Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Da sam bar imao spreman cash. Dobar dio noći sam se zajebavao sa rasprodajom coina na HitBTC i kupovanjem XVG pa izvlačenjem da smanjim izloženost na HitBTC, a onda sam malo i trejdao i zadovoljan sam :slight_smile: Malo sam podebljao neke pozicije, a u neke ću se vratiti kad XVG još malo poraste, valjda bude

Mislim da je sve spremno za daljni pad.
Na početku mjeseca je npr. LTC bio 80, očito će se tamo i vratiti.

Zašto?

Ne kažem da ne može još pasti, nego pitam zašto misliš da je sve spremno za daljnji pad?

Radim svoju analizu. Nisam primijetio veći odbijanac koji bi sugerirao daljni rast već naprotiv, zadržavanje cijene na dnu…što obično sugerira daljni pad. npr. Litecoin je prodan od strane samog osnivača i to na vrhu. Podsjeća me na Lukovića iz ZABE kad je prodao svoje dionice na vrhu 2007. godine bez kune popusta.

Ako misliš na TA, ona po meni ništa ne vrijedi kada su kriptovalute u pitanju. Ja se trenutno uopće ne zamaram. Moguće je da još padne, ali opet će na ATH u idućoj godini.

Noćas su bila dva jača vala pada, to obično bude to, ali ja se u ovom trenutku ne bi kladio niti na rast niti na pad. Jedino se kladim na novi ATH nakon nekog vremena.

Ako govorimo o TA, onda možemo pričati i o ponašanju samih investitora. Naime, ti kažeš da TA ne vrijedi, ali ponašanje investitora jednako je u ovakvim slučajevima i na dionicama i na cryptovalutama. Temeljem toga mogu donijeti sud. Jesam li u pravu, nemam pojma. Istina, postoji veliki gap pa je pitanje kada će se isti, i da li će se uopće popuniti.

Uz TA imamo mar. cap. i ona su nam mjerila trebalo li kupiti ili ako imamo, trebamo li prodati. Ako želiš okrenuti glavu i ne gledati i to je tvoje pravo. Moguće da će opet na ATH. Pitanje je koliko ima prostora za veći rast od 20.000 USD s obzirom da je mar. cap. iznimno velik na tim razinama.

Ja sam se i kod investiranja u dionice više oslanjao na FA, logiku i vijesti nego na TA i bolje sam prolazio od onih koji su investirali isključivo na temelju TA (barem onih čiji su mi uspjesi i padovi bili poznati).

Crypto i dionice imaju sličnosti, ali su dva različita svijeta i ja ne bih računao na jednako ponašanje investitora. U cryptu je puno više nepredvidljivih i iracionalnih investitora nego što ih je u dionicama. Ako se ne varam, TA nije ovo noćas predvidjela, a i jak resistance je trebao biti na nekih $14,400, ali naravno nije bio tamo.

Ako se mene pita, ima prostora, i to već danas. Ne doslovno danas, nego sa ovim trenutnim fundamentima.

Super, drago mi je da ima. Mogu li biti slobodan i pitati na temelju čega vidiš veći rast cijene od recimo razina 20.000 USD. Pitam jer je trž. kap. nekih 285 milijardi eura pa me zanima procjena cijene i zašto. Hvala ti!!! :slight_smile:

Da ne pišem puno, evo na temelju ovoga:



Ima još razloga, ali ovi su mi dovoljni.

Naravno da ne moram biti u pravu, ali ja vjerujem da ima prostora za rast preko $20,000, naravno s vremenom. Moguće se i neke negativne okolnosti, naravno. Ja ipak mislim da će prvo prevladati pozitivne, a kasnije što bude bit će.

EDIT: ne znam zašto se linkovi ovako prikazuju, ali zanemari to i klikni na svaki jer svaki vodi do drugog teksta.

Hvala kolega, vrlo ste ljubazni.

Skužio sam što ste htjeli reći s ovim člancima.

Ja naravno ne moram biti u pravu, ali ja vjerujem u to.

Što bi rekao jedan: samo moraš vjerovati, samo moraš vjerovati!!!
Ipak, mislim da ste vrsni poznavalac…

1 Like

Ali ovo svakodnevno trejdanje mora ostaviti posljedice na mozgu :grin:

1 Like

Rizik postoji, ali po meni itekako postoje i razlozi za još veći rast. Vrijeme će pokazati :slight_smile:

Ne samo na mozgu : (+9.15%) To je trenutna long pozicija na BTC otvorena nedavno :wink: Još uvijek stigne otići u minus jer sam stavio close na još višoj razini, ali ne trejdam sa velikim iznosima pa mi je ovo dobra zanimacija :slight_smile:

Ako je investiranje u kriptovalute rizično, daytrading i hvatanje dipova je ultra-turbo rizično :slight_smile:

1 Like

Popunjen gap.
Sad idemo dolje.

Bitcoin investitori na aparatima :joy:

Bitocin ide prema novo dnu. Nažalost bio sam u pravu. Nakon popunjeg gapa tražimo novo dno.

Gledao sam jednog analiticara, kaze ako odde ispod 14.9k da moze doci do 9.5k