Bitcoin, pogledajte cijenu

Ovaj sad čupa kosu sa glave :smiley:

Evo i linka foruma gdje je to rekao https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.0

Mislim da je taj događaj dobio i svoj dan u godini, i sad se zove Pizza day ili tako nekako :slight_smile: Danas je to preko 100 milijuna dolara za dvije pizze, a biti će i 100 milijuna dolara po pizzi :slight_smile: Ni Abramović se ne hrani tako skupo :smiley:

jeste, moze otici i na 20 - 30k sljedece godine, a isto tako velikom brzinom moze da se vrati i na par hiljada. niko ne moze sa sigurnoscu reci sta ce biti next year. samo cinjenica je da obicni ljudi nece nikad dati 10k za jedan bitcoin! da li bi ti sad platio $10k? ne vjerujem…

Ovo je sve dovoljno ludo i ovako…da još i ne padne onda bi ličilo na bajku :slight_smile: Po meni nije uopće strašno niti da padne na $8,000, ili čak i na $5,000-$6,000. To ne bi promijenilo moje očekivanje cijene od $20,000-$25,000 (najmanje). Prije manje od 3 tjedna se moglo kupiti BTC za $5,500 kad je malo zaronio nakon onog pada. Danas je u jednom trenutku prešao čak i $11,300. Zapravo je sve iznad $7,000 jakoooo dobro. Ja sam očekivao oko $8,500 u 12. mjesecu, a on je prešao i $11k (to što je onda pao je skroz normalno).

Kad sam pokrenuo ovu temu početkom godine bio je jedva malo iznad $1,000.

Nema nikakve garancije da će u idućem mjeseci rasti ili padati. Postoje samo očekivanja i ona se razlikuju. Moje očekivanje je da će u idućoj godini biti na novom ATH, barem nakratko. Prije par mjeseci sam svima govorio da sam siguran da će u 2018. barem nakratko prijeći $10,000. To se dogodilo više od mjesec dana prije kraja ove godine :slight_smile: Moj target je još od 2013. iznad $20,000 i ja sam prilično siguran da će cijena doći na tu razinu, pa čak i da sutra padne na $5,000. Može se svašta dogoditi i $20k može biti odgođeno i par godina, ali ja vjerujem da će strpljivi dočekati, a nikakvo čudo ako se to dogoditi već iduće godine (kako se sada čini).

Ja sad baš nisam zainteresiran davati $10,000 za 1 BTC, ali to ne znači da me ne zanima dokup Bitcoina i na ovim razinama. Prije 3 dana sam nešto prodao za $xxx i baš sam inzistirao na plaćanju u BTC jer sam znao da kupac ima BTC. Tako da se na neki način može smatrati i da sam po ovoj cijeni kupio, ali ne cijeli BTC. Da uopće nemam Bitcoin vrlo je vjerojatno da bih i na ovoj razini kupio za maksimalan iznos koji mogu dati za to (uz držanje one da ne investiram nešto što ne si ne mogu priuštiti da izgubim). U zadnje vrijeme svako malo stavim parsto dolara u kripto, ali pretežno u altove i tu i tamo dokupim još BTC-a.

Po meni nije uopće bitno kolika je cijena nego što očekuješ od cijene u budućnosti. Čak i da jedan danas vrijedi $100,000, ako očekuješ da će i dalje rasti ta cijena ne bi trebala biti prepreka jer se može kupiti i samo dio Bitcoina za recimo $10. Ako očekuješ da će ići na $200,000 i ako se to dogodi onda si zaradio 100%. Na stranu to što bi u tom slučaju to bilo $10 :smiley:

Trgovao sam dionicama i sjećam se da su mi govorili da sam lud što sam kupio nekoliko dionica Ingre dok je bila na 39000 kn. Ja sam vjerovao da će dalje rasti i prodao sam ih na mislim 54000 kn (to je bilo prije onog 1:150 stock splita). Kod dionica ne možeš kupiti 0.1 dionicu i kada cijena naraste onda je dobar dio investitora ispao iz igre (što može biti problem za održavanje cijene). Kod Bitcoina i kriptovaluta možeš kupiti i samo dijelić pa zato uopće nije bitno da li je cijena $100, $10,000 ili $100,000. Recimo kad je Ingra otišla na te lude razine hrpa njih koja je trgovala sa samo par tisuća kuna nije je mogla više dohvatiti. Bitcoin može otići i na $100,000 i opet će ga (dio) mali Mujo moći kupiti sa svojih $5. Velim, bitnije je očekivanje kretanja cijene od te brojke koja prikazuje cijenu, mada ipak vjerojatno stvara neku fizičku barijeru u glavi onima koji ne vide šumu od drva.

Rizično je definitivno, ali mislim da je zapravo manje rizično danas nego što je bilo tamo negdje 2011. ili 2012. Tad je bila mala cijena, ali su zato neki kupovali tisuće komada pa su opet utukli velike iznose u to. Da se razumijemo, ja vjerujem da će cijena opet na novi ATH, ako ne idući mjesec, onda iduće godine, ali ipak ne bih investirao nešto što nisam spreman eventualno izgubiti :wink:

da, ovo je kljucno u trgovanju sa cripto valutama…

Naravno. To su rizične investicije, ali slatko rizične :wink:

Ne znam jel se sjecate ovog lika, malo je podebljao okladu.

John McAfee‏Verified account
@officialmcafee

When I predicted Bitcoin at $500,000 by the end of 2020, it used a model that predicted $5,000 at the end of 2017. BTC has accelerated much faster than my model assumptions. I now predict Bircoin at $1 million by the end of 2020. I will still eat my dick if wrong.

:smiley:

To je jedan od pametnijih ljudi na Zemlji. Pogledao sam hrpu njegovih interviewa i gušt ga je slušat. A i hrpa nas ima njegov program na kompu :wink:

Ja ne isključujem tu mogućnosti 1 BTC = $1,000,000, ali ipak ne računam na to :wink: Da baš moram prognizirat da li će barem nakratko prijeći $40k ili neće kroz 2-3 godine prije bih rekao da hoće

koji je to ludak, pogledaj samo slike na insta hahaha

mislim da program vise nije njegov, druga je ekipa samo su zadrzali prezime u nazivu

Ne idem na taj Instagram :slight_smile: A to da je prodao program nisam znao. Uglavnom lik je jako pametan. Da li je u pravu što se tiče tih $1M za BTC to će vrijeme pokazati :slight_smile:

od 15 sekunde

“although I have had nothing to do with this company for over 15 years I still get volumes of mail asking how do I uninstall this software …”

gledao sam ovaj video nekad davno pa sam upamtio ovo :smiley:

2 Likeova

Kakav je ovo kralj hahah…ali softver je sranje realno, nikad ga nisam volio…

Moze li neko da mi pomogne kako je najlakse kupiti alt coine iz BiH, vidim da coinbase ne podrzava BiH pa da li da idem preko kraken? i je li neko koristio ovaj litebit.eu da li su pouzdani

Ja jesam i ok je, ali mi smeta što je cijena u EUR jer mi je lakše sa USD

krenulo da pada sve :slight_smile: zajeba me sad ovaj eth haha

5 Likeova

A post was merged into an existing topic: Bitcoin, Ripple, Etherium itd

Btc je odbrojao zadnje dane… Iduce godine ide ispod 1000$

On ima puno tih “zadnjih dana” :wink:

Dugoročno ide na novi ATH.

Sad se isplati kupovati!