Black Friday 2023 - Šta kupujete? Ko ima dobre popuste?

na flikoveru ima neki mali popust

1 Like

Tu ima lijepi pregled raznih dodataka za WordPress sa Black Friday popustima ako nekome treba:

2 Likeova

Dva VPN-a s velikim popustom trenutno:

AtlasVPN do 70%
Link: Get the deal today – Atlas VPN

NordVPN do 70%
Link: The best online VPN service for speed | NordVPN

1 Like

haha kako je ovo kul, steta sto nemam mjenjac :frowning:

Mrzim ovaj BF, postavlja mi deadlines. Mrzim deadlines…

Moze li mi molim vas neko reci za hosting kako bezbolno da rijesim dilemu:

Namecheap:

Inmotion:

Istice mi upravo ovaj Inmotion Power Plan (proslo 3 godine), i trebam sad platiti $575 za tri godine.
Imam i Namecheap Stellar za neki drugi sajt. Pa se razmisljam da prebacim sve na Namecheap Business.

Zasto je ovaj Namecheap Business ovoliko jeftiniji nego Inmotion? Sta mu fali? U cem je caka?

Evo u cemu je caka…

Edit: Taj Stellar business isto spada u ovaj SHARED hosting koji je bio down 10+ sati, pa ako mozes rizikovati toliko go for it :slight_smile:

@vladan ovo kad pises da je bio down 10+ jel ti se desilo bar 3-4 puta? ili samo jednom u godinu dana ili par godina koliko vec imas hosting?

Pa ja imam taj stellar za jedan sajt, i nikad se nije desilo. Ono sto je smaranje kod Namecheap je njihov SSL program, da moras tu nesto sam da brines o tom i doplacujes, tako da je to bezveze. Imam i Inmotion , ali meni to sve isto u biti. Pa kontam da preselim…

To jeste fora cijele priče :slight_smile:

Prvi put da sam imao problem ovakvog tipa, pa me zato baš i iznenadilo. Niko mi nije javio da će biti MySQL održavanje, koje je trebalo trajati maks 4 sata. Neko je usr*o pa je trajalo 10.

Ovdje se može pratiti sve to:

@Kosana za svaku domenu se dobije besplatno jedna godina SSL i poslije toga se svaka godina plaća

Long story short Namecheap koristim godinama i zadovoljan sam (generalno). Ovo što se desilo sa 10časovnim downtimeom je veliki minus jer je očigledna indikacija da kvaliteta rada/usluge pada.

Edit: poslije preporučivanja NCa prema XX poznanika/klijenata/forumaša želio sam samo dati do znanja da za mene više nije 10/10

1 Like

bude hawkhost godinama black friday popust i platiš onaj primary 33 dolara za dvije godine imaš fri lets enkript jednom podesiš na početku za domenu, bukvalno dva klika i samo se to obnavlja kad treba, nema više potrebe za štelovanjem tog ssl ikad više. hawkhost vazda preporučujem i nikad sa njima problema nisam imao. imaju u onom primary koji uzimam jedino ograničenje od 10gb prostoro, ostalo je bez ograničenja. brzina sajta bude ko na namecheap stelar otprilike, bar onako ovi jednostavni sajtovi kakve ja pravim. možda bi za teže i zahtjevnije sajtove ili sajtove sa masu posjete hawkhost lošije fercerao. koristio sam i namecheap stelar prije neku godinu tako da eto mogu uporediti. dobra stvar kod hawkhosta je što ovaj popust 33 dolara za dvije godine traje zauvijek pa tako imam još neke pakete iz 2012 godine po istoj cijeni i to je veliki plus jer popust ostaje za vazda taj popust za razliku od namecheap đe poslije godinu plaćaš punu cijenu

1 Like

Hvala. Razmislicu sta me kosta najmanje para a i vremena.

Otvaraju ponude za 45 min pa ko hoce…

Ovi zaebavau hehe

1 Like

Nisam znao do neki dan da Amazon ima i svoje televizore.
Ono sto ozbiljno razmisljam je da kupim par slagalica od @bugi, stigao mi je email sa ponudom neki dan. Mislim da bi bili odlicni pokloni za neke prijatelje.

Ovo ostalo mi nista ne treba, mozda nesto za djecu ili familiju :slight_smile:

@anja1, neki dan sam kupio ratkape :slight_smile: a ovaj duks za mjenjac je simpaticna stvar :slight_smile:

Moram potraziti neke lampe za trcanje da svijetlim po noci :slight_smile:

A dobro to je klasična prodajna taktika i standardni mali popust. Oni ne daju black fridaj popuste baš do petka i samo u petak imaju taj najbolji popust. Tako da ako ti se da sačekaj petak, trebali bi imat te BF popostu đe primary hosting na dvije godine izađe 33 dolara i taj popust od 50% je ponavljajući

Jel to nešta blenderom izmiksao :slight_smile: misliš na @bozoou

Haha. Meni je baš besmisleno

Mislim da si me zamijenio sa nekim :smiley:

:):slight_smile: pobrkao sam korisnike :joy::joy::joy:, znao sam da je na b :slight_smile:

@bozoou, na tebe sam mislio :slight_smile:

1 Like

Hehe, drago mi je da ti se dopada ponuda.
Inače, bit će mi drago izaći u susret.
Znači uz neku osnovnu kupnju da se prvenstveno pokrije poštarina … slobodno mi u PM napišeš koje sve dodatno puzzle te zanimaju i dodat ću ih free u paket. Naravno, do neke razumne granice … pošto sad već ima jako puno ovih wire puzzli u ponudi, pa bi težina pošiljke lako otišla predaleko.
Uglavnom, slobodno u PM napišeš koje sve puzzle te zanimaju … a ja složim ponudu da budem praktički na nuli. :wink:
Vrijedi i za druge kolege forumaše ako ima zainteresiranih.
Pozz.

3 Likeova

Osim na stranim shopovima kod nas i nema nekih popusta, sve je to bijeda od 5 ili 10 posto. AKo i jesu negdje veci popusti to je za stvari koje nitko ziv ne kupuje.

Meh… Ja budala opet listao satima sve shopove kaj imaju neke bf ponude, a na kraju nisam ništa našao. Mislim da ću na kraju uzet ovaj laptop (ispada oko 950e), a sutra samo prelistat hosting/domena ponude za NC i drugima, čisto možda uzmem nešto od toga. Odustajem od svih drugih stvari, od kamere, mikrofona…

Svaki Black Friday je cista Happiness.
Genijalno!

1 Like