Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Pa valjda je bolje kad se koristi “na silu” pa platis porez u E umjesto BTC…

Nego, jel se kupuje ovaj pad na btc, il eventualno luna 2.0?

Samo btc se kupuje sad! :smiley:

1 Like

Ništa što je na silu nije dobro :slight_smile:

Pad se kupuje u bull marketu, ne preporučam to u bearu. Znaju oni koji kupuju dip još od $40k :wink: DCA je ok, ali pod uvjetom da se planira držati koliko god treba.

Možda već u srijedu, možda za par tjedana ili mjeseci, ali u ovoj godini će puno onih koji inače vjeruju u crypto počet mislit da je sve propalo, biti će još krvi. A onda po stoti put, nakon “propasti” dolazi novi ATH :slight_smile:

4 Likeova

Dva puta 2014 i 2018 se dešava isti scenarijo i ljudi opet nikako da se nauče. Ali nama je to ok, ne bi iskusniji zaradili da 90% populacije ne kupuje na ATH. :smiley:

1 Like

Idemooo kockari sad je pravi momenat za ulaganje :smiley: Kad jos vise skoci cijena hrane, goriva, elektricne energije, doci ce ljudi pameti.

Buy the dip? Not yet!

Evo onog čuvenog charta longova koji “garantira da se nešto sprema i da ćemo na Mjesec”:

Evo cijene BTC-a od tada:

Prije nekih mjesec dana sam komentirao ovaj chart longova: Bitcoin, dolar, zlato i domaining - HP - Domaining BLOG

Ovo je potvrda onog što sam napisao u nekom gornjem postu, da se dip ne kupuje u bearu, a pogotovo se ne longa dip sa polugom, dok traje jaki bear.

Probijeno je prema dolje $20k. Očekivano, odmah je otišlo na $18,xxx jer je bilo puno stop losseva odmah ispod $20k što je dodatno gurnulo cijenu dolje kad je popucalo. Ovi longovi sa charta još nisu popucali, pa tu ima još puno love za uzeti, što mislim da veliki neće propustiti.

DCA kupnja uz spremnost na dugoročno čekanje da, buy the dip i nadati se prodaji uz dobar profit u kratkom roku ne!

Evo jedne ankete :slight_smile:

  • Ovo je sad dno, BTC će sad divljački gore i postaviti novi ATH prije kraja godine!
  • BTC će na novi ATH u roku max 4 godine!
  • BTC više neće postaviti novi ATH! $69k je bio njegov trajni maximum!

0 glasača

nego kripto drugari kako je prosao ovaj bull, jesmo sta zaradili i iskesirali? umene nije lose, no moglo je i dosta bolje al jbg…

a ova trenutna situacija mi je zbunjujuca, btc dobro pada a altovi u btc paru rastu ili su tu negdje. obicno kad btc pada, na altovima je pravi pokolj…

neobicna situacija, ne usudim se u altove, ali me mami svakodnevno

Nema žurbe :wink:

Trenutno samo BTC, kada bude znakova oporavka tržišta, onda se altovi “sole” :smiley:
A sada, laganini, mozda bude godinu dana mrtvo sve i samo sideways, ali zato dca i polako.
Nadam se da ste izvukli profite u bullu koji čekaju u BUSD ili nekim pouzdanim stablecoinima za množenje

ma realno altovi me zanimaju samo za kratkorocni trejd ali sam previse pussy da bih uletavao. A generalno, treba cekati nove narative i nove altove koji ce tek poceti izlaziti u sljedecih godinu dvije, ovi stari su prerizicni i koliko got se cini kak je super jer je pao 95 posto, velika vecina ce tu i ostat, bas kao i ovaj sada ciklus i altovi iz proslog.

Cekamo nove narative i nove prilike

JPMorgan kaže da bi pad mogao biti kratkotrajan, odnosno gotov. Znači tek je počeo :slight_smile:

A počeo je i dugi vikend u SAD-u. Smanjena likvidnost, prilika za veliku volatilnost. Ne mora se dogoditi ništa, ali ako netko želi dodatno rušiti cijenu ili je dizati, onda će to vjerojatno sad napraviti.

4 Likeova

“Diamond hands”, “Tesla will not be selling” i tako dalje.

A onda…

On the cryptocurrency front Tesla announced it converted around 75% of its Bitcoin holdings into fiat currency during the second quarter.

Naravno da Tesla ima pravo raditi sa svojom imovinom što misli da je najbolje, ali Musk je bio i ostao *ovno.

1 Like

Kriptovalute bile i ostale novac. A biti će i novih ATH, ali ne još :wink:

2 Likeova

Za one koji znaju i rade TA.

Gledam cijenu, gledam RSI, važem vijesti, pa mi nešto ne štima. Počelo mi se vrtiti kroz glavu da trebam promijeniti trenutni bias jer možda ipak nije samo bull trap. A onda vidim da mi je od neki dan RSI ostao na defaultnom settingu jer sam prije par dana nešto gledao da steknem uvid u percepciju većine retaila. Vratim na svoju prilagođenu razinu i sve po starom. Bull trap i nema održive promjene smjera na vidiku (ali opreza nikad dosta, drugi tjedan važno izvješće, počelo se šuškati o public health emergency itd).

Ovo sad može biti retest novog supporta pa natrag gore (jer niti bull trap nije odrađen do kraja), ali dublja TA koja ne sugerira definitivan oporavak se nije za sada promijenila, iako po PS-u bi se reklo da jest.

RSI 14 perioda, majka svih zaheba.

1 Like

Pozdrav,
Ima li ko iskustva sa gloabs-tradingcompany?

Ima li jos neko ili sam ja jedina budala koja je stavila sve novce na Celsius i sad se mogu prakticki oprostit od tih novaca? Stavia sam prije nekih pola godine cca $12,000 sveukupno

Predpostavljam da je ovo razlog ovog crvenila danas.

Zadnji okidač je bila Powellova izjava “pain ahead”, koja je došla odmah nakon zapravo manje lošeg PCE nego što je moglo biti. Ali da nije bio ovaj okidač, bio bi neki drugi. Nije pad od prije 2 dana. Krenuo je još nekoliko dana ranije. Crypto je krenuo gore, a nije bio spreman za pravi održivi oporavak. Usput je kreirao i ascending wedge. Sad je kreirao još nešto negativno. Bio je bull trap.
Čeka se da Ameri priznaju da su u recesiji, a prije toga moraju dosta dignut kamate da bi ih mogli počet spuštat. Onda će se vjerojatno i public health emergency proglasiti po većini država, ako ne i federalno, pa kad se počne paliti mašina za printanje love bez pokrića, onda opet jovo nanovo.

1 Like