Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Mislim da bi ETH mogao pogurati sve kada se maknu fee-jevi sada, a uz to većina BTC mining je trenutno iz obnovljivih izvora energije, uskoro je Elon Musk + Jack Dorsey debata o BTC, Cardano bi trebao lansirati pametne ugovore…

Moje osobno mišljenje je da balon još nije pukao, jer se nije ni dogodio. Malo ubrzani rast je sada stabiliziran i vjerujem da će do kraja godine BTC probiti granicu od 100k…

NFA.

Nije nemoguće, ali trenutno mi uopće ne izgleda da će preko $100k već u ovoj godini.

Ja mislim da još uvijek BTC gura market, a ne obratno, a on je trenutno u čistom bear trendu po svim mogućim pokazateljima, od tehničkih do fundamentalnih. Naravno, ne gledano onnako baš dugoročno nego trenutno i recimo u idućim tjednima i moguće mjesecima (što znači ove godine). Lako se okrene taj bear market, ali nažalost trenutno ne vidim ništa dovoljno snažno za pravi preokret trenda. You Tube prognoze mogu slobodno na onu stranicu Sprdačine koju drži tu netko s foruma. Pogotovo oni kreteni koji se krevelje čim BTC poraste $100 i govore da nikad u životu nisu vidjeli jači bullish signal na chartu i da će BTC na sto milijardi dolara već ovaj mjesec. Krajem prošle godine je BTC još bio oko $10k, pa je došao na $64k i sada je oko $35k. Da padne i na $20k to nije nikakva propast Bitcoina nego hebeni prinos u kratkom roku, ako se gleda ozbiljnije. Ako je netko kupovao na $50k+ nakon što je BTC potegnuo u par mjeseci preko 500% to je njegov problem. Dočekati će profit, ali će se vjerojatno trebati malo strpiti. Sad BTC pomalo ispada iz fokusa prosječnih ljudi, a ako padne na $20k onda će ga ismijavati jedno par tjedana i zaboraviti, a kupovati će ga kada dođe na novi ATH.

Ipak, bitcon se nikako ne smije podcijeniti i to je valjda jedini ozbiljniji asset koji je u stanju podivljati i porušiti sve pred sobom prema gore u jako kratkom roku (pogotovo uz ove bolesnoće sa bilijunima dolara svakih par dana), ali trenutno mi djeluje realnije očekivati novu fazu spuštanja cijene i akumulacije nego novi divlji skok prema gore. Velim, BTC lako iznenadi i poleti snažno gore, ali kako trenutno stvari stoje on je na putu prema dolje. Naravno samo privremeno. Novi ATH će sigurno doći, ali ne sutra :slight_smile: Kad i dođe, mislim da će prvo biti oko $80k. Jednostavno treba vremena i dosta friškog kapitala da bi se opravdala cijena od recimo $100k i više.Najbolji su oni koji računaju postotak promjene od ATH-a iz 2013. do onog iz 2017. pa na temelju toga računaju novi :smiley:

Ove bullish ključne razine ako i budu probijene uskoro, zanimat će me volumen. Posljednjih dana (pa i duže) je volumen manji nego što je bio 2019. prije nego se market uopće trgnuo. Uz to je i ljeto, a onda ostaje samo još cca 3 mjeseca za neki divlji skok na $100k, što mislim da je slabo vjerojatno (ne i nemoguće).

Sve se može lako već danas promijeniti sa nekom dobrom vijesti (ali pravom, onako baš fundamentalnom) ili ako se netko naglo odluči na kupnju u milijardama i nastavi sa kupnjom. Bez toga, mislim da nebumo vidjeli $100k ove godine.

To je neko moje trenutno mišljenje. Možda griješim, ali spreman sam ga promijeniti ako vidim “na terenu” razloge za promjenu mišljenja. Danas ih još ne vidim.

Ova tema je zamrla prije nego Bitcoin.

:sweat_smile:

Nitko ne pozdravlja raketu. Xd

jesi usao ponovo? nznznznznznznz

Nadajmo se da nisam pogriješio :smiley: Sredinom sedmog je krenuo rast, a hoće li trajati do kraja godine, to ćemo tek saznati :rofl:

Nisam … dovoljno sam ostavio unutra, taman da je zabavno pratiti. :slight_smile:

1 Like

Probio $59k.

Ja ulazio u shortove od $59,385 :smiley: Super prilika za probat short jer je područje za stop loss jako blizu, a pad može biti velik ako do njega dođe.

Ako se ne zatvori dnevno iznad $59,500 dva dana zaredom (idealno da je u tjednu, a ne preko vikenda) ja sam i dalje skeptičan za novi rekord ove godine. Ako zatvori preko onda ipak mislim da ide najmanje na $76k prije kraja godine. Trenutno je $59,300 pa je $59,500 jako blizu, ali još svašta može biti. Kako god sad bilo, ide na finih šest znanenki najkasnije kroz 2-4 godine, a trenutno jako malo fali da sve bude puno ranije. Ali velim, dok ne vidim što želim vidjet dotle ne vjerujem euforiji :slight_smile:

Fino krenuo… ako stane na 76k, povjerovat ću i u morske pse. :joy::joy:

Još uvijek nije 2 radna dana zatvorio iznad $59,500, ali je probio tu razinu :slight_smile: Tih $76k je najmanje ako se održi iznad kroz radni tjedan, a gdje će stati u takvom slučaju to ne znam. Znam da ću ja svoje prodavati 2025. godine kad će sadašnjih $62k, ili možda skorih $76k ili $100k biti niska cijena za tadašnju :wink:

Shortove sam zatvorio malo iznad $59,500 jer nisam mazohista, ali za odluku o konkretnijim longovima čekam idući tjedan.

Dugoročno držim BTC pa mi paše da već sad raste, ali još uvijek nisam siguran u to što svi pričaju (mislim na to da sad ide najmanje na $100k prije kraja godine). Ima više razloga zašto sam skeptičan pa neću u detalje.

Sad sve izgleda puno bolje nego prije mjesec dana, ali za moj ukus to još uvijek nije ono pravo :slight_smile: Jel će možda ipak prvo pojuriti do $100k pa jako pasti ili će uskoro jako pasti bez da dođe blizu $100k, ili će jako brzo jako pasti, trenutno ne znam :slight_smile:

Može BTC već ovaj vikend postaviti novi ATH, ali ja se neću zaletavati sa longanjem i računanjem na $100k do kraja godine jer je puno neizvjesnosti u zraku na makroekonomskom planu i tek treba vidjeti kako će BTC reagirati. Prošle godine je reagirao tako da je nakratko pao na samo $3,850.

Dugoročno nema brige, kratkoročno još uvijek ništa nije sigurno :wink:

E @mitok sta bi s onim forumskim fondom iz maja?

1 Like

Pa đe me nađe sa tim pitanjem :smiley: Nije još kako sam zamislio da će biti, ali biti će :wink: Javio sam privatnom porukom onima kojima sam trebao, ali evo kad trebam odgovoriti javno onda moram priznat da je minus :frowning: Bilo je nekih mojih grešaka, malo tržišnih manipulacija itd pa se zakompliciralo, ali što se mene tiče, nisam zabrinut jer znam da mogu i znam da budem doveo stanje tamo gdje treba biti :slight_smile:

estr

Novi ATH $66,9K :open_mouth: :rocket: :rocket: :rocket: :rocket: :rocket:

2 Likeova

Jel ko od vas uhvatio ovaj novi squaid game coin…ja ga kupio na 0.0004 i glupan prodam na 0.01, danas 0.41$…

Dodje mi da placem :joy:

Squid game coin? Sta je svrha vise…
Jedna cekam Zmaj Od Sipova coin

2 Likeova

Svrha je pump & dump, promocija preko mainstream medija, koji jos jednom dokazuju kakav integritet imaju

1 Like

Svrha je ovako uzeti pare koje sam propustio…pozadina me vala ne zanima haha.

1 Like

I da ko uhvati talas moze mu biti dobro :smiley:

1 Like

Jel to ovaj koji je u par dana otišao sa 1 centa na $600+ i natrag? :smiley:

Čini se i da je problem prodati, pa ti ne vrijedi ništa i da ode na milijun dolara. Ti veliš da si prodao. To je ok, ali ako se može nekome dogoditi da bude problem prodati onda je bolje bježati od takvih coina/tokena. Može se na njima turbo dobro zaraditi, ali se može i sve izgubiti preko noći, ili čak i dok odeš pišat :slight_smile:

2 Likeova

jednom cete bit dump u pump&dump-u :smiley: (sto je i cilj onih iza projekta)

bolje 0.1$ nego 0

2 Likeova

Da zato i nisam stavio dosta para… radi te gore poruke i zato sam ga prodao na 0.01

Bez ikakvih problema izvadio

A evo sad 0.77