Black Friday+Cyber Monday 2018 - spremate li se?

Planiranje,planiranje, planiranje…

Jos malo i dolaze veliki popusti kada je rijec o svemu sto se moze kupiti na netu…

Bilo je vec u nekoliko tema ali ubrzo ce biti pravo vrijeme za kupovinu web hostinga, domena i slicnih stvari…

Jos jednom pominjem super cijene na hawkhostu za blackfriday

image

Prosle godine je bilo 32$ dvije godine web shared hostinga sa neogranicenim broj domena…
Ja cu kupiti jos jedan :slight_smile:

1 Like

E nek si vala započeo ovu temu.

Ja ih imam 7 komada kod hawkhosta a realno mi 3-4 trebaju. Ja planiram neku kinesku ekšn kamericu, ekenh9r najvjerovatnije i


ako budem đe našao solidan popust sa povoljnim šipingom

Možda i android tv box neki. I još poneku sitnicu, možda.

Prošle god sam nekih igrica nakupovao i nijednu nisam igrao.
Šta će ostali gledat da pazare?

Meni nisu dali da kupim novi paket i prebacim sa starog paketa na novi paket. Tako da sam prešao na namecheap, a sada kontam opet prebaciti se kod ovih i tako rotirati. Namecheap je daleko bolji ali je i malo skuplji.

Ako bude kakvog popusta kod domacih dilera ja bih kupio neki 2560x1440 IPS od 25" do 27" monitor po mogucnosti Dell U2518D. Trenutno imam Dell U2515H i ok je, ali treba mi jos jedan. Ako ima neko preporuku drugog nekog monitora, bio bih mu zahvalan.

Problem je sto su u Bosni jednostavno preskupi, za 200 KM skuplji nego u CRO, pa je moguce da cu tamo gledati jos ako ubodem povrat PDV-a super.

Trebao bih i neki stick od 64 GB, a u prosloj temi mi je neko ukazao na SSD hard diskove da su jeftini pa cu gledat i to. Ovo dvoje mozda narucim izvana.

Mozda kupim jos jednu Steelcase Leap V2 stolicu ali ona sigurno nece biti na popustu, pogotovu za domace trziste. Neki dan sam ponovo probao HM Aeron Classic i skonto koliko je Leap V2 bolji, a jos drasticno jeftiniji. Znaci minimalno duplo, nije ni cudo sto se redditori pale na nju.

Edit:
Trazicu i mehanicku tastaturu sa mx brown switchevima. Nisam se skonto jos za model, Leopold neki mozda al su mi poskupe.

1 Like

Samo čekam… lova se ukiselila i bit će ovo dobar shoping jednostavno mi se vise neda biti razum u nerazumnom svijetu :slight_smile:

U planu:

  • ps4 pro
  • dodatni controller za xbox one x
  • jos jedan “gaming” monitor odnosno nije pure gaming jer gledam oko 2k kuna tako da ako ugrabim nesto od 144 Hz pjevat cu
  • huawei p20

To mislim sve kod nas jer mi se neda čekati ništa od toga…

Naravno neke hostinge, pretplate i gluposti s amazona svakako.

ovdje bude zanimljivih ponuda na okupu i inače ne samo za blek frajdej, ima dosta stvari za UK (UK Amazon i Ebay) ali ima i ostalih ponuda sa kineskih sajtova…

Bio je u HG spotu (ako si iz HR) dobar monitor za te pare, 1ms, 144 Hz, možda ga mogu naručiti ponovo: https://www.amazon.in/BenQ-XL2411Z-Monitor-Supported-seamless/dp/B00HZF2JWA ja sebi uzeo, za te pare vjerovatno jedan od najboljih.

Fenomenalan monitor i ja sam ge kolegi preporučio i za te pare vjerojatno najbolji ali me pati sto je ružan i ono nemogu ga držati na stolu ni da je 240 hz za te pare :slight_smile:

Planiram ubost opet neki vps za igru tj. učenje. Nekak mi je lakše nego kad je u virtualci :smiley:

Možda da uboden i meni Win VPS ne samo Linux :stuck_out_tongue:

U planu za Black friday kupit neke stvari sa aliexpresa i nekoliko domena… a moguće jos po nesto da ce se trgovat

i ja čekam domene, sa egzoticnim ekstenzijama :smiley:

Nadam se da ce moj hoster imati besplatan setup servera, ako tako bude o da uzimam jedan ili dva. Inace hoster je spinoff OVHa, soyoustart.com, domene i drugi bakaraci mi ne trebaju imam i ovako previse, a nikakve koristi.

Jedino moram jos na Amazonu pogledati neki laserski printer u boji.

Možda se uzme SSD i RAM, zavisit će od sniženja :slight_smile:

Znaš li gdje ima povoljnog rama i ssd-a za black friday?

Hm… Gearbest? Evo vidim sada ima 8gb za 25$.

Vjerovatno ću gledati na Gearbestu.

Zadnji put kad sam gledao na Gearbestu Kingston A400 SSD skoro duplo skuplji nego u lokalnim trgovinama.

Kakav je to ram za 25$ ?

To je SSD ne RAM …

8 GB SSD? :smiley: Viđao sam neke lijeve marke ram modula za te pare, SSD od 8 GB nisam…