Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Uzmes na Coinbaseu bitcoin i posaljes na Cryptopiu recimo tolko btc kolko si uzeo i tamo trgujes drugim valutama…

Ja imam uloženo u Electroneum, Litecoin Plus nesto sitno, Verge, te Mothership nesto sitno. Electroneum mi je glavna nada, a onda slijedi Verge. U budućnosti, iako mislim da će za 3 dana, 4 narastai cijena ioti, planiram uložiti i u nju, te u konačnici i Ripple,

Preko Coinbasea je najjednostavnije, samo je bolje kupiti eth ili ltc jer je manja provizija za slanje.

Kolko je fee na Coinbaseu za transfer btc-a u drugi market? Ili drugih coinova?

pitanje jedno jel ko uzimao eos i sta misli o tom projektu

Hm…
Coinbase does not currently support buys in your country. Subscribe to our blog to be notified when we add support for your country!

1 Like

Coinbase u Srbiji ne radi. Ovde je dosta ograničeno što se tiče mogućnosti kupovine i slično.

Nisam kupovao, vidim da nude uslugu kupovine. Inace simpatican mali forum

Tako je i meni bilo dok sam bio na USD ali ako se prebacis na EUR radi

Nece radi i kada prebacim na Eure

A onda izgleda da Bosna nije podrzana :confused:

Pa da, verovatno nije Bosna podržana, za Srbiju znam da nije.

Novi BTC ATH $18,482.50 :smiley: Idemo na 20k ?

evo ga na cex jos koji dolar i 20k

Izgleda da mi iz Bosne nismo nigdje dobrodošli :smiley: Može valjda na https://changelly.com/ ali ja nisam uspjeo. Skinuli su mi pare sa kartice, zatim je trebalo drugu verifikaciju uraditi (telefonom) koju nisam mogao završiti, javim se i ono zuji, ne čujem ništa. Nebih se čudio da je do loše mreže kod mene (Mtel). Uglavnom refundirali su iznos koji sam platio.

Jeli negdje imaju recenzije walleta recimo exodus, koliko uzima provizije pri primanju i slanju coina?

Gledam jučer taj Verge i mislim si uzet ću ga u ponedjeljak. Pogledam prije nekih sat-dva i vidim da je od jučer skočio 71%. Ipak ga uzmem danas, prije sat vremena, i evo u cca 60 minuta na njemu imam profit od 40% :smiley: Nisam prodao pa nisam još niti zaradio na njemu, ali svakako veseli vidjet +40% u samo 60 minuta :slight_smile:

Edit par minuta poslije: Evo profit mi pao na 25% :smiley: Svejedno ovo mislim držat barem par mjeseci pa mi je svejedno.

Jel bi mi mogao objasniti molim te svoj nacin razmisljanja kada ulazes u nesto sto je na peeku? Smatras da bi taj coin kroz par mjeseci mogao doziviti jos veci peek iako u meduvremednu ce doci do deepa, ili si jedonstavno odlucio “ride the wave” i nadati se da jos nije dosegnut peek…

PS svima preporcujem ovaj video:

1 Like

Nije mi bilo drago ući nakon rasta od cca 70% u 24 sata, ali investicija je bila u iznosu od $xxx pa se nisam previše opterećivao. Uzeo sam samo dio čistog profita na CND pa sam taj dio tog profita prebacio u XVG. Znači skoro onako “jebe mi se”. Zato uopće nisam radio neku detaljnu analizu i ne mogu biti siguran da će biti isplativo, ali naravno vjerujem da hoće. Računam da će pratiti rast Monera, za kojeg vjerujem da će još rasti u idućim mjesecima. Pretpostavljam da je održivo 1/10 market capa Monera, a nadam se 1/5 što bi značilo minimalno 500% za cijenu XVG u 2018. Kažem, to je onako ugrubo i bez ikakve konkretne analize pa nikom ne preporučujem investiranje nekog većeg iznosa tako na divlje.

1 Like

Verge je strasan. Otkad ga Mcafee pomenu prije neki dan, skocio je sa 0.008$ na danasnjih 0.04$. doci ce do 1$ bez sumnje.

Zaboravih da kazem… Hvala ti @mitok sto si otvorio ovu temu i mnogima od nas skrenuo paznju na kripto!