Bitcoin payment - web shop (zakoni)

Pozdrav,

zanima me dali netko već ima impletiran Bitcoin payment na svome web shopu ?
Može li se takvo što izvesti, a da nije protuzakonito ?
Vani je to već normalna stvar, a kod nas je još strano jer mislim da se ljudi boje zakona, a na našu žalost vjerojatno nema stručnih osoba među uhljebima koji bi dali tocnu informaciju.

Ovako ja to gledam:

1. Klijent uplati artikl sa B
  2. Napravim gotovinski fiskalizirani račun (mogu na računu naznačiti “Bitcoin”)
    3.Npr. svakih dva tjedna otiđem u Bitcoin mjenjačnicu i promjenim B u Kune. Također od njih dobim R1 račun
  3. Gotovinu položim na poslovni račun.

Što mislite dali je takvo što ispravno ?

Hmm nislim da nije ali bilo bi dobro da se neki pravnik ukljuci u temu ako ih ima ovdje

Vidio si ovo?

Nekoliko pitanja:

• na koga glasi račun na kojem se evidentiraju B?
  • ima li porezna uvid u taj račun?

Po mojoj procjeni, u sivoj (crnoj) zoni si sve do uplate na poslovni račun banke.

Racun ce glasiti na onoga tko je napravio narudzbu na web shopu. A porezna ce imati uvid u fiskalni racun i biti ce placen pdv. I kod kreditnih kartica stize lova na poslovni svakih dva tjedna. Prednost i mana B je u tome sto moze narasti u ta dva tjedna i polozis pare koliko si fiskalizirao tako i suprotno gdje mozes biti i ostecen…
Mislim da takvo sto nije protuzakonito. Steta je sto nemamo takvo sto pitati ili savjetovati se kod nekoga.

Krivo sam napisao, na koga glasi poslovni račun na koji sjedaju B?
Jel je to zgubijumfov račun ili glasi na firmu?
Tvrtke s primateljem kartice sklapaju ugovor, pretpostavljam da bi i sa B trebalo nešto slično.

U stvari ima tko bi mogao znati nešto više o ovoj temi, porezni savjetnici, http://hkps.hr/

Glasi na firmu. Hvala na linku.