Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

kada kobayashi (mt gox) pocinje prodavat?

1 Like

@Makica Zasto nisi uzela na lbank, jer tamo imas refleksije a na bitmartu mislim da ne dobijas nista.

@erminby kolega da nisi u balkanskoj grupi saitame ? :smiley:

Ulaze li neko u NFT parcele ?

Jesam ali nekad provirim kad uhvatim vremena, nisam ja bas aktivan po tim grupama :smiley:

@Makica sto se tice Lbank ovo sto ti je @milos spomenuo, istina je, od svih mjenjacnica trenutno samo na Lbank mozes dobiti refleksije ali da se ne ponadas… to nije nista. Lbank uzima skoro sve sebi, korisnici dobiju neki mizerni dio. Mislim da je bitno napomenuti, withdrawal fee sa Lbanka je 12% za saitamu, fuj…
Inace sve CEX imaju velik fee jer zele da zadrzite novac kod njih, a s obzirom koliko uniswap dere sa eth feeom, ovo nekad i nije losa opcija. Ja cekam saitamask da izadje pa je plan na CEX pretvoriti saitama>USDT, withdraw (trc-20 je samo $1 fee fix), i onda opet kupiti tamo. :smiley:

Certik je updateovao stanje, trenutno su na 55%, to znaci da je jos jedna faza gotova.

Ovaj 96d4 (adresa hakera) je i danas dumpovao. Citao sam negdje na twitteru da su ga uspjeli upratiti preko nekih transakcija, bila je adresa sa CEXa gdje je obavezan KYC. E sad ako je lik pametan da ukrade $150m+ a padne na takvoj gluposti… neka se ubije odma :smiley: Ako je istina ovo, prije bi povjerovao da je nasao zrtvu pa mu upao u account… ako je bas bilo potrebe da se provuce preko te platforme iz nekog razloga.

Ko nije pratio borbu, gervonta nije pokvario skor :stuck_out_tongue: Svih 12 rundi su odradili, dobar boks…

Bitmartov CEO je objavio da će od sutra polako otključavati isplate i da će svim korisnicima vratiti ono što je ukradeno, logično bi bilo da opet kupe sve te ukradene tokene, samo ovaj put po malo drugacijim cijenama :smiley:

2 Likeova

Inace certik je sada na 75% uskoro ce biti gotov. Verovatno tada krece kampanja i saitamask i :rocket:

Sta mislite, koliko ovaj Mars NFT token moze da ide?

Bar 30 centi gore u nekom kracem roku sto mu dodje 10x ako mislis na ovaj mars4 :slight_smile:

Ja sam ga upravo kupio realno svi metaverse coini su sada hot cak i neki sto nista ne vrede skacu gore, ovaj bar ima neku pozadinu dobru…

1 Like

Na Sandboxu upravo najjeftiniji komad 2.95 ETH, sto mu ga dodje oko $13k, tako da nije bas pristupacno :grin:

https://nextearth.io/

Kupio sam ja par komada na Next Earth

Da, te virtuelne parcele su toliko skupe da za te pare mogu realni hektari zemlje da se kupe :smiley:

1 Like

Baš sam pogledao malo. Fora je, ali kao igrica, uz trošenje stvarnog novca :wink: Da je ta stranica NextEarth.io jedina tog tipa na svijetu i da je turbo posjećena onda bi još imalo nekog smisla, ali ovako još uvijek ne vidim svrhu. Vuče me malo, ali za sada još uvijek nema šanse da investiram u to :slight_smile:

Meni ovo djeluje kao klasična shema “prodaj većoj budali”. Moguće da ne razumijem dovoljno cijeli koncept i NFT, ali u ovom slučaju mi djeluje kao idiotarija. Znamo da se i na idiotarijama može odlično zaraditi, ali ipak sam skeptičan :slight_smile:

Što se tiče altcoina, evo moje mišljenje pa možda nekome bude korisno (unaprijed naglašavam da mogu griješiti)…

Altcoini, pogotovo ove pizdarije na kojima se očekuje 100x u par dana, su ok za igranje sa sitnišem ili sa iznosom za koji te stvarno nije briga ako izgubiš. U to je ok investirati recimo dok BTC stoji ili raste, ali kada pada ne jer koliko god se gura vjerovanje da su se altcoini odvojili od BTC-a i više ne ovise o njemu to još uvijek nije točno. Kada BTC pada (onako jače) onda većinom pada i sve ostalo, bez konkretnog razloga osim što BTC pada :slight_smile: Znači pada cijeli market.

Prema BTC dominance chartu mogla bi se još smanjiti dominacija BTC-a (znači još novca u altcoine), ali to me zbunjuje jer je u suprotnosti sa tendencijom kretanja cijene BTC-a koja je u padu. Možda to sugerira da će kod BTC cijene doći do reversala i skoka, ali ja ipak više vjerujem BTC chartu. Na dominance chartu se trenutno lomi support i moguće je da ipak izdrži i potjera dominance gore, a to bi onda bilo u skladu sa očekivanim kretanjem cijene BTC-a jer ako bi on krenuo padati realno je očekivati da će altcoini padati još više pa bi se povećala dominacija BTC-a.

Što se tiče BTC-a, idući dani su važni :smiley: Trenutno se dobro drži, ali sve je slabiji. Od pada na $42k je u mini uzlaznom trendu, ali to može biti prekinuto.

Ovaj chart mi je trenutno zanimljiviji od standardnog…

Tu gdje je strelica je BTC odbijen. To je bilo oko $52k. Na standardnom chartu BTC lagano raste, ali na ovom pada. Ako na ovom nastavi padati onda se potvrđuje očekivanje da idemo ispod $42k. Mislim da je sve teže ostvarivo $56,700+, a pogotovo $59,398 što je ključno za barem malu šansu za novi ATH u ovoj godini. Onih $60,030, pa najvažnijih $66,401 su i dalje ključne razine prema gore. Tek nakon $66,401 ću vjerovati u novi ATH.

Bez nekih značajnijih pozitivnih vijesti i bez značajnije kupnje ostajem pri mišljenju da će BTC prije ispod $42,000 nego iznad $56,700, s time da sam sada još sigurniji (ne 100%, ali skoro :smiley: ).

1 Like

Da se nadovežem…

Odgonetnuo sam :slight_smile:

Izgleda da je ovo:

Evo 1-hour chart bitcoin dominacije:

Došlo je do bullish engulfinga na ključnoj razini. Drugim riječima, support je izdržao i potjerao dominaciju gore, barem za sada.

Maloprije sam vidio neke YT klipove u kojima stvarno respektabilni crypto youtuberi najavljuju nikad viđenu altcoin sezonu. Mislim da je prerano za takve zaključke (iako youtuberi sa parsto tisuća pratitelja svaki mogu utjecati na market), a također mislim da trenutno uopće ne izgleda tako jer je pad dominacije odbijen prema gore na ključnoj razini. Da ne idem previše u dubinu, samo ću napisati da još neki pokazatelji sugeriraju da bi se dominacija mogla dići.

E sad, ako tako stvarno bude, to može značiti dvije stvari. Nagli skok BTC-a, baš onako da svi izlaze iz altova i jure u BTC, ili jaki pad BTC-a pa da altovi padaju još jače. Raniji zaključci za BTC su mi da je u padu.

Ovo sa BTC dominacijom je još jako labilan zaključak jer se odbijanac tek dogodio i treba se potvrditi. Trenutno je na tom putu, ali nije gotovo. Zato je ovo samo komentar trenutnog stanja i smjera, ali može se to brzo promijeniti.

Uglavnom, moj savjet da se altcoin investori ne zaletavaju odmah u altove samo zato što su youtuberi najavili nikad viđenu altcoin sezonu koja upravo počinje. Neću reći da se ne može dogoditi, ali ja ipak TRENUTNO to ne vidim i vidim nešto drugo.

2 Likeova

I tako se na ovoj temi govorilo da nema dovoljno novca na svijetu da bi 1btc vrijedio milju dolara.

A što kažu ovi:

Izvršna direktorica je napomenula da ako institucije s vremenom prebace otprilike 5 % svog portfelja na bitcoin, to bi dodalo 500.000 dolara trenutnoj cijeni bitcoina.

Decki mozda nekaj njuše

Sad je već malo zastarjela slika, ali cijena se vratila tu gdje je i bila prije par sati kad sam ovo screenshotao. To su neke moje smjernice.

Za sada se sve odvija kako sam i u nekom ranijem postu napisao. Lokalno trenutno stanje je sljedeće…

Probijanje ispod ove druge vodoravne crte znači po PS-u target oko $40k. To u praksi ne mora biti baš tako, ali školski bi se tako trebalo gledati. Ovih cca $44k je privremeno zaustavilo pad, što je bilo očekivano. Onda je probilo iz novog pokušaja.

Da malo pijem krv onima koji ne vole moje prognoze :smiley: evo nešto što sam napisao u utorak na srijedu:

Well, after analyzing BTC/USDT chart I must be bearish at the moment. I am 99% confident we will see Bitcoin under $42,000 soon, at least on a very short time, but potentially for a longer time. It’s $46k now. If/when it breaks under cca $45,450 the first stop might be cca $44k. Then it could continue lower, or rebound, but most likely will test $44k again and break it then. Then it should go till at least cca $43k. Later or without a delay it will go under $42k. If the volume will be high, we might see it testing the crucial support at $39,600. If it breaks it, I believe we will see maybe even cca $18k in this year which I expect to be mostly bearish . Currently, we are in a bearish trend which is still the part of a longer bullish trend . If the price goes below $39,600, I think this year will be mostly bearish as we will cancel the longer bullish structure.
For this scenario to kick-off, BTC should break the line number 3 and increase the volume .

Engleski mi možda ima koju grešku, ali prognoza za sada ne :slight_smile:

Stanje na koje se odnosi komentar je bilo ovakvo:

Cijena je otišla ispod linije pod brojem 3. Kratko se pad zaustavio na liniji 2. pa je opet palo ispod i došlo skoro do linije 4.

Ja sam shortao od skoro $47k i za svaki slučaj zatvorio kad se vratila cijena iznad $43k da ne izgubim zarađeno. To kažem zato da ne ispadne da je sada 100% sigurno da odmah pada dalje. Nije, kao što nikad ništa nije 100%. Trenutno je moguć i jači odbijanac prema gore, ali i formiranje zone između $42k i $46k. Može naravno i bez previše pauze nastaviti prema dolje.

Ono što je sad još vjerojatnije nego što je bilo do prije 2 dana jest da će stvarno otići ispod $42,000, pa eto da znaju oni koji se kače na vikanje “buy the dip”, a to pogotovo vrijedi za kupovanje altova dok je Bitcoin u jačem padu. Ovo trenutno još nije strašan pad, ali mislim da nije gotov.

Kao i već preko mjesec dana, Bitcoin je u padu, bez obzira na planove o mjesečarenju. Dakle, trenutno je na putu prema dolje, a na tom putu može raditi bull trapove, što zapravo niti ne bi bilo čudo. Jedan žešći bull trap (oni koji ne znaju, to je kad se čini da je pad gotov i da se okrenuo trend pa ide prema gore onako pravo) bi bio da se cijena ne vrati samo do linije broj 3 nego i da nastavi gore i probije liniju broj 1. To se da dobro istrejdati uz longanje, ali nije znak pravog oporavka. Trenutno, dok je cijena ispod $52,088 sve je jakoooo kritično i jači pad se može desiti u bilo kojem trenutku.One razine prema gore koje sam već spominjao i dalje ostaju važne za realno očekivanje novog ATH i mjesečarenje, a ovo eventualno preko $52,088 je tek dobar znak da bi se to eventualno moglo dogoditi. Prije $52,088 ja sam definitivno bearish.

Sada je dosta važna linija broj 4, a krucijalna je ova crvena linija. Ona je na $39,600. Ako se to probije, uz veliki volumen, mislim da, u slučaju da izostanu važne pozitivne vijesti, ova godina stvarno bude bearish. Onda je realno očekivati spuštanje do prošlog ATH-a na cca $20k, a možda i niže do cca $18, ili čak i niže. Čak i u tom slučaju ja i dalje neću sumnjati u nove rekorde kad za to dođe vrijeme.

Ovaj tjedan je važno kako će završiti jer na weekly chartu, koji je strašno važan, BTC opasno visi, a RSI izgleda jako gadno i moguće je da već ovaj ili možda idući tjedan potvrdi da će ovo biti bearish godina.

Promjena cijene Bitcoina za 2-3 tisuće dolara nije ništa neuobičajeno za njega, ali ova promjena je ipak važnija nego inače i bilo bi važno i da je pala samo na $45k, a kamoli ovako kad je došla čak na samo $42,500, iako je trenutno preko $43,500. Formirao se bearish pattern, nastavljena je bearish struktura unutar velike bullish strukture, potvrdio se trend prema dolje koji traje već više od mjesec dana, probijen je i trendline downtrenda, ali još gore, probijen je i dugoročniji uptrend. Sad je cijena malo digla iznad tog uptrenda, ali lako opet zaroni. Prava potvrda gadnog ronjenja dolazi probijanjem $42,000, a jako gadno će biti ako se probije $39,600.

To je što se tiče tehničke analize, ali zna se da ona nije svemoguća i da vanjski faktori mogu sve promijeniti. Problem je što vanjski faktori sugeriraju slično što i TA. Danas je zbog FED-a došlo do probijanja te važne granice na cca $45,450 prema dolje, a FED nije još napravio ništa ni slično onome što očekujem da će naknadno u ovoj godini napraviti, vjerojatno prije nego što se očekuje. Dakle danas se pokazalo da bi Bitcoin mogao negativno reagirati, a ta reakcija je bila važna dilema koju sam ja imao.
Reagirali su i klasični marketi, u jednakom smjeru. Da ne ispadne da se samo hvalim do sada točnom prognozom, evo npr. danas je Dow pao za preko 500 bodova, a ja sam na tome uzeo ravno NULA dolara jer nisam htio zahebati sa Bitcoinom pa nisam stigao i tamo reagirati. Da sam stigao, vjerojatno bih krenuo shortat sa jednim lotom tamo negdje ispod 36,860 bodova i postepeno dodavao kako bi dalje padalo, pa sve terao do cca 36400 (pad je bio još malo ispod) . To bi na prvom lotu bio profit cca $4,600 u manje od dva sata jer je pad bio fini i bez reboundova, a nakon pada sa 36,960 ispod 36,860 bilo je jasno što slijedi, pa bih izdurao do kraja i uz moje pomicanje stop lossa u profit zonu. To bi bilo $4,600 samo na prvom lotu, a dodavao bih još kad bih vidio da dobro ide pa bi danas profit na Dowu u samo 2 sata bio jakooo dobar, ali hebiga. Nisam savršen, ali prognoze mi jesu savršene :smiley: Dok ne pogriješim :rofl:

Dakle, opasno prijeti pad ispod $42,000, a crvena linija na $39,600 je jako važna i mogla bi biti gadna godina za kripto ako se probije ta linija. Mogući su sada bull trapovi, ali trenutno se nije pametno zaletavati sa kupnjom ako je cijena ispod $52,088.

Uživajte u prognozama umišljenog dok su đabe, ili dok me fašisti koji zabijaju igle u pokorene ne pošalju u logor :smiley: :smiley: :smiley:

5 Likeova

Volim tuč noćnu smjenu kad sve ide po planu :smiley:

Potegnuo do cca $52k, a evo bome otišao je ispod $42k :slight_smile:

Prognoza uspješno odigrana :wink:

Ali to nije sve, ako nastavite čitate saznati ćete još nevjerojatnih podataka, a ne treba nazvati nikakav broj odmah da iskoristite ovu nevjerojatnu ponudu! :smiley:

To je ono što sam prije 2-3 dana napisao na jednom drugom mjestu dok je cijena bila oko $46k ili malo iznad. Kad je otišlo ispod $45,450, stalo je privremeno na $44k. Malo se cijena odbila, ali je brzo produljila dolje i stala na $42,500, pa otišla na $43k+ i vrtila se oko $43k. Evo maloprije otišla ispod $42,000 :wink:

Trenutno stanje:

Pad je trenutno zaustavljen na Fibo 1.68. Nedavni rebound je zaustavila linija broj 2 sa prijašnje slike. Trenutno TA radi bez greške, bolje nego kristalna kugla! Crte koje sam povukao se lijepo poštuju, Fibić se poštuje, stvarno je BTC dobro odgojen.Predugo je bio nestašan pa je bilo i vrijeme da se počne ponašati u skladu sa očekivanjima, ipak je od nedavno teenager.

Sada postoji ne baš mali support prema $41,000, a tu je i Fibonacci 1.68 pa je moguć rebound. Može biti slabašan, ali može otići i malo preko $43k, ili čak do cca $45,500. Ne mora ga uopće biti ako se pojača pritisak i volumen prema dolje. Ako se počisti ovaj support prema $41,000, onda je $40k psihološki važna razina, ali je i na $39,600 ta strašno važna razina koju ako probije, poništava dugoročnu bullish strukturu. Tamo bi mogao biti vrlo jak support jer bullovi dobro znaju što znači poništavanje dugoročne bullish strukture. Usput, probijanjem ispod $42,000 postavljen je novi “lower low” što je dodatno osnažilo postojeću bearish strukturu koja se formira već preko mjesec dana.

Ne znam da li će biti pravi rebound prije, ali vjerujem da će ili jako brzo ili naknadno doći barem do testiranja $39,600 razine. Trenutno, po svim pokazateljima BTC je jakoooo bearish i realnije je da će još dolje. Ako napravi jači rebound prema gore, i dalje tvrdim da je sve ispod $52,088 najvjerojatnije bull trap i pravi oporavak tek može doći u obzir nakon $52,088, a prije $59,298 je još uvijek sve labavo. Iznad $66,401 je tek potvrđeno da se BTC oporavio i da ide po nove rekorde.

5 Likeova

Maloprije pad na $39,650. Sad je rizično pa sam van pozicija i pratim (trenutno može i gore i dolje), pa imam vremena nadovezat se na prognozu :slight_smile:

Tih spominjanih $39,600 kao jako važna razina je ovaj put zaustavilo pad. Čak je brzinski odbilo cijenu gore preko $41k. Trenutno je cca $41,100.

Da ne pišem opet puno, na svom blogu sam prije par dana napisao očekivanja, a noćas dok je cijena bila oko $42k sam još dopisao neke stvari jer je zatvorena prva od 2-3 tjedne svijeće koje smatram jako važnima. Tko želi može pročitati tu: https://blog.honorarniposao.net/ok-evo-kakva-je-trenutno-stvarna-situacija-sa-bitcoinom

Ukratko, ne vjerujte nikome tko govori da će u ovoj godini cijena sigurno na $100k i preko, kao i da će sigurno na $20k i niže. U ovom trenu NIŠTA NIJE SIGURNO. Cijena je definitivno na putu prema dolje i situacija izgleda gadno, ali još nije ništa definitivno. Tehnička, ali i fundamentalna analiza govore da bi ova godina vrlo vjerojatno mogla biti bearish za crypto, pa eto čisto da znaju oni koji se zaletavaju na moonanje youtubera.

Što se tiče patterna koji su se pojavili zadnjih dana, onaj bullish je poništena, jedan bearish je odrađen (target je bio $40k), a najveći bullish friško formiran i aktiviran prije par dana je aktivan, ali nije odrađen. Po PS-u mu je target oko $18k, čisto da se zna. Ne mora biti odrađen, ali je trenutno aktivan i sad konstantno prijeti. Puno je supporta prema dolje pa uopće ne mora biti odrađen, ali…

Ipak, važnih $39,600 ovaj puta nije probijeno (ako se probije, to nije samo pucanje dugoročne velike bullish struktrure nego se i poništava veliki bullish pattern sa targetom oko $76k koji je još uvijek nada za rast cijene). Ako tako ostane, nije uopće isključen rast cijene, a ako se to dogodi, gore sam napisao nakon kojih razina ću prestat misliti da se radi samo o bull trapu.

S druge strane, ako se probije $39,600, to dodaje teret na cijenu, uz sve ovo što već postoji, a postoji puno toga negativnog za cijenu.

Što se altova tiče, u većini slučajeva prate BTC jer je ipak BTC i dalje kralj. Za desetak dana je odluka SEC-a o Rippleu. Ako bude pozitivna, to bi ipak moglo malo trgnuti cijeli crypto market. Ne pratim to detaljno, ali ću popratiti da li je bilo pozitivno za XRP ili nije.

6 Likeova

@mitok - tvoje misljenje, pucaj :slight_smile:

Nepromijenjeno :slight_smile: Sve u skladu sa očekivanjima :wink:

Došlo je do novog testiranja KLJUČNE razine od $39,600, ali je ovaj puta ta razina probijena. Svi su se koncentrirali na $41k kao ključan support, ali prava ključna razina je bila $39,600. Spominjao sam to više puta. Sad kad je probijena, cijena je od te razine odmah pala za više od $4,000 (najniže je bila na $35,440, za sada). To je dokaz da je to bila prava ključna razina i čim je ona popustila odmah je uslijedio jak pad. $41k nije bila prava ključna razina jer je ona popuštala više puta, ali se cijena vraćala. Sad nakon probijanja $39,600 odmah je cijena pala za cca $4,000.

Ja to tumačim ovako: neiskusni “kupuju dip”, ali oni pravi igrači trejdaju sa botovima koje se ne može kupiti na netu za $25 nego za čiju izradu plaćaju quantove nekad i milijunski dolarski iznos po jednom takvom botu. Ti botovi su programirani tako da trejdaju prvenstveno po tehničkoj analizi, uzimajući u obzir i faktore dubinske TA, ali im se može može manualno ubaciti još neke smjernice, vjerojatno na temelju vanjskih faktora (vijesti, poteza FED-a, općeg sentimenta itd.). Ovo je samo moje mišljenje, ali ja nisam programer. Programeri na forumu će bolje znati da li bih mogao biti u pravu. Znam da je net pun ponude botova za $25-$50, ali znam i da sam gledao neki dokumentarac o quantovima koji rade botove za Wall Street i koji su plaćeni suhim zlatom. Znači ako možeš kupit bot za $25, zašto plaćati quantu ogromne iznose? Odgovor je koliko para toliko muzike. Oni koji imaju prave botove i koji su njihovu izradu platili najmanje parsto tisuća dolara, ako ne i sedmeroznamenkasti iznos, oni imaju i vrlo ozbiljan kapital za trejdanje. Dakle, oni kolo vode. Ako njihovi botovi procijene da je vrijeme za shortanje, onda market ide dolje. Mislim da je to sad bio slučaj, jer koliko vidim, do prije par sati je dobar dio trejdera vikao “buy the dip” i predviđao jak skok marketa, ali gdje će market određuje krupni kapital, a krupni kapital u preko 80% slučajeva usmjeravaju spomenuti botovi.

Ja osobno uvijek imam strah ići “protiv” Bitcoina jer znam za što je sposoban. Recimo 2020. u 10. mjesecu je bio oko $10k (napamet govorim i vrijeme i iznos, ali tu je negdje). Za Novu godinu je došao skoro do $30k ako se ne varam. To znači da u ponovljenom takvom scenariju do proljeća BTC može biti na tih toliko spominjanih $100k. Znači, BTC je u stanju naglo se oporaviti i porušiti sve otpore prema gore. To nije isključeno. Ipak, trenutno je situacija drugačija.

Padom ispod $39,600 pukla je zadnja važnija dugoročna bullish struktura. Gledajući samo tehniučku analizu, sada je situacija jako gadna za cijenu i ovaj pad nije niti približno gotov. Već cca 2 tjedna je aktivan jedan snažan bearish pattern koji ima target po PS-u negdje oko $18k.

Da nije zahebancija vidi se i po ovome kad je nakon probijanja ove vodoravne linije (koja se lagano penje prema gore) došlo do povratka cijene i testiranja te razine sa namjerom probijanja prema gore. To je ono od prije dan-dva kad je cijena skočila na $43,500 i kad je dobar dio njih nasjeo. Gore u nekom postu sam napisao da će biti bull trapova i ovo je bio jedan od njih. Cijena je točno u dolar došla na tu razinu koja drži aktivnim taj bearish pattern i onda se snažno odbila prema dolje. To je bila potvrda beara. Zato kažem da nije zahebancija. Možda bude još oporavaka cijene, može se naknadno i probije ta važna linija, ali sve ispod $52,088 je po meni jako nestabilno. Kako sad stvari stoje, cijena ide još dolje. Da li odmah ili naknadno vidjet ćemo, ali je definitivno na putu prema dolje.

Kakvu takvu nadu u oporavak još donekle daje weekly chart. Realno, grozan je, ali trenutno još uvijek nije otišao totalno u bear. Na weeklyu je i dalje dugoročan bull trend i on bi bio poništen tek tamo negdje oko $28k. S druge strane, na weeklyu je cijena ispod najnižeg EMA Ribbona već mislim dva tjedna. RSI je na prijelomnom razini. To me sad najviše zanima. Želim pričekati zatvaranje ovog tjedna (nedjelja na ponedjeljeka u 1am po našem) i vidjeti onda još iduću tjednu svijeću. Moguće su neke promjene, ali kako sada stvari stoje, ovaj tjedan će završiti loše za cijenu. Može ga izvući jedino to da RSI ne postavi novi lower low, ali da se to ne dogodi, cijena sa ove razine treba otići par tisuća dolara gore. Ne bi smjelo biti zatvaranje ispod $39,600, ali trenutno izgleda da će biti. RSI-u na tjednom chartu prijeti ulazak u bearish zonu, a ako ga onda odmah sljedeća tjedna svijeća ne vrati gore to je ona zadnja potvrda crypto zime. U tom slučaju postaje sigurno (koliko može biti sigurno) da će ova godina za crypto biti slična 2018. Moguće je i da se u prvom dijelu godinu (možda već i u idućim tjednima) odradi značajan pad pa da onda krene oporavak, ali može i cijela godina biti bearish.

Ukratko, BTC-u prijeti pad na cca $18k, ali postoji puno supporta i prema $30k, ali i oko $24k-$26k. Bearish pattern u kojem je trenutno BTC (koji ima target na cca $18k) ima postotak prolaznosti 85%. Ta statistika je službena za tradicionalne markete (iako je malo stara), a znamo da je crypto malo drugačiji. Ipak, crypto više nije što je bio i postaje ozbiljan market koji malo po malo sve više sliči tradicionalnim marketima. Ovaj bearish pattern ne mora biti uopće odrađen ili može biti odrađen samo djelomično, ako cijena ne probije neki support na nižim razinama. S druge strane, Bitcoin je u stanju preko noći naglo potegnuti prema gore za nekoliko tisuća dolara i to bi moglo promijeniti cijelu sliku. Ne sumnjam u novi ATH, ali mislim da će to malo pričekati.

6 Likeova