Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ja samo da javim da Coinbase ne radi još uvek u Srbiji ni za buy ni za sell, samo za konverzije neke izgleda, nisam probao ali čisto da se pojasni, još uvek nisu otvoreni za Srbiju kao za ostale zemlje.

Inače mislim da će da se uskoro ustali cena donekle za većinu kriptoa do jeseni, pa posle se nastavlja dalje bull faza, tako mi deluje po nekim sada istraživanjima, donekle se i uklapa u moju prognozu i analizu koju sam uradio novembra prošle godine a koju quote-ujem ispod, jedino što me iznenadilo je ovaj rast cene sada u maju pre jeseni, ali to je donekle moja greška jer nisam taj deo uzeo u razmatranje prilikom analize, delovalo mi da sve do jeseni nema nikakvih osetnijih skokova, ali ipak ima.

Odlucio sam se bacit u rizik, svasta sam kupio od btc, eth, ltc, eos blabla uglavnom samo top 50 coini. Mislio sam uzeti jos etn, wpr, grin i ae, ali odustao. Jos je ostalo nesto love, pa vjerojatno i to ide u eth za par sati. Kako god da bilo, toliko vjerujem u crypto, makar da mi naraste portfolio 2 puta ja sretan, iako se potajno nadam da ce se visestruko isplatiti, ali vidit ce mo :slight_smile:

Malo jace igre su u igri. @aaaaaa21 dobro da nisi kupio 100 BTC sad bi u 2 sata popusio 100 000$, lol
Naravno da nitko nezna kamo ce BTC, ali svi se mozemo sloziti da su se sanse pretocile da ce sada ipak BTC ici dolje dok opet ne krene gore… :blush: )

Evo, nismo dugo cekali na Amazonov odgovor. Sve sto im treba je neki njihov scam/shit coin koji bi ljudi kupovali na burzama, odnosno pretocis BTC u Amazcoin i kupis sto vec zelis kupiti, jel ima sto lakse?

kako ovo komentirati? Niakda u zivotu nisam utipkao u trazilicu Bitcoin, a bogami ni Donald Trump. Ili nesto nevalja samnom ili sa svijetom… Jeste vi googlali Bitcoin ili Donald Trump?

Ako imate ove shitcoine mozda ej dobro da ih dumpate…Decred mi je najpoznatiji na listi iako je i Gas bio na mojem portfolio cestu, u ovom trenutku imam samo jedan coin a to nije BTC, pogodite koji…

Seremo po XRP jer je ■■■■■ coin kojeg odredjuje jedan covjek ili uski broj ljudi, a ni ETH nije daleko…

Sto je bilo prije jaje ili kokos?

Kupujem BTC

Misliš da ide BTC na 5.200$?

Da kupujem, stavio ovaj limit jer moguce da bude jos neki spike… Ako ne onda cu kupiti negdje gdje stane prodaja, ali ovaj spike jucer je zastrasujuci…

Uslo je dovoljno svjezeg novca da se pokrpaju rupe koje su bile nastale, djecica nastradala, srusili cijenu preko Bitstampa gdje je jedno vrijeme bio i po 6200, i ajmo ispocetka…
Nista novo u crypto svijetu, dok se veliki zajebavaju kako im prdne, nema pomaka.

  • krece na 2min video, pogledati samo na koliko je pao, poslije puno laprda :smiley:

Pa da, meni je bas i delovalo da ce sad na neko vreme da se iskulira cena i da tu pliva. Idealno da se nakupuje raznog kriptoa, samo ne znam da li bi cene mogle jos dosta nize od ovoga i posle koliko vremena? Kakve su vase prognoze?

necu gledat cijenu par dana

1 Like

Meni nije radila kupovina kad je ETH bio 260 i BCH oko 415, sreca :grinning: Tako da sacekacemo do kraja meseca pa da vidimo sta ce biti sa cenama

https://support.cryptopia.co.nz/csm?id=kb_article&sys_id=20d84d54db69778084ed147a3a9619bc

Nema, jel? :slight_smile:

Nisam baš tražio da li je neka vijest uzrokovala ovaj pad, ali ovako nabrzaka ne vidim i izgleda da se radi o čistoj kapitalizaciji dobiti i korekciji. Uz to se aktiviraju i neki stop loss nalozi i eto prave zdrave korekcije. Ne mislim da se dogodilo išta strašno niti da će ovo naškoditi putu Bitcoina na nove rekorde. Lako moguće da ovo bude kratkotrajna korekcija.

1 Like

To sam odgovorio za taj period proslo od tad dosta haha naravno da ce usledit pad ali nema veze ovo sa korekcijom vec manipulacijom. Uglavnom uzrokovalo je Tether kako je siguran i stabilan ja jos znao juce da ce biti pad, jer je ista ta novost kako nije i doprinjela ovom skoku. Ali opet kazem nikakva ovo korekcija nije jos uvek smo u dobar plus i polako se to vraca na gore. Ovo je samo da kupe sad za malo love vas BTC koji se nadate nekom velikom padu umjesto skoku. Jos uvek je to na 7200 umjesto onih 3800. Tako da moze jos to da ide do nekih 6500 sto cisto sumnjam da ce biti.

Vjerovatno smo dno i dotakli https://twitter.com/cryptomocho/status/1129309305751183360/photo/1

Sad cemo da vidimo sta ce se izdogadjat dal pump ili jos jedan dump u tether
https://etherscan.io/tx/0xbaa7801b12a77d103db4f704d73b6dcfd312c8c3edf4c523a7d09fd6f3cc7197

BitTube ce da ide na gore bice masovni pump ako me ne lazu :slight_smile:

Ne volim rijec korekcija, sto ce se koregirat? Sad sljedeci sat koja ce biti cjena ili krajnja cjena?

Ja to zovem puhanje i ispuhavanje, puhalo se ko blesavo, krenulo je abnormalno, letjeli smo i rusili resistance kao da ih nema, i netrebas crtat te linije dovoljno d aove common sense uzmes pa smo proletjeli kroz 5k, poa kroz 6k, na 7k nismo ni stali, i zamalo smo prohujali do 9k, sve to u par dana. Pa normalno da cemo sad opet prdnut na 5k.

Laicki:
FOMO, FOMO, FOMO, FOMO, 8k 3x FOMO, kit odlucio kupiti par Lamba i eto ti na FUD, FUD FUD, ali se jos drzimo, ako nekrenemo brzo prema stabilnosti evo ti na 3x FUD ili ti 5k.

Logicno je da posle svakog pumpa velikog ima i pad, zato sam i reko kakve korekcije crne svi pricaju o korekcijama. Kad pogledas mi smo jos uvijek u 13.73% gore sto se tice BTC sto se tice ETH 36% itd.

Ono sto moze da se dogodi i moze donekle da se zna pracenjem transakcija dal nam sledi jos jedan dump. To je bitno nista drugo kako bi profitirali ja nisam proda nista sinoc, iz razloga sto je dovoljno da znam da ne postoje otpori vec samo manipulacije i da nije vrijedno rizika, da ce ovo kad tad opet rasti.

Jer niko od nas sa sigurnoscu nesto ne moze znat moze imat info ili vjerovat, uvijek postoji ono ALI sta ako ne padne nego skoci jer nema pravila kad su ove valutice u pitanju.

Bittube… Kao i svaki coin na discordu sad ce sad ce i onda velikom vecinom ne bude nista. Sjecam se kada je bittube bio na 7 centi pa su spamali discord kao poletit ce i nista isto je bilo sa etn kada je bio oko 8 centi da ce poletit i nista srozo se skroz… A i onaj mobile mining je uzas treba ti mjesec dana da dode na 100 coina ako ne i vise. Ajde ok free coin ali kada pogledas cijenu to je nista osim ako dode na 50 centi sto ce trebat vjerujem najmanje godinu dana.

Onda ti mnogo ocekujes ono sto moze da skoci je nekih 20 do 40% i tu ga vezi tim pumpanjem i posle toga mu ide pad. Tvoje je da napravis profit na skoku i profit na padu, ako tako ne radis onda pogresno gledas, onda kupis i cekas jednog dana ako bude ili ne bude :slight_smile:

Na twitteru svašta trkeljaju, nisam dugo pratio. Tamo vole TA i crtanje, a nikako da nauče da TA ne drži vodu u kriptu.

3 dana prošlo. Ok, u kriptu to može biti dosta vremena :smiley:

Onda si vjerojatno masno zaradio shortanjem ili prodajom svega i sada kupuješ? :wink: Ja sam pratio sinoć muku da se održi $7,900 i nakon toga sam bio prilično uvjeren da slijedi korekcija. Oko 5am ležim i usput pogledam cijenu i imam što vidjeti. Onda gledam Bitstamp trgovanje i skoro dobijem slom živaca što nisam u cashu dok cijena pada nakratko čak i do $6,178. Logično je da je došlo do pada i ja sam to očekivao, ali baš da sam bio 100% nisam jer kod Bitcoina je teško biti 100% siguran u bilo što osim da će kad tad na novi ATH :slight_smile:

Iskreno, mene drži nervoza i nadam se da će se cijena još spustiti ovih dana što nije nemoguće, ali realnije mi se čini oporavak ili barem stabilizacija dogodi brzo. Naravno da je sve preko preko $6,000 u ovom trenu jako dobro s obzirom na cijenu unazad 6 mjeseci. Ovo trenutno stanje se zove korekcija, sviđalo se to nekom ili ne :slight_smile:

Nisam prodao vagao sam, jer sam konacno uzeo dosta BCH i ne da mi se rizikovat jer moze skok da usledi jako brzo, a pad nije nesto bolan. Korekcija je samo ako se sad zadrzimo na 7200 jako dugo :slight_smile: kao sto je to bilo na 3800 do 4200. Ako odemo na 6500 i ispod to je vec veliki pad ili ako opet skoci na 7400-7600 :slight_smile: onda to nema veze sa korekcijama. To nam vec ostaje da vidimo u nastavku ove tether prevare.

Ako nije žurba i može se čekat najbolje je ne dirat, osim eventualno nakratko prodat ako na vrijeme saznaš neku stvarno katastrofičnu informaciju.

Ja radim nešto na oslobađanju nekog casha i ko za k to sad traje. Nitko sretniji od mene ako cijena ostane ovakva ili niža tjedan dana, ali samo Bog zna što će biti sa cijenom idućih 7 dana, nikakve TA. Nije uopće nerealno da krajem idućeg tjedna cijena bude opet $7800-$8300 (s obzirom na to koliko je divlji ovaj BTC, možda već i sutra). :slight_smile:

Pa moje neke prognoze i nesto sto pratim jako moguce da ide jos jedan dump najvise to mislim zbog sad velikog broja youtubera i panike kako je sve bila manipulacija, druga solucija je da oni zajebu sve i odrade opet PUMP, kad sad krene jos malo da pada i krenu sell orderi i kupe sve na cijenu oko 6800-7000 i vrate ga na 8.