako igras na period 3mj, pukni lovu i ne zamaraj se sto se dogadja s cijeom u danima, vec u globalu. Pa padova i rasta mora biti, inace tvoj ulog nebi imao smisla.

TL;DR danas sam popusio na 2 dionice 200$, al imam cilj listopad, pa kako bilo do tad…

2 Likeova

Slažem se. Pravo investiranje je dugoročno i ne dira se do targeta, ma što se dešavalo u međuvremeno. Tj., pravo investiranje je i daytradeanje, ali strategija je tad totalno drugačija i obavezno se mora stalno biti u tome i reagirati na svaki signal.

Ja velim, da sam kojim slučajem noćas kad je krenuo pad imao sve na burzi onda bih ipak sve prodao i gledao da se što prije vratim unutra (vjerojatno u razmaku od nekoliko minuta ili najviše nekoliko desetaka minuta), makar i po samo $100 nižoj cijeni, ali da kad sumnjam u mogući pad idem slati BTC na burzu da bih prodao i špekulirao s ulazom na nižoj cijeni to nikako. To mogu raditi za razonodu sa manjim iznosom.

Koliko sad vidim, ovaj pad je navodno uzrokovao neki sell order sa 5000 BTC. Možda se netko zeznuo, a možda je i namjerna manipulacija. Kako god, ništa strašno za Bitcoin na dulji rok, a ovaj trenutni pad možda čak i bude vrlo kratkotrajan.

Tako je. Crypto je nezahvalan jer ni jedan TA tu ne vrijedi koji funkcionira u stock marketu, ovo je totalno druga prica. Sumnjam da se itko ■■■■■■■ i stavio u order 30m$ samo tako, gledao je dobro deep naloge i pokupio sve sto mu je trebalo do odredjenog iznosa u tom trenutku.
Ako je vec toliki kit, vise mi vuce da je izmanipuliran rast kako bi pokrio gubitak 40m na svojoj burzi… Taman se o tu nekoj cifri i radi ako cemo vec o teorijama zavjere… jer ga je spustio na cijenu do onog trena kad se izasao “hack” na vidjelo… na svojoj burzi popusio 40m, na drugoj uzeo… vidit cemo tek predstoji istraga s tim.
Ne grijesi nitko ko prodaje btc za 30m, ne zavaravajte se… To mozda nama izgleda seprtljavo, ali samo gotovo siguran da nije to na stolu… A o ovome tetheru ce bit jos price ohoho, dosta je tu stvari mutno…

Jos jedno zapazanje na brzinu, znate vi koliko je bitstamp dobio novih korisnika dok binance nije radio, znate da se sad prica kako je bitstamp “kriv” za pad cijene, a ne binance… mutna su tu posla…

Da li netko prodaje BTC za cash? Ako da, neka mi se javi na privat (u nastavku detaljnije pa molim da mi se nitko bezveze ne javlja na privat).

Nije nužno da je iz Zg, ali je poželjno. Druge države ne dolaze u obzir, osim ako bi taj netko došao u Hr :slight_smile: U obzir dolazi samo transakcija uživo dok sjedimo na piću (ili ako slučajno netko hoće prvi prebaciti BTC ja mu tek nakon primitka BTC-a i 6 konfirmacija uplatim novac preko banke). Cijena sa Bitstampa u trenutku transakcije, tečaj srednji HNB-a ako treba konverzija. Ne dajem proviziju, ali niti uzimam.

Da ne objašnjavam na privat ovdje ću napisati…Transakcija je moguća cca u utorak ili srijedu. Ne prije utorka. Razlog je što prvo trebam osloboditi lovu iz jednog asseta i ne mogu je imati prije utorka ili srijede. S druge strane, u ponedjeljak ću tek definitivno znati da li ću ići na to jer moram imati barem zadovoljavajuć profit od tog asseta iz kojeg mislim izaći i to ću definitvno znati tek u ponedjeljak.

Znači…ovdje pitam da li ima zainteresiranih za prodaju BTC-a i da im odgovara transakcija uživo u utorak ili srijedu, a da im ja definitvno sve potvrdim (ili storniram) u ponedjeljak predvečer. Poslije srijede meni ne odgovara jer onda mogu poslati lovu na burzu i do petka je gore. Nisu mutne radnje i mogu slobodno poslati preko banke, nego želim dobiti barem jedan dan na vremenu jer sam nervozan kad želim dokupiti, a nisam u cashu :slight_smile:

Što se tiče iznosa BTC-a, minimalno 1 BTC. Ispod toga ne. Molim da me nitko ne kontaktira i pita jel hoću da se nađemo za 0.1 BTC jer mi se neda dogovarat za to pošto je mali iznos lako kupiti i preko aplikacija uz nisku proviziju. Druge kriptovalute me u ovoj transakciji ne zanimaju pa ako je netko zainteresiran i želi prodati protuvrijednost od minimalno 1 BTC u nekoj drugoj kripto valuti neka sam zamijeni za BTC pa odradimo BTC transakciju.

Molim da me nitko ne gnjavi na privat ako nije pročitao cijeli post i uvjete. Hvala :slight_smile:

2 Likeova

Upravo tako. Meni je TA besmislena u kriptu iz više razloga. Štoviše, sad se već dovoljno dugo koristi i u kriptu da se može reći da se dokazalo da je nepouzdana. Da se razumijemo, nepouzdana je i sa dionicama, ali za kripto je totalno besmislena :slight_smile:

I meni ide kroz glavu da ima veze sa onim Binance hackom. Isti Bitcoini uopće ne moraju biti u igri.

Taj Tether je cijelo vrijeme neka vrsta prijetnje

Naravno da je nepouzdana TA i u stocku, al donekle se moze i provuci. Tamo ipak imas jasne “fizicke pokazatelje” za raziku od crypto.

Tako svejedno jel lovu dize Sven ili Jurij, isti nisu u igri sigurno, pitanje je ko stoji iza njih.

Kak nebi bio prijetnja, da ti neko kaze ej mi imamo skoro 3mld za trejdanje a otkud, kako i cega. Ahh sta pitas gluposti, hallo…

Uglavnom svaka cast na oglasu, nadam se da ce ti dobro proc kupnja… imas moju moralnu podrsku…



Prvi je iz RH slika, nije moja…

2 Likeova

Jedan od razloga je i što su institucionalni investitori masom u dionicama i oni se dosta orijentiraju po TA, a ima i puno jaki day tradera i općenito pojedinačnih ali jakih trejdera pa se može smatrat da će dobar dio marketa reagirati prema očekivanjima iz TA. Ona je zapravo nešto kao silom ubačeni naputak za trgovanje uz naređenje velikima da ga se pridržavaju :smiley: Svejedno je dovoljan jedan jedini događaj da kretanje cijene izbaci iz svih TA predviđanja, npr. Trumpu nešto padne napamet i objavi to na Twitteru :smiley: Zato stvarno ne doživljavam ozbiljno TA, pogotovo ne u kriptu gdje je još uvijek prilično divlje i nepredvidivo.

Hvala :slight_smile: Reko da vidim da li će se netko javiti jer sam siguran da ovdje povremeno svrate i neki koji drže puno BTC-a i ne oglašavaju se, a vjerojatno i neki od aktivnih članova imaju zavidne količine i ništa ne košta provjerit da li netko želi prodat.
Inače nije neka razlika kupit dan dva prije ili kasnije, ali evo moj slučaj zbog kojeg sam ovako nervozan… Dokupio sam na samom dnu na kraju prošle godine neku siću, pa poslije još par puta isto malo. 03.05. sam odlučio ući u ozbiljan dokup. Znam datum jer sam radio detaljnu računicu i stavljao datume :slight_smile: 03.05. je bio početni datum, pa sam uzimao u obzir poznate i manje poznate buduće događaje i pretpostavljeno kretanje cijene, pad dolara itd. Pretpostavio sam da ću uspjeti kupiti na $5,850 iako je u tom trenu cijena bila još niža, ali sam znao da ne mogu do casha isti dan i nadao se da ću imati cash prije nego što cijena prođe $5,850. Onda kalkulirao sa izlaskom iz tog jednog asseta odakle oslobađam cash jer iako mi je i sad profit ipak se odričem priličnog iznosa očekivanog budućeg profita, a u međuvremenu je preuranjeno došao ovaj zadnji veliki skok cijene. Sad je moja računica sa dokupom na $5850 pala u vodu i izluđuje me neizvjesnost da li ću ući na $6,500, $7000, $8000 ili će možda već i drugi tjedan cijena biti $10,000+ :slight_smile: Planiram dugoročno držanje pa mi je ok i ulaz na $8,000+, ali svaki postotak manje kod dokupa je bitan :slight_smile: U samo dva tjedna od odluke za dokup, radi mog nećkanja izlaska iz tog jednog drugog asseta i kalkuliranja pobjegla mi cijena na ovu razinu i to me sad baš čini nervoznim. :smiley: Dobro znam i da se ne kupuje kad skače, ali ovo u posljednjih 24h bi u ovoj situaciji bio dobar dokup kad je dugoročno u pitanju. Možda se cijena još i spusti, ali bojm se da bi se mogla brzo podići. Eh…zato taj oglas da barem osiguram jedan dan manje čekanja ako će netko htjeti prodati :slight_smile:

Ovo su skroz fora rege :slight_smile:

jel zna netko kakava je situacija s onim japanskim odvjetnikom koji je prije dumpao btc zbog namirenja lopovluka mtgox-a?

@mitok Šta misliš o ovim ostalim bitcoinima tj o BCH, BSV i BTG? Pokušavam da skapiram ima li ikakve budućnosti za BSV i BTG?

nisam mitok ali… btc je jedan. sve drugo su sredstva da s njima povecas kolicinu originalnog i jedinog btc-a. mozda ce poneki alt donijeti neku “revoluciju” i biti ozbilajn poput btc-a, ali to zasad nije ni na vidiku

1 Like

Ima li neko iz Crne Gore da je kupovao BTC ili ETH?

Za nas iz BiH, Coinmama uredno radi, tak da bi trebala i za CG.

1 Like

Odoh ja na kucoin, vidim treba 2fa, a on na starom mobu ostao, resetiram ga ja ne radi, ajde sve izbrisem, idem na forgot 2fa, pise treba 3 slike, 4mb max jpg ili png, jpg 4.x mb, png 19mb+… sto sada? Ici na online servise uploadat dokumente za smanjenje slike? ovo je za popizdit sad cekat 1-3 dana… odem na drugu mjenjacnicu maknem 2fa u 5 sekundi, ovaj kao da ulazis u pentagon u pm

Ja čekam neku lovu da dokupim kripto, a cena noćas ode opet gore, šta će biti do kraja meseca dok je sačekam ko zna…

Ne mislim puno o njima :slight_smile: To ne znači da se na njima ne može zaraditi. Ja sam se toga ipak riješio i imam samo još nešto malo BCH. BTC je glavni i to će sigurno ostati barem još neko vrijeme. Ovi forkovi možda mogu donjeti veći profit, ali isto tako mogu i propasti preko noći. Isto tako i puno altova…neki će vrlo vjerojatno imati veći rast od Bitcoina, ali nose i puno veći rizik.
Od ovih Bitcoin forkova, možda je “najčvršći” BCH jer ga gura jaka ekipa, a i ono smeće Ver drži Bitcoin.com domenu što nije nevažno.

Citirao si moj post, iako vjerojatno slučajno :slight_smile: Svejedno, taj dio koji si citirao sam postao jer želim izbjeći proviziju kod kupnje i “uštedjeti” barem jedan dan koji je najmanje potreban za prebacivanje novca na burzu.

I ja čekam i izluđuje me ovo! Oko 2am je cijena bila oko $7,250, a oko 5am je već bila $7,500+ i oko 7am čak prešla nakratko $8,000. Ja na burzi mogu imati lovu tek krajem idućeg tjedna i tko zna gdje će cijena biti tad. Bojao sam se da će oporavak biti brz i evo izgleda da se dogodilo.

1 Like