Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

brzo si promijenio misljenje

moje misljenje nije promenjeno ako ne razumes SARKAZAM bum videli
malo shjutra ce biti od toga nesto ,
Svaka prevara pa i ova dogadja se jednom prvo je BTC skocio na 20 ,pa je sada bila korona ,pa sledece je nesto novo,i tako redom za raju komedija ,a zivot ode,
,nis se ne ponavlja ,
to sto neko sada uludo gura vrednost necega sto ne vredi ni PISLJIVA BOBA to je sasvim druga prica da ne pricamo opet o istom, sve je to mehur sapunice,
kao uostalom i celi svet ,moze puknuti svakog trena,

Ako imas dosta love, prodas na burzi i prebacis na bankovni racun. Ako si u HR drzao dulje od 2 godine, nisi duzan platiti porez, ako nisi placas 12% + prirez.

Ako imas manju cifru, mozes i u bitcoin mjenjacnici. Cak bi i ovo islo za vecu cifru, ali uz prethodnu najavu.

1 Like

Kako ne vrijedi pišljiva boba, kada bi mi sustav baziran na BTCu uštedio 2000$ u svega 30 dana moje inicijalne prodaje?

Nešto što može svima uštediti novac ne vrijedi?

S time da konverziju kada napraviš iz $ u BTC, ništa nisi izgubio koliko god da košta jedan BTC.
To je isto kao kada napraviš konverziju iz kune u euro…i nećeš razmišljati da si bacio kune samo iz razloga jel 1eur vrijedi 7kn ili možda da jedan vrijedi 20kn. Vrijedi koliko vrijedi.

Tečaj je poprilično nebitan, dok god postoji obostrana potreba za konverzijom…ili dok postoji potražnja za eur u koji prelaziš.

Pa BTC ako ima svoju primjenu, onda će postojati potražnja za njime …time je nebitno jel vrijednost pohranjena u njemu ili u kunama…i nebitno po kojem tečaju. …hoće li taj tečaj biti 1: 15 000$ ili 1:1000000$ …sasvim nebitno.

Ok, tečaj je jedino bitan sada u ovoj fazi razvoja gdje postoji šansa da u određenim momentima njegova vrijednost bude prenapuhana zbog prisutnosti špekulanata. Ali gledajući prošlost, njegova vrijednost je većinu vremena bila podcijenjenja…a daleko od prenapuhana. I još dugo će tako biti dok BTC ne zauzme svoju pravu poziciju.

poenta cele price oko BTC je da 99.99% stanovnistva planete zemlje ne 3b3 BTC nizasta,dakla sva ta prica ,sta moze ,sta ce moci ,kako ce biti ne dodiruje 99.99 % ljudi ,jer je glupo ,komplikovao ,za obicnog coveka,
dakle dal su se milion ljudi obogatili kupujuci i prodavajuci to nesto, to nikoga ne zanima ,dal bi oni hteli da to bude 100 k ili milion naravno da bi hteli,al obican covek i dalje ce ici da za 2 dolara kupi mecdonald i pojede,jos dugo dugo…
A kada bilo koja jaca drzava htela svoju valutu prebaciti u neke coine BTC ce vredeti NULA ,ako America ili Kina naprave svoj coin,
Da opet ne pricam o nezavisnosti i samostalnosti ,BTC sve je to oki dok neko ne kaze KRAJ ,ali ovde svi misle da nije tako da neka nezavisna valuta moze da samostalno hara ,moze samo dok neko ne kaze ne vise,a zna se ko ima resurse da zaustavi sve to kada hoce ,kada mu bude u interesu,

Pa ako gledaš na to investicijski, onda je to veliki-veliki plus prepoznati nešto puno prije njegovog vremena. :wink:
Hoće li BTC zaživjeti ili ne, to tek slijedi da vidimo. Svaka investicija je svakako rizična. Ona koja nije rizična, najćešće nije niti puno profitabilna.

Nego meni nije jasno kako ti ne možeš da primjetiš neke stvari:

  • ako je već današnji sistem razhebao sistem druga Tite
  • ako su već današnje digitalne kurabe (web cam djevojke) razhebale posao standarnih kuraba
  • ako su već današnja digitalna facebook druženja razhebala pevaljke koje si imao za Tita
  • ako su današnje digitalne igre razhebale Titine igre
  • ako su današnji digitalni poslovi razhebali Titine tvornice u kojima si radio bez da puno misliš

Kako onda misliš da današnji digitalni novac neće razhebati novac koji se koristio u tom obliku još za vremena druga Tite?

Ja mislim da hoće…samo mu treba malo vremena. Svi problemi koje spomiješ se mogu savladati. Ako je čovjek od kamena došao do iphonea …bome će unaprijediti i ovo što sada ima da svakom čovjeku na planetu bude skroz jednostavno i praktično za korištenje.

A kako bi bilo da cijeli svijet napravi svoj coin? …pa to ti je upravo Bitcoin.

A to nije bilo nikada da celi svet bude jedinstven pa nece biti ni sa BTC ,ali kako ti kazes treba vremena ,pa ce mo videti ,ali istorija je pokazala da svet ne moze tek tako biti jedinstven pa ni preko love,

Kako ne, što nije upravo jedinstven sa internetom?

Ok, ima nešto zatvorenih internet mreža…no generalno je jedinstvena mreža za sve i to upravo decentralizirana. Znači nitko se ne tjera da bude na internetu i nitko nije vlasnik istoga, nego se svi spajaju na tu mrežu jer imaju vlastite benefite od toga i svi ju stvaraju svojim prisustvom.

Tako da je lako postići jedinstvo kada svi od toga jedinstva imaju korist. A to je upravo BTC, isto ko što je i internet :slight_smile:

a stari ljudi su rekli ne mesaj babe i zabe ,tv ,radio ,internet ,telefon su jedno…
A LOVA JE SASVIM SUPROTNO…

Opet pocelo rasti u pm… amo eth, daj nam novi ath !!!

1 Like

A kad pređe BTC svoj ATH, pa počmu mediji pisati o tome…pa sva ona masa koja se dvoumila o ulasku dobije sa ovim potvrdu da BTC nije balon …jer balon kada puca se više ne oporavlja, a kamoli da prelazi svoj ATH tako brzo…

Hejteri će bit na aparatima, a BTC zdraviji nego ikad u nove pobjede uljeće… i to ko i svaki puta do sada, napravit će većom silinom nego ikad prije. Što znači da će preletit nekih 100k $

1 Like

Kako mislis balon kad puca vise se ne oporavlja? jel to znaci da se u Americi vise ne trguje nekretninama od 2008e? :smiley:

A ni .com domene vise niko ne kupuje :smiley:

2 Likeova

Istina, u pravu ste. Ali mogli bi onda zaključiti da kad pukne balon da se to nesto iz napuhane cijene vraća u neku svoju realnu vrijednost. Pa ako pukne balon za nešto što zapravo ništa ne vrijedi…onda to pada praktički u nulu.

S obzirom da mnogi tvrde da BTC nema intrizičnu vrijednost, ispada da je pucanjem negovog balona on trebao roniti do nule…a nikada nije toliko ronio, iako je puno puta u prošlosti njegova vrijednost bila “napuhana”…i na moment se naglo normalizirala. (Pucao balon)

Štovise, on se oporavi i ponovno prođe svoj ATH svaki puta dosad.

Sumnjam baš da drugi primjeri pucanja balona su se tako oporavljali i rasturali svoj ATH.

Ja mislim da ti pricas o ciklusima :slight_smile: Cena ode dole, pa onda oni pametni kupe,cena ode gore pa opet pametni prodaju a glupi kupe jer citaju price kako ide u nebo, uhvati voz itd. I tako sve u krug. Neki ciklusi brze dodju i prodju a neki sporije.

2 Likeova

But, traders also believe that if Ether surpasses $600, it would likely enter the $700 to $900 range. Above it, there is little resistance until the all-time high.

Ne. ciklusi su normalna stvar, jer cijena nikad ne može biti 100% točna koliko nešto vrijedi, nego u ciklusima oscilira oko tih vrijednosti. Gdje ima različitih frekvencija tih ciklusa, od mikro do makro oscilacija.

I naravno da se oscilacije desavaju jer jedan moment nešto malo previše vrijedi…pa premalo vrijedi.

No pojam balona na ovakvim tržištima je nešto sasvim drugo. Do balona dolazi kada kupci neku tržišnicu kupuju prvenstveno iz razloga da sa njom špekuliraju, tj. da je kupe i preprodaju po većoj vrijednosti. Kupce tada ne zanima imati ono što kupuju, nego ih samo zanima da tome nečemu raste vrijednost i da preprodajom profitiraju.
U momentu kada kritična masa to napravi sa istom tržišnicom, njihove kupnje te tržišnice stvaraju dodatnu potražnju za istom i tako dodatno utječu na povećanje cijene. To se onda može činiti da su napravili odličnu investiciju, pa privlači još investitora tj. špekulanata…i proces je samoubrzavajuć, tj. pumpa nerealno cijenu u nebo toj tržišnici. I tada nešto što nema gotovo nikakvu intrizičnu vrijednost, može na burzi vrijediti pravo bogatstvo. Taj efekt se naziva balon…i karakteristično je za balon da se puno napuše, ali se zato naglo prazni, tj. puca upravo kao balon.
Naime kako su svi špekulanti ušli sa ciljem da profitiraju, svi budno paze da prodaju onog momenta kada cijena počme padat. …a kad cijena počme padat, svi oni u panici kreću prodavat, odjednom na burzi ponuda daleko premašuje potražnju i cijena koja je do jcr bila ogromna, preko noć ne vrijedi više ništa. Čak pada i puno ispod osnovne cijene tržišnice, tj. njezine intrizične vrijednosti…a može doći i do toga da privremeno kolapsira trgovanje sa tom određenom tržišnicom.

Najpoznatiji primjer balona u povijesti ke kad je svežanj tulipana u Nizozemskoj vrijedio otprilike koliko godišnja plaća Nizozemca. Isto se desilo iz razloga što u Nizozemskoj se mnogi bave tulipanima i poznato je da njihova vrijednost raste kako im stiže prava sezona. Tako neki ne sade tulipane, nego ih kupuju u predsezoni i čuvaju da ih prodaju u sezoni i da na njima zarade. Jedne godine se trigirao effekt balona…cijena tulipanima je samo rasla i rasla…i svi su ih samo čuvali dok god cijena raste i dokupljivali koliko su mogli. I tako je svežanj tulipana cijenom otišao u nebo, tj. vrijedio je nerealno, više od godišnje plaće. :slight_smile:
No kad je balon pukao, onda je pukao.

I sad da se vratimo na BTC, za BTC se tvrdilo još 2013 kada je prvi puta ušao u mainstream i probio vrijednost od 1000$, tvrdilo se da toliko vrijedi samo zato što se stvorio efekt balona, ali da je on zapravo bezvrijedan, tj. malo vrijedan kao i Nizozemski tulipan. No BTC nakon što je izstabilizirao svoju cijenu nakon prve panike prodaje…on se vratio na 1000$ i štoviše probio ATH i otišao skroz do 20 000$.

Opet su nastale mnoge priče da je to samo balon, mada već tada su bile neutemeljene…jer davno je pukao da je bio balon.

No i nakon novog vala panike i prodaje, BTC se opet ispio stabilizirati i evi ga opet na pragu da probije svoj ATH od 20 000$.

Postoje opravdani razlozi da se vjeruje što će biti sa njime kad ponovno probije svoj ATH.

Kao što sam pričao u drugoj temi, iza svake vjere treba stati sa razlozima zašto se u nešto vjeruje.

Ja sam u BTC na vrijeme vjerovao (proučio što je on i koja ne njegova intrizična vrijednost) i sa samo 2000kn sam napravio 90 000kn. :wink:

Dok drugi tupe “nisi, nisi, nisi u pravu” … za to isto vrijeme ja stvaram opipljive rezultate jer očito jesam u pravu.

2 Likeova

I svoj zaključak o njemu sam potvrdio na vrlo jednostavan način.
2013 kada je nastao panični val prodaje svi su mogli saznati jel je ili nije balon, vrlo jednostavno:

  • ako pukne ko balon, je balon
  • ako ne pukne ko balon, nije balon

Simple as that. Tako sam ga nakon 2013te promatrao što će biti sa njime. On je naime ronio skroz do nekih 100$ i na moment se činilo da je balon.
No i 100$ je puno više od njegove vrijednosti polazne točke…a tamo se stabilizirao. Ok, to je mogla biti samo privremena stanica prije konačnog potonuća i valjalo ga je još pratiti… no on je od toga dana samo lagano rastao i tamo negdje 2017te je opet vrijedio 1000$.

Kad je već vrijedio 500$ shvatio sam da je to real stvar, da je sve točno što pišu zagovaratelji BTCa i samo moja lijenost je bila ta koja je još neko vrijeme čekala da uloži.

U to vrijeme sam bio bez prebijene kune i morao sam posuditi 2000kn da uložim u njega.

Ali vjerovao sam da stoje iza toga opravdani razlozi i postojali su.

Ali zanimljivo je sada nakon što je BTC već višestruko puta dokazao i da nije balon i što se sve oko njega razvija… čitava infrastruktura, bankomati, sistemi…ovo ono. Znači dislovno se svijet sprema da ga lansira u nebo… a koliko ljudi si dopušta da na vrijeme ne shvati što se dešava, je pravo fascinantno.

I ok za ljude koji nisu u IT, koji ne čitaju ovakve teme…ti jadnici stvarno niti nisu dobili priliku da shvate. Ali svatko informatički obrazovan koji je već darovan od svemira da ima priliku čitati ovakvu temu, a da mu ne uspijeva ući iz pete u glavu… taj će bome kukati čitavog života radi svoje gluposti, tj. prilike koju pušta da prođe pored njega.

Tehnički svi koji imaju priliku čitati ovu temu su samim time već dobili jackpot, pitanje je samo hoće li ga na vrijeme podići.

2 Likeova

Nesto vrijedi onoliko, koliko je netko spreman platiti. Recimo za tulipane ne bi dao 1 lipu, jer za mene nemaju vrijednost. Kad se ne vezes za materijalno, onda shvatis, da ti zlatno, srebrno, dijamanti , jahta ne trebaju, nego kuca, manji auto i miran zivot.

1 Like