Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ovo bi nam vratilo malo nade da ne vidimo tih 18k sto bi bilo bas lose.

Inace, mozes li da kazes kako se zove dokumentaraz koji si pominjao za quant botove i wall street?

Ne mogu sad da nadjem tekst na geek.hr o greski i registraciji na bitcoin up ali sam nasao link gde se treba registrovati do 27.01.2022.

https://krypoffer.com/the-btcupde/?clickID=hrdec2a3&aff=&c=DE&tid=102a20ab8eb8ce026ced5bb4482cf2&aff_id=2400&aff_sub3=&aff_sub4=&source=de1

Nije tih $18k nešto što je sigurno. To je po PS-u target bearish patterna koji je aktivan, jest da po statistici ima 85% prolaznosti, ali postoji i puno otpora na putu prema dolje. Također, statistika je rađena na chartovima tradicionalnih marketa i prije ne znam koliko godina. Zato nije najpametnije računati da je 85% šansa za $18k samo zato što tako govori statistika. Puno faktora je još tu važno.
Kao što rekoh, može biti nekih oporavaka i skokova i skokića, ali ja ipak sve ispod $52,088 smatram bull trapom i vjerujem da će cijena još dolje, barem na testiranje supporta.
Biti će i raznih vijesti, a one mogu okrenuti cijelu sliku i potjerati cijenu u oba smjera. Evo prijete Rusiji izbacivanjem iz SWIFT-a. Ako se to dogodi, nije nemoguće da se Rusi toliko okrenu cryptu da to katapultira cijenu. S druge strane, možda se čeka da malo zatopli pa da zapucaju u Ukrajini. To može srušiti sve markete. Na sve ovo što već imamo, puno je i potencijalnih turbo vijesti pa cijena može i gore i dolje :slight_smile: Trenutno je stanje jako bearish i to je činjenica, ali treba pratiti.

Nažalost ne. Ima već dosta da sam to gledao i pojma nemam kako se zvao. Ako ti što koristi, sjećam se da su quantovi koji su davali izjave bili kosooki (nije rasizam nego je tako).
Godišnja plaća dobrih quantova na Wall Streetu je vjerojatno $120k-$300k, ali ovi su govorili i o nekim posebnim zahtjevima kod izrade botova pa su zato ti botovi bili baš jako skupi.

Evo pogledao još jedan dokumentarac gdje se spominju quantovi. Nije baš totalno na temu, ali ok je. Zove se The code of Wall Street.

1 Like

Screenshot

Andreas vs kreveljenje MMCryptoa i ostalih komedijaša, neprocijenjivo :slight_smile:

4 Likeova

90% ulagača koji su prošle godine saznali za kripto prate samo ove klaunove i neke naše, a ne znaju ni osnovne stvari oko Bitcoina. Dapače, ni ne zanima ih, samo im je u glavi cijena i zarada.

Najgore od svega je što svaki koristan i edukacijski sadržaj ima 2 lajka i 100 pregleda, a ovakav thumbnail i shillanje dobije 1000 lajkova, 500 komentara i 10k pregleda u 1 sat.

Baš me zanima gdje je sve otišlo po krivo. Ne mislim samo na crypto, nego općenito.

1 Like

Prvi ja gledam cenu na dnevnom nivou i kupujem i prodajem dnevno i vise zaradim nego neki rudari.

Nitko nije spomenuo rudarenje, nego to da ljudi kupuju Bitcoin, a da ni ne znaju što je on zapravo.

Pa jedini cilj je u svemu tome zaraditi a sad sto se ne zna o tome, manje je vazno.

Jest, u pravu si! Nema veze što se ne zna ništa o ulaganju, važno da se zaradi!

Najvažnije je zaradit, ali…

Lakše je zaradit ako znaš što radiš i ako znaš nešto o tome gdje investiraš. Imam prijatelja koji investira u crypto nekih godinu dana. Bio je parsto posto u plusu u jednom trenutku i mislio da je majstor investiranja. Trenutno je 20-ak posto u minusu. Bilo je sve divno krasno dok je cijeli market išao gore. Ja sam mu govorio da proda Shibu na $0.00007 i još neke pizdarije kad sam vidio koliko je poraslo i što se sprema. On: “ma pusti, bit će to ok”.

Svatko treba proći xy ciklusa na raznim poljima investiranja, inače, sve divno i krasno dok ide u željenom smjeru, a nikad nije niti ikad bude išlo samo u željenom smjeru.

Trenutno na bitkoinu dnevno putem kupujem prodajem na rast i pad isto zaradjujem i sada i kada je bio 59k

@mitok Neki update? Imas neke predpostavke sta dalje?

Ja sam obavio malo kupovine, ovaj put najvise CEL tokena i XLM-a, evo screen od prije 2 dana:

Trenutno stanje je nekih 6300$

Not Your Keys, Not Your Coins. It’s That Simple. | Ledger :money_with_wings:

Kupuje li neko zemlje/parcene nft land ? Ili neke nft stvarcice ?

Isto mišljenje kao i u prethodnim postovima. Malo je bilo za longanje, ali još uvijek može biti samo bull trap.
Definitivno nisam uvjeren da je na $33k bilo pravo dno i da neće opet ronit nego da sad ide na $100k :slight_smile:

Ipak, BTC je u samo par dana potegnuo sa $33k na $45k i opet podsjetio na ono što je u stanju. Nije isključeno da će nastaviti rast, možda i značajno, ali da sam uvjeren da je bear završio, nisam. Sve bearish od ranije je i dalje aktivno.

3 Likeova

BTC i kripto berza u medjuvremenu reaguju isto kao i stock market.
Izisao report za inflaciju pre pola sata, Akcije se skrsile , yields porasli…i BTC se skrsio zajedo s berzom.

Vidim da ovdje cesto pitaju sto je pao BTC - pogledajte Nasdaq. Odes na CNBC i vidis odmah na naslovnoj.

1 Like


BTC se odma ubrzo i “vratio” na noge, ali sad moze po meni opet pasti na 42K, a moze isto tako i otic na 50K u dan dva. Sad se nista ne zna :smiley:

Pa da, za kripto je već uveliko jasno da je samo ‘‘pojačavač’’ berze. Ako berza ide gore 2%, kripto može 10-20% na primer. Ako berza padne 1,5%, kripto npr padne 25% i tako. :slight_smile:

Ali zato zlato zasijalo konačno :slight_smile: A verovatno će tek da sija, bullish formation korekcije se polako privodi kraju i trebalo bi da bude explozije na gore uskoro.