Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Sto kupujete od coina u ovo vrijeme?

Zanimljivi su mi ICX i XTZ.

Jeli itko zna kako uraditi uniswap claim preko metamaska? Stavio sam sinoc 700 gwei, evo 17 sati proslo nista, ethscan kaze It appears that this txn is taking longer than usual

Sada sam uradio speedup na 500gwei, cisto ako je zapelo da uradi resubmit i nema nista na ethscanu…stvarno retardirano…

Ma nije ,obican covek ce ,MALO SUTRA ,znati koristiti sva ta sranja od coina ,
Pa za 17 sati je PONYexpres presao pola AMERIGE u 18 veku,i odneo KESH,

Danas sto nije u 30 sekundi izvrseno zaboravi,isto kao live suport na sajtu,ako se ne javis odmah zaboravi na potrosaca,nece niko tebe da moli da nesto prodas ili da cinis neke usluge a tebe BOLE K, ,laganini ,znaci platim usluga,pitam odgovor,

Trebao nauciti kako unstackati trasfer^^ ali eto… svasta u zivotu naucis :slight_smile:

Uglavnom dobio 2500$ za doslovno nista hehe

Jel to vazi samo za one koji su koristili uniswap pre 1. Sep?

Izbacili su vijest 16.9, valjda tko je trejdao do trenutka kada je vijest izasla.

Nesto se dobro kuha u crypto kuhinji.



Od sljedece godine Bitcoin na velika vrata ulazi na 26 milijuna prodajnih mjesta koja koriste PayPal.

2 Likeova

Bitcoin jucer otisao iznad 14k usd, trenutno je na oko 14.5k. Jel to zbog Bidena ili neceg drugog, ne znam, ali glavno da polako idemo prema starom (novom) ATHu :beers:

A kad prođe ATH ide eksplozija i gotovo garant će proletit 100 000$ …ko beba zvečku će rasturit tu psihološku granicu.

Ono što je do nekidan bilo 10 000$ plusa minusa…uskoro će biti 100 000$ plusa ili minusa. Tj decimalna točka će se pomaknut za jedno mjesto.

Kroz ne tako daleko vrijeme će stići i na 1000 000$.

Just remember it. :wink:

2 Likeova

sve ce to biti ,ali malo shjutra,

I da je tako kako zboris, na koji nacin to cudo unovcit ? Znaci, trenutno doma ima par milijuna kuna po tvojoj soluciji, gdje cu podici te pare ?
Nisam jedini…

o tome sam davno pisao ne moze nista da vredi 1 milion dolara odakle ce tak kesh da dodje ,

U nekoj privatnoj transakciji, u pošti uz najavu, u bitcoin mjenjačnici uz najavu, dobit ćeš uplatu na račun itd.

Uglavnom vrlo slično kao da imaš milijun ili više kuna u eurima i želiš kune.

To nije nikakav problem :wink:

videcemo ,cim dodje na 100.000 kako ce se odvijati,

bane potajno kupuje kripto

1 Like

Ne razumijem pitanje. Ako toliko vrijedi, to znači da taj iznos možeš dobiti “preko noći”, tj. svake sekunde na nekoj od burzi.

Ako ne možeš toliko dobiti na burzi, onda toliko ne vrijedi.

Ako kažem da će toliko vrijediti, to znači da ćeš svake sekunde moći napraviti tu zamjenu svojih bitcoina u neku od fiat valuta.

Ako to pokušaju svi u isto vrijeme, a niko ne kupuje… onda znači da toliko ne vrijedi. Jer ako nema dovoljno kupaca koji žele toliko dati za BTC, onda to nije njegova cijena. To bi značilo da je ponuda BTC-a veća od potražnje BTC-a, a jedino omjer ponude i potražnje uvjetuje cijenu nečega. Zakon tržišta.

No hvala Bogu to se na burzama sve automatski odvija…tako da ona cijena koja je na burzama, to znači da je omjer ponude i potražnje definirao da je tolika cijena.

Još bi dodao nešto svog mišljenja iza ove procjene.
Mada sam ranije puno čitao o BTCu i imao sam tu viziju kuda to treba ići…ali sada nakon nešto sitno iskustva u prodaji imam još puno izraženije mišljenje kuda će to ići.

Zašto?
Pa zamislite da na svaku prodaju mojih puzzli meni PayPal uzme provizije jednako koliko me košta proizvodnja jednih puzzli. Koliko je to nosense?? … danas kada se informacije dijele besplatno i lagano putem interneta…da ja moram toliko plaćati informaciju da je netko uplatio novac na moj račun.

A BTC tu informaciju nudi praktično besplatno i to pod puno boljim uvjetima nego je nudi jedan PayPal ili itko drugi…a to je zato što je decentraliziran.

I sad sagledajmo da nisam jedini koji ima taj problem, nego gotovo svaka živuća osoba koja se bavi online prodajom, a tek smo zašli u tu eru i online prodaja će samo rasti.

Znači, gotovo svaka osoba koja zađe u online prodaju, htjet će da BTC živi, kao što će htjet da “pije vodu.” To je znači jedna ogromna energija/pritisak na BTC da se uvede kao normativ.

Sve vlade svijeta pod tim pritiskom će moći samo sjesti na guzicu…jer u konačnici ipak je narod koji bira i definira vladu, kako god nam se činilo da je obratno. Pogotovo što je BTC vrlo imun na restrikcije vlade i može se oduprijeti i čak da bude pokušaj zabrane. (Jer je decentriliziran i nitko ne može položiti pravo na njega, sem da ugasi internet)

Tako da na neke dovoljno duge staze, gotovo je neminovno da će BTC biti standard online plaćanja, gdje će se transakcije odvijati praktički potpuno besplatno. To mi kao civilizacija sigurno nećemo odbaciti takvu priliku.

A sve što smo dosad vidjeli da je napravio BTC, tek je vrh-vrh-vrh sante leda koja tek treba da se otkrije. Jer uz neko minimalno korištenje on već sada ovoliko vrijedi…a kada se bude koristio kao normativ, ovih mojih spomenutih 1 000 000$ će biti pizdar*** nad pizdar***jama. On će vrijediti još nekoliko nula više.

Samo 5% trenutno svjetskog fiat volumena da se prelije u BTC, on će vrijediti tih nekih 1 000 000$, a prije ili kasnije će se saliti preko 50% svjetskog fiat volumena u BTC, do možda i 99%, kada jednog dana u potpunosti izbaci ovo što imamo danas…kao što je papirnati novac u potpunosti izbacio trampu i zlato kao sredstvo razmjene. (Ok, zlato je i dalje sredstvo čuvanja vrijednosti, no ne baš i razmjene. A nekad je bio No.1. )

Znači, BTC je evolucija novca na djelu…nama pred očima. Vrhunska Božja priredba.

Jeste al payment nije samo za obavit transakciju nego je i middlemen… a trosak btc transakcije je trenutno “subvencionisan” time sto novi btc ulazi u sistem tako sto se palca ovima sto sistem odrzavaju. Kad se dodje do borjke od 21m onda ce se pojavit veci troskovi transackije koji ce se odbijati od sama transakcije

Ali BTC je odlična platforma koja omogućava da s razvijaju treće strane koje mogu preuzeti svakakve uloge.

Tako će se razviti treća strana koja će preuzeti ulogu middlemena … a opet ćeš imati priliku raditi i sa middlemenom i bez. Kako će tko htjeti poslovati …i što će kupac prihvatiti ili neće prihvatiti kao opciju svog plaćaja. (A to više sliči pravom fiatu, gdje ti možeš dati novac nekom na ruke u mraku…i pristaješ na to da će te on možda prevariti. S druge strane želiš nekom dati novac samo preko računa u nekoj povjerljivoj transakciji. No u konačnici, svatko će trebati znati preuzeti odgovornost za svoj novac i kome ga i na koji način daje. Dok PayPal ipak može biti (ne)pristrana treća strana.)

Također su se već razvile treće strane koje su omogućile preko 1000% smanjenja troška svake transakcije …i vrlo je vjerovatno da će sve transakcije ići kroz takve sisteme. Već sam zaboravio kako se ti sistemi zovu, ali znam dok sam čitao da su jako kvalitetno osmišljeni.

Tako da će uz njih praktički mikrotransakcije sa BTC-om biti besplatne.

Nebi se čudio da već postoje i rješenja za middlemen-a…tj. bilo bi čudno da nema ničeg po tom pitanju.

Uglavnom, fora je da na bazi BTC-a se mogu čuda razviti od bilo koga…

P.S. vjerovatno će i dalje postojati banke…ali će svoj rad temeljiti na BTC-u. Tako će i one smanjiti troškove svog poslovanja, a dati korisnicima neku garanciju da ipak postoji neko osiguranje od njihovog neznanja kako da koriste BTC.
Ja danas ako primim uplatu iz inostranstva na bankovni račun, odlazi na troškove te transakcije 50kn. (Skoro 10$). Hello, tko je tu lud?

Ali banke su toliko loše…zapele su sa svojim sustavima u stoljeću petom…i one se teško bore sa moderinizacijom i jurnjavom tehnologije. Bankarski programi su smeće sve do jednog kojeg sam vidio…pa usudio bi se reći i PayPal-ov kada vidim da svako malo neki error nekom iskače.

No PayPal je još moderan izum, a banke su zapele sa svojim programiram u stoljeću petom…i njima su ja mislim ogromni rizici pratiti tehnologiju, jer bugovi im mogu biti bankrot. Pa rade sa čim imaju i jako polako gaze napred da hvataju tehnologiju. I zato su njihovi interni procesi skupi…i zato je banka skupa krajnjem korisniku. Ovaj zadnji dio je IMHO…ali to je neko moje izgrađeno mišljenje.