Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ajmo BTC smiri se malo da altovi pocmu ludovati

1 Like

Evo poslušao te, samo što neće ni altovi sad krenuti izgleda :slight_smile:

Hm zanimljivo, baš kad sam se počeo čuditi što BCH ne kreće gore, on skoči drastično :slight_smile: Možda će sad da krenu altovi da divljaju jedno vreme. I živo me zanima da li će biti neki pullback u narednim danima ili samo stabilizacija pa dalji rast. :slight_smile:

Samo neka divlja ADA jer nje imam previse.

Prava altcoin sezona krenuti će u trenutku kada BTC pređe ATH, tj. 20k$. Tada će mu dominance na marketu past i altići će rast ko ludi.

Altcoin sezona nije godišnje doba pa da se unaprijed zna kada točno počinje :slight_smile: Nema pravila, ali realno je očekivati da će početi kada se Bitcoin umiri i ustabili, a kada neće biti na vidiku vijesti koje bi mogle značajnije utjecati na rast ili pad cijene. To može biti na bilo kojoj cijeni, i prije i poslije ATH-a.

Sada se očekuje Fidelity, Bakkt testiranje, pa onda i halving, gospodarska kriza itd. To sve realno može imati značajan utjecaj na cijenu Bitcoina.

Nema nekog 100% sigurnog pravila, ali vjerojatno je da ona baš prava altcoin sezona kreće kad se BTC umiri i ustabili, i kad se u nekom kraćem roku neće ništa posebno čekati.

Ako netko čeka altove, bolje je da unaprijed zauzme pozicije nego kad sve krene letit gore.

Nema, ali povijest je učiteljica života :smiley:

1 Like

Ja bih jako volio BTC na $350,000 za 2-3 godine, ali nažalost ne možeš računat ovako kako si ti računao. To je moje mišljenje. Ne kažem da BTC neće otići na $350,000 jer se sa njim stvarno ne zna, ali ja na to ipak ne računam :slight_smile:

Povećanje od 19x iz prošlosti nije baš nikakva garanacija da će se opet sve isto ponoviti. Može se dogoditi, ali i uopće ne mora.

Danas je situacija bitno drugačija nego što je bila 2017., a pogotovo 2013. Za 2-3 godine će biti još jače drugačija. Sad su se uključili oni pravi veliki igrači i uključivat će se i dalje. Oni igraju drugačije od retaila i njima nije presudan rast cijene nego im je najvažnija visoka volatilnost. Mi ostali imamo sreće što se oni još nisu ukrcali do kraja i što njihovo ukrcavanje mora rezultirati sa povećanjem cijene.

Kasnije bi lako moglo dolaziti do ogromnih padova cijene. Ako cijena ode na ajde da bubnem $200,000, a veliki su akumulirali do tada, svatko može biti 100% siguran da će otvoriti short pozicije i prodati sve što imaju, a uz to će se igrati i sa futuresima. Onda će opet polako ulaziti, a u međuvremenu će pustiti da im botovi zarađuju dodatne milijune na visokoj volatilnosti koju će još dodatno uzrokovati. Isto to mogu raditi i na $10,000 ili $15,000 ili $50,000, ali na ovim razinama je tržište još uvijek premalo za njih i pretpostavljam da se još nisu ukrcali koliko su si zacrtali.

Svi koji ulaze na ovim razinama dugoročno ne bi trebali brinuti, a što će biti kad tržište stasa kako treba to ćemo tek vidjeti. Nije isključen ni rast na čak $350,000, ali ja na to ne bih nikako računao samo na temelju toga da je i u prošlosti bilo rasta od 19x. Također, Bitcoin i prošlost? Ne ide baš skupa :slight_smile: Bitcoin postoji 10 godina, od čega je barem 9 izvan ozbiljnog fokusa i bez pravih ozbiljnih investitora. Općenito nisam ljubitelj TA, pa tako niti uzdanja u neke uzorke iz prošlosti, a u ovom slučaju sa jako kratkom i neozbiljnom poviješću još manje.

Opet velim, ne isključujem mogućnost da se ponovi rast od 19x od ATH-a i nije mi nezamislivo da bi BTC mogao doći na $350,000 kroz nekoliko godina, ali ipak neću računati na to :slight_smile: Novi ATH definitivno očekujem, i sve čvršće vjerujem da će taj trenutni ATH biti dobrano premašen, a ne samo srušen.

Nedavno sam slučajno saznao da je u SAD-u sve manje i manje posla za vozače kamiona. Meni je to, uz sve drugo, puno veća garancija za rast Bitcoina u idućih par godina nego neki patterni iz prošlosti :slight_smile:

1 Like

Pusti btc, btc je scam! Kad ce eth ath? :slight_smile:

Kad promijeni prvo slovo u A :smiley:

Ne pratim ga baš, ali valjda bude i on na ATH :slight_smile:

Pa da, slažem se, razne druge analize i ovako neka realnija očekivanja su ispod 350k, verovatno tu oko 100k npr, ali videćemo. Ja računam na oko 70k, tada bi se moglo delimično izlaziti već polako, a sve preko toga je samo bonus :slight_smile:

Evo npr ovaj lik ima jako dobre analize u prošlosti, vrlo moguće da će i sada biti. Inače radi sa Dollar Vigilante Jeffom pa koga zanima može malo pogledati:

Bojim se da od tih prediction nema nista. Mislim da bi trebali da se svedemo na realnost, plafon sto moze da ide je 20-40.000 ove godine. Sve preko toga je bolesno i ne valja rabota, jer ce se onda jos prije urusit i jos vise. Generalno mora da ide gore najvise zbog toga sto niko ne zeli da proda, sad imamo dnevne trejdere i to je taj dio koji se vrti. Verovatno jos par ludaka kojem kad dune proda i obali cijenu, kojem kad dune kupi i podigne cijenu. Kad mu je dosadno igra se i to je to. Kao sto je to uradio Binance samo sto su oni pametni govnari da nadoknade izgubljeno, ovo sad podizanjem cijene je sa Tether. Ono cega se treba plasit jeste kad Tether drmnu da se moze dogodit neki boom tih abnormalnih cijena ili obratno.

1 Like

Prije ce kriptovalute propasti nego BTC doci do $ 30 ili 40 k.

Odgovor za zaradu, a hocete uprihodit lovu , zovu se: ručiceCoin. Upregnuti ruke, raditi i zaraditi.

Sto ce se dogodi, ako BTC recimo pocne naglo rasti, to znaci da ce porasti potraznja, a sa druge strane, oni koji imaju BTC i pocinju prodavat, cijena ce naglo poceti padati. Vecina ce biti u minusu.

Kako god da se okrene , uglavnom kriptovalute nisu napravljene da bi se njima trgovalo i zaradjivalo na razlici tecaja u odnosu na $. Ista stvar je i sa dionicama.

Kripto valute su napravljene za brza , sigurna i anonimna placanja.

3500 postova, a sve se vrti kako namaknuti lovu od razlike tecaja.

1 Like

Kada krene novi hype…necu racunat ni da je bio hype ako ne preletimo 100k.

A do kud cemo ici…samo Bog zna.
Svaki dosadasnji hype je terao BTC barem 20 puta od normalizirane vrijednosti.
Ne vidim zašto bi ovog puta bilo drugačije…kada je svaki sljedeći hype izložen širem zanimanju javnosti koji uz to stječe povjerenje da BTC nije kratkotrajni balon, kako ga svi prvi puta dožive.
Stoga, ako ce se gledati izmjene okolnosti koje će utjecati da se i prošlost izmjeni…hype može biti samo i veći.
Pogotovo što sa aspekta adoptera BTC još nije prošao fazu early adoptera (kojih je jako malo)…i opće je poznato da tek pravi hype zahvaća masu kada krenu ulaziti majority laggards, kojih je daleko najviše. Tada će tek BTC pokazati svoje pravo lice i svijet ostaviti u čudu, sa još jednim mogućim rastom i do 1000 puta.

Svi koji to nisu shvatili na vrijeme…a gledali su ovu priču…pratili je na bilo koji način…vjerovatno će se doživotno kajati što nisu neku pinku riskirali koju im nije žao izgubiti.
Jer gdje je šansa za visokim profitom, naravno da su prisutni i visoki rizici …tako da za svako ulaganje u BTC treba prvenstveno imati na umu da je to visokorizično ulaganje.

2 Likeova

Lol.
Isto tako si razmisljao kad je nekidan bio 1000$ …sigurno ti je i onda izgledalo nemoguće da potegne do 20k?

Ili kad je bio 1$, jel tad izgledalo da je nemoguće da potegne do 1k?

Ti si baš cijepljen da pričaš non stop gluposti bez pokrića?

To sto je dosao do 20 k, bilo je umjetno napuhano. Kad vecina izgubi lovu, bit ce prekasno. Da bi mali dio ljudi zaradio lovu, vecina mora izgubiti tu lovu.

Ako mislis da to nisu gluposti, zasto onih 100 k kn nisi ulozio u BTC , ako ste tako svi sigurni da se od toga moze zaraditi i zivjeti?

Meni je draze kad radim i zaradim na projekticima koju kn.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::cowboy_hat_face::cowboy_hat_face::cowboy_hat_face:

Zivot ti je kao sah, vuces poteze, mozes krivo povuci, a mozes dobro povuci. Isto tako, ako povuces krivo, postoji mogucnost da nekad ispadne dobro zbog druge strane. Ali u vecini slucajeva nece ispasti dobro za krive poteze.

Jos uvijek nisam vidio zakon o kriptovalutama, a proslo je 10 godina. Ti se non stop pjenis na neke clanove ovdje na forumu. Ovdje se iznosi teorija bez pokrica, sto bi bilo kad bi bilo, a nisam cuo da se neki forumas iz ove rasprave obogatio na kriptovalutama. Samo suplje price.

Uglavnom se sve na raspravama svodi na balkanski jal, nekih clanova.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

2 Likeova

Čovek ako želi biti uspešan i zaraditi na bilo kom assetu, mora da razume cikluse i kako se stvari razvijaju i ponavljaju. Isto tako, trebalo bi da poznaje bar osnovnu prirodu stvari i da se većina bitnih dogadjaja ne dešava spontano već po isplaniranim ciklusima gore-dole i tako u krug.

Kada se to zna, logično je očekivati BTC da ide na 70k, 100k, 200k, 350k i slično u naredne 2 godine ili više.

Takodje, krah kriptoa (ako ga uopšte bude a verovatno hoće, ako ne svih onda 99,9% valuta) neće sigurno biti pre nego što se prosečan korisnik uvuče da investira bar svojih 100$ u to. Pošto ako tržište krahira ranije, onda se ne proizvodi željeni efekat panike i straha kod velikog dela populacije. Šta im znači da krahira sada i da 0,1% ljudi bude u panici, a 99,9% nije ni znalo da to postoji.

Misli malo šire, think outside the box. Stvari su u isto vreme dosta komplexnije od toga, a opet vrlo jednostavne ako znaš šta i gde da gledaš :slight_smile:

p.s. A što se bogaćenja tiče, da si bogat znao bi da kad to postaneš, svaka priča o exponiranju bogatstva se završava. Onaj ko laje na sva usta da je zaradio toliko i toliko, ili je nesvesna budala koja će uskoro to prestati da radi ili laže. Onaj ko se stvarno obogatio o tome ne priča javno. Valjda je jasno zašto. :slight_smile:

1 Like

Tako je, ali isto tako taj ni ne sudjeluje onda u raspravi, nego se drzi sa strane.

1 Like

Povremeno se nešto napiše, a uglavnom se drži sa strane. :slight_smile: A ako misliš da se totalno drži sa strane, onda opet eto odgovora na tvoje pitanje zašto nisi čuo da se neko obogatio - zato što se oni drže po strani :smiley:

Ovo cu si zapisati u podsjetnik. Cujemo se za 2 godine po tom pitanju (6.mj 2021).

2 Likeova