Blilboard, citylite, jumbo plakati

Dakle interesira me koliko vas je koristilo jumbo, citylite i slično za branding raznih firmi.

Dakle ima netko iskustva?

Radio sam sa par firmi, gdje smo radili jumbo plakate uz ceste, za promocije i slično. No ne branding.

Pa me intersira tipa dobro poizcionirani centar zagreba za neki eksluzivni brand, koji do sada nije se baš pojavljivao u papirnom marketingu u HR skoro ništa.

Pa da se možda pokupi neka nova populacija, više ljudi upozna sa brandom.

Išlo bi se na mala vrata.

iskustva?

Ljude iz online oglašavanja pitaš za offline oglašavanje? :slight_smile:

1 Like

Da glup ja. Nema te teme gdje je off line. pa pitam pitanje, ako nekoga ima.

A ljudi koji rade online imaju često studio za sve i svašta, i rade digitalne uratke kao i plakate, koji idu i uz ceste i raznorazne lokacije. Znaš za takve primjere, ili nisi nikada to radio? :slight_smile:

Stvar glup ja. ne znam što da kažem mislio sam da netko tko radi digitalno oglašavanje, radi ponekad i to.
Imaš pravo ostalo se sve radi sa bojicama i flomičima.

Za branding nije dovoljno digitalno. A kako nisam našao temu, pitam ovdje, ako je kontra foruma, briši temu admin kad je nekima takav problem:)

Čovjeće, kako ti se dalo to pisati uopće. Tražim samo ako netko ima kakvo pozivitno iskustvo, ili kakvo god u vezi teme.

Svakako nije loše. Ima dosta ljudi koji jednostavno još ne koriste FB, IG i slično. Ako se proizvod tiče generacija od 40+ godina, sigurno će vidjeti plakat neki ljudi koje ne možeš targetirati online jer ne koriste društvene mreže. Radio sam za jedan snack billboarde po Zagrebu i bilo je vidljivih pomaka što se tiče prodaja. Istakli smo gdje se može točno kupiti.

Također, ovisi o za što planiraš raditi. Ako nešto digitalno, onda je možda bolja opcija raditi Google Adsense ili društvene mreže ili plaćene tekstove i slično, ali nije na odmet.

Ako je fizički, možda smislit neku zanimljivu kampanju, na primjer pizzerija na obali koja stavlja na aute koji nisu parkirani na označena mjesta ‘fake kaznu’, koja na kraju kada se otvori je bon za 20% popusta i slične stvari koje će puno više uroditi plodom nego samo letak pod brisač koji će ljudi baciti.

Svakako ovisi isplati li se ili ne ovisno o tome što se planira staviti na plakate, letke i slično.

2 Likeova

Tnx, ma brend je za sve. Pa addidas , asics i svi recimo reklamiraju i off digital, prvi komentar je bio glup do bola.

Mislimo, jer druga ekipa prolazi tamo gdje ciljamo, a i da dosta uočljiv logo se pojavi negdje ljudima u glavi,

2 mejseca po zagrebu šaltati bude vidjelo stotine tisuća ljudi.
Nije samo digitalija, prodaja je po shopovima.

Je vidio sam tu šprehu, ima jedan prejaki lik sa magentima na youtube koji lovi ekipu, za pišat!

Ovo je za malo ozbiljniju klijentelu ali dalo bi se spojiti sa domorom, godišnjma, pa pitam eto ako ima netko iskustva. Baš kad probamo, budem vratio ovdje rezultata. Samo plakati moraju biti bomba, i možda malo neki šok tretman, da se zapamte.

Dramiš bez razloga. Stavio sam smajlić, ne znam što sam trebao staviti da moj komentar shvatiš dobronamjerno?!

Offline oglašavanje je specifično. Jumbo plakati su samo jedan mali kanal.
Sjećam se njuškalo kampanje. Njuškalo je doslovno iskakao iz paštete. Ne znam gdje se nisu reklamirali u offlineu.

Ako imaš ozbiljnu klijentelu, razmisli o specifičnim magazinima koji se besplatno distribuiraju, određenim skupinama ljudi. Npr., svaki avio prijevoznik ima neku svoju brošuru koja je ujedno i kanal za oglašavanje. Slično postoji i za masu stvari, samo treba istražiti.

A jumbo plakate spoji sa online pričom. Sponzorirani članak je jedna od opcija. Ljude kroz online upozoriš na jumbo plakate jer masa ljudi više ne obraća pažnju na šarenilo jumbo plakata.

daj link :slight_smile:

Sorry krivo, on ganja ekipu koja ne vraća kolica. Lik je našao nišu skroz:)

Lik mi je kao neki lik iz neke spaljene igre, postal skroz:)

https://www.youtube.com/@CartNarcs/videos

1 Like