Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

a tek treba do dođe sezona dva

1 Like

To je dobro. Može se zaradit, ali je velik rizik. I na Bitconnectu su neki jako dobro zaradili, ali znamo kako je ostatak prošao :slight_smile:

2 Likeova

A dobro ovakav pump se desava jednom u 3g…ko uhvati uhvati, mene zeznuli ovi sto si zalijepio sa tom porukom da je scam

Ja sam ušao sa 50€. Mislim da ima potencijala za 10x.

1 Like

Tko želi malo veći risk - reward, ovo nije financijski savjet, samo neko moje razmišljanje.

Polkadot bi mogao krenut na gore, što bi povuklo većinu dobrih polka eco tokena.

Meni je posebno zanimljiv: Gourmet Galaxy price today, GUM to USD live, marketcap and chart | CoinMarketCap

NFT, gaming, Polkadot kombinacija i low market cap.

Uz to, može ga se i jednostavno kupiti na pancake s 0.1% slippage, pa dio od shitcoina se može investirati mirne glave.

Nadalje, slična stvar: Polkacity price today, POLC to USD live, marketcap and chart | CoinMarketCap

Već je u pumpu, ali i dalje ima low mc.

Još jedan zanimljiv, ali već ima market cap dobar pa tu neke nerealne dobitke ne treba očekivati, ali tko zna do kuda može narasti: Altura price today, ALU to USD live, marketcap and chart | CoinMarketCap

Smart NFT, dobra priča koja može postat odličan dodatak za NFT i upgrade ih dobro.

“Imagine a video game sword that gets stronger every time it is used to slay a monster. Smart NFTs have properties that can change based on certain conditions.”

2 Likeova

Ljudi ne znam ništa o miningu ustvari nije me ništa zanimalo uopšte, ali zadnjih dana vidim mnogo hajpa oko helium mininga. Da li se neko okušao u tome ? :smiley: Vidim teško je uopšte doći do minera (rutera) pa me baš zanima da li neko sa foruma majnuje sa tim :smiley:

Jel neko isplacivao sa binance preko swifta zadnjih dana?

Posto ukidaju 19tog. Ja u petak podnio za isplatu, jos mi stoji procesing…zadnji put u junu isplacivao, legle bukvalno za 15 minuta.


Sta je ovo sa LTC? Zasto odjednom ovoliki rast?

cuti bilo je i vrijeme :joy: :joy: :joy:

1 Like

Nego rudari li ko od vas bigtoin :smiley:

2 Likeova

Sta savetujete za kupovinu ja mislim da bi theta mogla ici na 100$ u sledecih 6 meseci.

Takodje ocekujem skok i na Cardanu u narednih godinu dana.

Polkadot bi mogao otici na 150-200.

Isto mislim da bi Polygon mogao ici gore vrlo brzo…

Solana (SOL) i projekti bazirani na solani, mislim da ovo ide daleko, bar jos X10, pratim ga od marta nekad kad je bio $10ak , evo ga trenutno na $230+

Avalanche (AVAX) također brz, jeftin i eco-friendly, konkurent ethereumu, ko je uletio ove godine u julu ili nekad prosle godine mislim da će se tek lijepo zaraditi…

ja bih bio oprezan s prognozama tipa sljedećih 6 mjeseci ili godinu dana narast ce x puta.

Ako ce se povijest ponoviti kao 2 puta do sada, uskoro krece bear i altovi na -90 do -99 posto vrijednosti.

1 Like

U medjuvremenu u Austriji…
https://www.finanz.at/news/bitcoin-steuern-2022-5808/

nije li to isto kao prije samo sto je sada jasno naznaceno

Nije isto. Prije su dobiti od kripto, isto kao sto vazi i za zlato, koje drzis duze od godinu dana, bile oslobodjene poreza. Ako prodas prije isteka roka od godinu dana, onda je to vazilo kao spekulacija, ibilo je oporezovano licnom poreznom stopom, koja ovisi od licnih prihoda.
Od marta sljedece godine to ne vazi, nego kao i akcije, ubuduce kripto dobiti spadaju pod tzv. kapitalne investicije i podlijezu porezu, bez obzira koliko dugo ih “hodlujes”. Znaci nema oslobadjanja poreza nakon godinu dana, i to vazi za sve kripto investicije poslije 20 i nekog februara 2021., bez obzira na to koliko dugo si investiran. To vazi za Austriju, za Njemacku jos ne.

Ima li neko prijedlog za high risk shitcoin :smiley: Gledam ovaj SAITAMA, gleda on mene… hmm, anyone?

Ima neko prijedlog za investment od 300€
40% dobiva za super objasnjenu igricu

“Bitcoin”

Ako želiš, mogu kraće i jednostavnije objasniti:
“BTC”

:smiley: :stuck_out_tongue:
…zezam se, malo je opasno vrijeme za ulaziti u raketu.

Moguce, ali ne vjerujem da je moguce igrati se sa Btc-om kada pricamo o cifri koju bi ja ubacio :smiley:
Cojk bi rekao mi ostali skroz na planeti prasine :smiley:
PRodat cu podatke u vrijednosti 4 bitcoina nemoj tako :smiley: ako toliko vjerujete u let te rakete haha
Zezam , pa ima mozda nesto drugo okolo halo , igrat se dok investicija od nekih par stotina E predje u par hiljada
Sve sto dodje odma back in the game mozda :smiley: