Bitcoin, pogledajte cijenu

Iako i na listi ima shitcoina, a nekih ozbiljnih nema :wink:

Vidim da nemaju niti Lisk, niti Monera, niti Stellar…a svi oni spadaju definitivno pod izbiljnije

Nekome je i BitConnect shitcoin ili scamcoin, a nekome je na investiranih $1,000 u manje od godinu dana donio preko milijun dolara :slight_smile: Ja to nažalost nisam kupio na vrijeme, a sada ne želim jer je sigurno da će kad tad skroz puknuti, ali shitcoin je relativan pojam :slight_smile:

1 Like

shitcoin je sav altcoin samo je jedan bitcoin, i u potpunosti se slazem sa navedenim :wink:
znam o cemu pricas samo eto krivo se izrazih, BTC je jedan sve ostalo je shitcoin, nisam mislio nista lose… kao sto rekoh kuzimo se, cheers

Slažem se. Bitcoin je kralj i tu se nema što više reći

BitConnect je Ponzi 1/1, nemojte to dirat.

A hardware wallet moze riknit ko i sva elektronika. Zato postoji seed koji se isprinta, ili ureze negdi, i sakrije na razne kreativne nacine, i iz kojeg se moze restoreat wallet.
Ledger bi brzo trebao dobit support za Monero.
I da, private key bilo kojeg walleta se moze importat u koliko god razlicitih klijenata. Mobitel je svakako daleko najgori nacin cuvanja coinova, posto ga je super lako izgubit, i random osoba ga ima razloga ukrast cak i ako ne zna da storea nekakve kriptovalute. Malo razmislite koliko gubite gubitkom mobitela. Mail je spojen na to, vjerojatno i 2 factor authentication, znaci access na bilo koji exchange.

I to školski primjer, ali su ipak neki bolesno zaradili. Takve stvari ili ne treba dirat ili se treba oprostit s investicijom pa joj se veselit ako se vratit s prijateljima :slight_smile:

Nebi se nikako složio. Blockchain je revolucionarna tehnologija, a bitcoin je samo jedan način da se ta tehnologija iskoristi. No načina ima jako puno ako govorimo o revolucionarnoj tehnologiji…tako da će biti puno genijalnih altocinova koji će upogonoti blockchain za različite primjene.

Hw može riknut, ali zato su se pobrinuli za to da kod prve instalacije moraš potvrditi 24 riječi koje ispišeš na papir i to pospremiš na sigurno. Kod novoga hw walleta samo istim redoslijedom upišeš i dobiš backup staroga hw. Oni garantiraju u kvalitetu svoga proizvoda i stavili su materjale unutra koji bi trebali bez greške funkcionirati 20 godina. Ali dobro, i avioni se ruše…

Pa upravo to sam i rekao:

Seed nije nesto sta samo Ledger koristi, dosta software walleta radi isto i HW wallet mozes restoreat koristeci softwareski klijent, sta je bitno ako imas samo jedan HW wallet i moras cekat dostavu backupa u slucaju da prvi rikne. :+1:

Inace, oslanjat se na “materijale koji bez greske funkcioniraju 20 godina” je jako, jako riskantno. Nije to lopata koju ces napravit od durabilnih materijala i ostavit u nasljedstvo, a bome nije ni avion koji se konstantno provjerava na ispravnost. To je gadget s elektronikom i postoji sto i jedan nacin za sjebat ga.

1 Like

U pravu si. Složio sam se ranije sa onim da su sve druge kriptovalute shitcoins u kontekstu da je Bitcoin uvjerljivo najjača kripiptovaluta (ne samo po vrijednosti), ali naravno da ima i jako kvalitetnih drugih kriptovaluta. Drugim riječima, po popularnosti se niti jedna ne može uspoređivati sa Bitcoinom i tako će biti još barem neko vrijeme. Kvaliteta i mogućnosti su drugi par rukava i ja iako najviše volim i preferiram Bitcoin za neke stvari koristim isključivo druge kriptovalute, kada god je moguće.

Evo ga na 7k $ :grin:

Mozda 8k do jutra :smile:

1 Like

Točnije $7,700+, negdje $7,600+

Tone Vays kaže da sutra ili prekosutra ide na $5,000, ali ja to nikako ne vjerujem čak i u slučaju novog napada. TA ne vrijedi ništa u svijetu kriptovaluta, ali neki nikako da to shvate

Ide mi malo na kitu ti napadi. Da ‘pojedinac’ moze toliko utjecati na valutu, nije mi jasno. Ispada da ima 1/5 Bitcoina ? Jel to moguce?

1 Like

Hmm… ja sam mislio da je hw wallet = hw wallet, ne nesto da ti imas hw wallet i onda se rade backupi na nekoj njihovoj stranici pa kad kupis novi hw wallet samo upises te 24 rijeci i imas nazad wallet odnosno coine koje si imao u pokvarenom hw walletu. Koja je onda to sigurnost u hw walletu?

mozda vec do 24h kak je krenulo…

Ne rade se backupi na nikakvoj stranici, wallet je generiran direktno na tvom hardwareu.
Stvar funkcionira tako da prvo kreira seed, i taj seed ce uvijek generirat isti set private/public keyeva. I prvi i drugi i peti put. Tako da nije uopce potrebno centralno backupiranje icega. I to je sve. HW wallet, ili bilo koji wallet, ne cuva coinove, odnosno coinovi nisu na walletu. Coinovi su na blockchainu, a wallet samo koristi private key, generiran iz seeda. Seed (mnemonic phrase) je samo nesto laksi nacin za zapamtit private key, reprezentiran nizom svakodnevnih rijeci, koje je teze krivo prepisat i cak ih je moguce zapamtit, za razliku od kajdsfkajd4r23kjn34b345b34k5b43k hash zbrljotine private keya.

1 Like

Prosli 9k, ceka se 10 :slight_smile:

bice sutra u toku dana

Mene su blijedo gledali kad sam 2013. govorio da kroz 3-5 godina Bitcoin ide na $20,000-$25,000. Kako sada stvari stoje, izgleda da je sutra ili prekosutra na $11,000, a onda je u 2018. vrlo realno $20,000-$25,000, ako ne i više :wink:

Pogledajte ovo…pogotovo na 36:30 i tamo iza 44:00. Roger Ver stvarno smatra Bcash svojim. Imam i BCH, ali bilo bi mi drago da totalno propadne zbog ovog govnara