Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ali ako netko nije upoznat sa kvalitnim hintovima, pokušat ću nabaciti par hintova: (Jesu li ovo kvalitetni hintovi, to je naravno subjektivno mišljenje…stoga oprezno)

ZRX, čisto jer vjerujem ovom kinezu https://steemit.com/@haejin koji je svašta predvidio
XVG iz istog razloga, mada je prošao velik rast u zadnje vrijeme
XRB zato što je uber tehnologija ako je zaista istinito (U tom slučaju trenutni rast s nula na 10$ je takoreć nebitan što ga tek čeka)
TRX čisto zato što je jako jako jeftin, a previše puta sam čuo za njega. (Jep, tako ponekad razmišljam. Dovoljno da je nešto mlado i jeftino i da čujem na više strana da se govorka o tome)
SUB zato što omogućava internetu da bude ono što bi trebao biti. U potpunosti decentraliziran…bez servera koji su slabe točke stranica. Ako se internet decentralizira pomoću minera, onda će zaista svaka točka tog interneta postati neugasiva. (Ukoliko sam dobro shvatio da taj projekt to omogućava). Usto, ovaj projekt već radi u beta fazi i zaista se puno spominje sa svih strana. Uz to, još uvijek je jeftin i mlad.

Preferiram mlade projekte, jer kada oni rastu onda vjerujem da je to tehnologija koja je odmah našla svoje ulagače. Kada projekt postoji od prije 5,6 godina i tek sada kreće u nekakav ozbiljniji rast…onda mi to smrdi na nekakve pump &dump sheme. XVG kojeg gore spominjem mi lagano smrdi na takav način.

STEEM , primjetih da je nekav alat koji omogućava da blogeri naplate svoj rad. Nisam previše dalje proučavao, ali čim stvar šljaka u praksi I am IN. A i govorka se o STEEMu sa raznih strana.

RISE preporučava ga osoba kojoj vjerujem, a nije još prošao ozbiljniji rast
ARK taj projekt je već prošao ozbiljan rast, ali se šuška da je to tako ozbiljan projekt koji ako ostvari svoje ciljeve ide sigurno na 100$+. …ako ne i 1000$+. Ja se vozam u vlaku od početka i jedina mana trenutno ovoj investiciji što je ovaj coin već prošao ozbiljan rast. No to može biti nebitno. Ja eto dovoljno vjerujem da ne povlačim van ono što mi je dosad donio. Btw. ima moćnu ekipu i do sada uredno ostvaruju ono što kažu.

ADA mlad projekt i puno šanse pred njime. Koliko skužih modernija verzija ETH-a.

To su moje bebe, mislim da bi među njima još trebao dofdati IOTU, a posebno mi je žao što nisam na vrijeme zauzeo poziciju u LISK, STRATIS, WAVES. Mada i za njih možda još nije kasno.

Zato sto mi nesto sto se zove webmajstori forum nije prvo mjesto za diskutiranje crypto valuta? :slight_smile: Zapravo slabo uopce pratim forum.
Eto naletio, vidim da se razvila velika rasprava, pa da stavim post… A shillat coin s minijaturnim marketcapom (dok je vrijedio 30-40 centi) mi nije zabavno, dapace neodgovorno… To je bila high risk investicija, iako mi je na prvu sve kliknilo. Naime, dijelio se coin, i isprobao sam kako radi prije nego sam vlastiti novac ulozio, i jednostavno kad vidis da si poslao 1 XRB s adrese A, i da se pojavio nakon par sekundi na adresi B u punom iznosu, bez fee-a, i da to sve radi bez nekakvog centralnog autoriteta… savrseno. Ono sto je Bitcoin trebao bit.

@bozoou za razliku od vecine coinova, ovaj nije slovo na papiru, nego je u produkciji, i radi tocno onako kako je opisan. Kupi 1XRB i isprobaj. :wink:

Evo da ti bacim moj osvrt na te coinove koje si izlistao:
ZRX - odlican projekt, dapace ja sam programiram nad 0xprotokolom, i komunicira san sa timom vise puta, i momci su fenomenalni. Imao sam preko 50k ZRXa u jednom momentu, sad prodao skoro sve, ostao na par stotina. Naime, cijena ce mu vjerojatno jos malo rast, ali sami ZRX nije vezan za cijenu. Nebitno je koliko kosta 1 ZRX, i realna potraznja nece bit nikad velika. Svejedno, i dalje pratim sami 0xproject, i nadam se da ce sve vise DEXova koristit njihov protokol.

XVG - potencijalna katastrofa. U najboljem slucaju je losiji privacy coin od konkurenata, u najlosijem slucaju je scam. Naime njihov dugoocekivani wraith update vec kasni, a pitanje je postoji li uopce. Ako postoji, i ako je sve ono sto je njihov marketing napisao da je, onda ce bit solidan konkurent drugim privacy coinovima, ali trenutno je napuhan do besvijesti.

XRB - vrh. Coin u kojeg ne zelim samo investirat, nego ga zelim koristit.

SUB - ermmm… okej je, ali postoje konkurenti koji mi zvuce jaaaako dobro. Recimo SKY je mozda totalni gamechanger.

STEEM - ok, radi, funkcionira, ali meni nezanimljiva nisha.

ARK - odlican projekt, odlican tim, međutim nisam u njemu. Neko vrijeme sam ga imao, prodao, i vise ih ne pratim bas.

ADA - uzas i katastrofa da projekt koji ne postoji ima toliku validaciju. Investirao sam u ADA jaaaako rano, jer je potencijal fantastican. Međutim kad uđes u top10 samo na racun “potencijala”, to je meni red flag i prodao sam sve. Isto vrijedi za IOTAu. Potencijal je tu, i masivan je, ali ne mozes imat toliku valuaciju i nemat proizvod koji radi.

Trenutno moj glavni favorit, ušao na 0.017, #HODL do barem 5$ po komadu. Nakon kupnje sam prodao bio na cijeni od 0.12 cca dio koji mi je otplatio cijelu kupnju na 0.017, tako da sve što sada imam u vergeu imam bez početnog uloga.

Drugi favorit mi je Electroneum, koji je bio prvi, ali pao je na drugo mjesto jer se ne miče neko vrijeme. U gubitku što se tiče njega, kupio ga na 0.117 čini mi se. Baš prije izbacivanja walleta koji je spustio cijenu. Ozbiljan projekt, koji će /pretpostavka/ kada dođe na više mjenjačnica eksplodirati.

Kao treća valuta u kojoj imam malo, cca 30ak$ je rdd coin, koji po meni ima zanimljivi projekt iza sebe i smatram da će kroz sljedeću godinu narasti.

Inače, čekam SAFEX koji je na cryptopiji zatvoren, kada bude moguće trgovanje zasigurno ću ga kupiti, jer ukoliko uspije biti ono što pokušava, ovaj coin bi mogao narasti jako, jako puno.

*Čisto moje mišljenje i komentari na određene coine, ovo nije stručno ili točno mišljenje, niti sigurna investicija.

Vjerujem da radi…ali i ja bi mogao napraviti coin koji izgleda da tako radi, a pokreće ga nekakvi server. Znači istinu zna samo tko ga je proučio ispod haube, a ja nisam taj. Vjerujem da ti (i drugi) se jesi malo dublje zagledao :wink: …tako da vjerujem i ja da nije scam takve vrste, jer bi isplivala istina.

No postoji još potencijalna opasnost da postoji nekakvi sigurni propust u njihovom codu koji još nije izašao na vidjelo…al to će tek vrijeme pokazati koliko su stabilni.

Što se tiče osvrta na moj popis, fala ti na tome, svako mišljenje je dobrodošlo.
Pošto vidim da si upućen, daj mi molim te iskomentiraj nabrzaka i SC (sia coin) …to mi je zvučao ok projekt i puno se spominjao sa svih strana…no onda je jednom sve utihnulo, a njegova cijena pala skoro u nulu. Da bi sad cijena nešto u zadnje vrijeme živnula, no radi li se o mrtvom projektu ili? Moguće da imaju sada već i konkurenciju nekakvu …? Ako možeš ukratko prokomentirati, bit ću zahvalan :wink:

Tako je, iako XRB postoji vec duze vrijeme, tek je nedavno dozivio boom, i tek mora bit “battle tested”. Ovaj rast u cijeni ce sigurno privuc hakere, a XRB tim je upravo objavio i poprilicno velikodusni bug bounty, jedan od najvecih. Tako da, ako ima kakvih sigurnosnih problema, izac ce na vidjelo ovih dana.

Sia je ok projekt. Ja sam ga imao u vecim kolicinama dosta dugo, i cak i koristio neko vrijeme (koristio njihov klijent za storage). Znaci, projekt radi, funkcionira i razvija se dalje. Nije mrtav. Postoje konkurenti, kako ne, ali ako se ne varam, Sia je jedini koji stvarno danas radi. Sto se SCa kao investicije tice, nisam bas siguran. Ja sam svoje prodao. Mislim da im treba neki jebacki contract da se malo ozivi hype oko SCa. Ali sansa je da ce coin dosta stabilno i polako rast u buducnosti. Skini si njihov klijent, isprobaj. Kad sam ga ja koristio, sve je to bilo dosta ruzno i nezgrapno, al jbg, poceci su to.

1 Like

Jeli tko ima problema s verge walletom, nece se spojiti online i skinuti blockchain.

Dali se moze na sajtu bitcoin.menjacnica.hr iz Srbije sa visa electron kupiti Bitcoin?
Jer coinbase ne podrzava Srbiju, a na nasem sajtu ECD minimalni iznos za kupovinu je 30 .000 rsd (240e) a ja bi da probam prvo sa manjim iznosom da vidim kako funkcionise sve to…

mislim da moš kupit, ako imas devizni oderat ce ti tecaj u kn i proviziju, dost velik %%
jel nema tamo u SRB ATM btc? mislim da bi ti tako bilo jos najbolje…ili localbitcoin

Ljudi čuvajte se https://hitbtc.com. Upravo su mi maznuli 5.000 kn…vidim da se još masa ljudi žali…

Jesi ti uspio što vratiti?

Pa ima u Beogradu mislim 2 ali nije mi to to da svaki put predjem 300km da kupim … Nego dali ima neki sajt kao coinbase ?

Da, jesam, nekim čudom je prošla transakcija nakon cca tjedan dana, @mitok mislim da još nije vratio svoje, kažem čudom jer čitam da neki čekaju mjesecima i ništa još, a ako kopaš po forumima vidjet ćeš da imaju iste probleme od početka godine a ulaz na burzu i uplata para za čudo funkcionira instant, tu problema nema, niti da su stavili neki obavijest.

Ima i slučajeva gdje su samo obrisali stanje na računu i stoji 0, tada ne možeš ništa, možeš samo plakati, coini jednostavno nestali, u većini slučajeva je transakcija u proceduri ali ne ide tjednima ili mjesecima.

Skini telegram chat aplikaciju imaš tamo chat temu HitBTC SCAM action plan, tamo se očajni ljudi dogovaraju što poduzeti. Mislim da oni drže naše coine i trguju sa njima i ako zarade možeš se nadati da ćeš dobiti svoj dio.

Uglavnom sretno, nadam se da ćeš uspjeti.

Hvala za odgovor. Ja sam večeras ETH s Bitstampa prebacio na HitBTC i još nije došlo… na mreži je potvrđeno, ali ne i na računu. Učlanio sam se u ovu Telegram grupu.

Doći će ti to, ali nećeš moći izvaditi pare vani više.

A što napraviti? Poslat ću to odmah na Bitstamp ako sjedne…pa makar mjesecima putovalo.

Da, odmah vani, nemaš smisla tamo stajati ni minute, svi bježe ali na žalost samo su neki uspjeli pobjeći. Neki kažu da neke manje valute brže prolaze, neka ti @mitok kaže svoje mišljenje.
Otvori ticket i javi se na forumu https://forum.hitbtc.com/categories/support ,nije da ćeš dobiti odgovor, ali moguće je da puštaju ove koji se stalno žale.

Hvala!

Gledam da se dosta njih tamo idalje igra i trguje. Chat je pretrpan ljudima koji daju “savjete”.

Planirao sam možda sve prebaciti u XRP pa pokušati na Bitstamp preći… sve transakcije koje radim s Binancea i korejskih burzi na Bitstamp preko XRP dođu u koju minutu. Treba vidjet s adminima ovdje na forumu da negdje postave upozorenje na vidljivije mjesto…

Izgleda da oni stvarno trguju s našim coinovima. Vidio sam na jednom od foruma sad gdje korisnici pišu da su s HitBTC-a prebacili 15-ak milijuna XRP na Poloniex i tamo ih prodaju.

I ne mozes im nista. Nazalost. Imao sam problem sa Vircurexom. Pisam sam vise puta. Nije se mogao uraditi withdraw. Cim je proradilo, napominjem nakon mislim 4 mjeseca, odma’ sve prodao.