Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Nemam pojma kako. Al vele na Wikipedia ovako:

In January 2015, Bitstamp suspended its service after a hack during which less than 19,000 bitcoins were stolen, reopening nearly a week later.

To jesam, preko google authentificator (jel to ok?)

Vidjecu na Kraken-u.
Ocito ne mogu samo klik klik i gotovo, moram se pozabaviti time, vidjeti i te wallets…iako nisam planirala da dublje ulazim u problematiku.

Hvala!

pogledaj coinmama i blockchain

Za kupovinu bez cimanja previse sa verifikacijom (ima naravno ali nisu zakomplikovali do zla boga niti ih zanima odakle ste) itd vidite:

Mozda za nijansu skuplji, ali zadrzite zivce. Do sada uzimao preko njih BTC, ETH i XRP.

kada citam ovo, znam da ce od 1 januara 2021 , jedina valuta na svetu biti BTC jednostavna ,nezavisna ,laka za koriscenje,j3b3s dolare,

Pusti sada btc nego reci ti meni imas li ti nekih popusta za black friday sto se tice ruskinja?

2 Likeova

Hvala, prebacila sam upravo pare na Kraken, i sad trebam tek da cekam da legnu. A danas je pao BTC, mislila sam ici ce to cak cak. Prebacila sam prvo manju sumu da testiram, cisto da ne bude da mi je propalo toliko ulozenog vremena i zivaca danas, jer sam mislila da prihvataju kreditnu, i na kraju vidim da prihvataju, ali samo sa CAD valutom. WTF :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Aman @brane333 je u pravu, al su zakomplikovali, smucili mi se za danas. Ubijedjena sam da mnogi odustanu od ovog cimanja.

Kupila sam prije par godina vec BTC, ali je tad uradio neko drugi za mene, licno prebacivanje…

I onda vele BTC novo zlato. Malo morgen…

Pa to je vec u ceni platis ,i POPUSTI ti napetost ,znaci cele godine je popust,

2 Likeova

Neznam no čini mi se da su trenutno vrijednosti svih valuta u padu. Kad da se balon počeo ispuhavati. Ja sam svoje riplove prodao preključer za 0,7 u dolare i čekam da vrijednost rokne na nekih 0,3 pa opet kupujem :slight_smile: . Inače kupio sam ih 2018 za 0,9 $ i popušio no čekao sam priliku. Nakon gotovo dvije godine smanjio sam gubitak :slight_smile: lol

Ja sam u BTCu primao placu dok je bio ispod 700 usd, nisam nista prodavao osim 0.5 dok je 2017. bio na 19xxx, skoro sam pogodio sam vrh. Sad mi nije hica za lovu, mogu pricekati jos koju godinu jer svakako sam u plusu.

Moja Visa u EUR i radi normalno, mozes da podesis valutu mislim, nisam uzimao ove godine, ali da kad kupis moras da sacekas malo zavisi koliko je opterecenje, s obzirom na skok ove nedelje opterecenje je veliko pa se verovatno ceka malo duze. :slight_smile:

Mislim da je ovo normalna pojava kada se približi ATH-u, onda se mnogima učini da je prilika da se oplode i da prodaju po toj “uber” ATH cijeni. To je ajmo reći zatišje pred oluju i isto se dešavalo i prije ranijih oluja BTC-a.

Ja svakako očekujem uskoro oluju, živi bili pa vidjeli. :slight_smile:

Polago…stigne. Vidiš da još samo malo pa će i Brane kupovati. :smiley:

Nego, što ti je teža burza za registrirati se nego kada radiš sa dionicama? Pa standarni proces verificiranja, slikica osobne i eventualno jednog računa. Ne sjećam se najbolje…no ne vidim ništa spešl u tome.

Inače, spomenuta je i opcija Revolut.
Revolut omogućava jednostavno kupovanje dionica, ali i BTC-a. Mada, nisam probao ali znam da to Revolut ima. A imam neki osjećaj da je on to dobro izveo…

pa nije se dot com bubble desio zbog domena, već zbog investitora :smiley: tada je generalno razmišljanje bilo da će svaki, ali baš svaki projekat na Internetu uspjeti i zbog toga su se investitori zalijetali sa parama u Internet projekte … i nakon tog kraha, investitori su drastično prestali ulagati u Internet projekte, oprezniji su sa parama i to traje i dan danas … prije 3-4 godine se opet pokrenula ta neka priča sa startupima i angelima kojekakvim, pa je ta priča splahnula malo … dakle, rezultat dot com bubblea - svi su oprezniji i 20 godina posle

kada pogledamo grafike investiranja u dotcom firme iz tog perioda, i kada pogledamo grafike ulaganja u bitcoin posljednjih 5 godina … grafici su identični, ali to ne znači da je bitcoin balon

bitcoin treba gledati kao dionice, samo što je trenutno moguće kopati dionicu koja se zove bitcoin … ali i to košta … imajte na umu da će doći trenutak kada će se iskopati posljednji bitcoin … i onda će bitcoin biti baš kao i bilo koja dionica

suština se svede na ovo: kada mediji počnu o nečemu pisati - raste cijena toga

ono što je zanimljivo je paypal … tako da se ne može pretpostavit koliko će bitcoin ovaj put skočiti

2 Likeova

Ovaj drugi quote je iz 6. mjeseca 2019. i par dana nakon toga je BTC skočio na $13800. Poslije je pao, ali je evo maloprije na Bitstampu bio na $19800+ što znači da je službeno srušio prijašnji ATH na toj burzi (mislim da je dosadašnji ATH tamo bio cca $19680).

Konzervativna prognoza ostvarena puno prije roka :wink:

U proljeće je BTC pao na $3850, ali evo došao je na novi ATH. Pozdrav nevjernim Tomama i onima koji ga nisu htjeli kupiti na manje od $10000, ali ni na manje od $5000, ali će ga ipak kupiti na $20000+ :slight_smile:

1 Like

Ne razumem ko ce ga kupit i zasto,vec sam pisao 7 milijardi i 999 miliona ljudi bole ona stvar za BTC , a milion trguju izmedju sebe,jaka perspektiva ,

,necu ga nikada kupiti ,mozda kada u silu budu nesto isplacivali ,a i to cu odmah dizati ,

Ti možda nećeš, i naravno da većina njih neće (jer većina ljudi na planeti ne bi kupila niti građevinsko zemljište uz more da im netko ponudi za €10 eur po kvadratu), ali neki ipak hoće. Isti tip ljudi koji ga je pljuvao kad je skočio na $1200, pa ga je sumanuto kupovao 2017. kad je probio $10000 i nastavio dalje rasti.

U ovoj temi je već manje više sve rečeno. Poanta je da je novi ATH bio siguran i evo maloprije se ostvario.

Siguran je bio kao CRVENO ili CRNO na ruletu, onda treba prodati kucu, kola ,stan, vikendicu , i ici na SIGURNO, i zavrsis posao ,

Siguran je bio ne kao crveno crno na ruletu nego kao da ne pokriješ samo jedan broj na ruletu, ali da se ne radi o elektronskom namještenom ruletu nego o nekom koji ne zna koji broj nije pokriven :slight_smile: Drugim riječima, teoretski se moglo dogoditi da ne bude srušen stari ATH, ali realno je za to bila vrlo mala vjerojatnost (ne zbog neke nade nego zbog konkretnih činjenica o kojima mi se neda opet). Uglavnom, bio sam siguran da će doći novi ATH, rekao sam da će doći novi ATH, došao je novi ATH. Kraj priče :slight_smile:

bukvalno sta god odigras na ruletu (ne treba biti elektronski) value ti je negativan tj dugorocno sigurno gubis pare… nekog usere pa se mozda povuce na vrijeme al matematika je jasna

hoces hoces, drzava ce te natjerat… al kad bude puno skuplji

1 Like