Blog pocetnik

Pozdrav svima.

Ev kao sto sam u naslovu rekao totalni sam pocetnik sto se tice i stranica i blogova…
Citao sam danima o seo optimizaciji, o kljucnim rijecima, ma o cemu vec ne al i dalje ne kontam bas najbolje :zbunj:

“Igrao” sam se sa tim nekim blogovima i ev odlucio da pravim malo bolji, ozbiljniji.
Radi se o :

Eh koje bi mi vi kljucne rijeci preporucili sad su mi (download, karaoke, domace, matrice, uzivo) … i par imena pjevaca.
Koliko sam shvatio da rijeci iz linka trebaju da budu u nazivu, oznakama, tekstu… Pa et nekako sam to uradio. Jel ima neka bolja solucija ?
A najveci problem je sto me nema nigdje na googlu:S. Sta god da ukucam ne mogu da nadjem svoj blog. Pokusavao sam ness prijavljivati na google webmaster pa mi je pisalo da je ubaceno u trazilicu al nema ga nigdje -.-.
Pa sam pokusavao preko youlikehits.com dovuci posjetitelja kako bi se pojavio na trazilici ali nista opet.

Znam da to nije sve lako i da ne moze brzo se visoko pozicionirati na google al da mi je bar da bude u trazilici pa bar na 10 stranici, a imam ja mjesta i ideje gdje cu reklamirati.
Znaci samo mi treba savjeta za pocetak da se pojavim na tom google-u pa cu posle polako reklamirat i dovodit posjetitelje :wink:

I da otprilike koje su najbolje meta oznake za ovaj blog ?

Hvala svima unaprijed

Edit : Jel ima kakav player da se ugradi na blog al da moze citati .kar tj da se ove pjesme sa bloga mogu slusati i gledati tekst tuj na blogu

Evo ja ću ti pokušati pomoći koliko mogu mada sam i ja amater.
I ja imam tih blogova na bloggeru i ljudi su mi govorili kupi domenu i hosting, ja nisam poslušao jer već sam imao masu linkova za moj prvi blog. Pošto se tebi još blog nije pojavio u guglu znači da si ga nedavno napravio i da vjerovatno nemaš mnogo linkova moja preporuka ti je da bar kupiš domenu (to ti je 2 dolara) i prebaciš taj blog na svoju domenu i onda kreneš sa pravljenjem linkova za taj blog. Blog kad se napravi treba proći nekih 10ak dana da bi se pojavio u guglu. Linkovi malo ubrzaju stvar.

evo mali hint sredi hover linka jer iste ti boje ko pozadina pa izgleda ko da nestane kad je aktivan, ok skontaju ljudi sta je al opet ruzno videti :slight_smile:

da, nedavno sam napravio blog (prije 3 dana) al sam se trudio max da sto vise pisem, stavljam ali nisam htio reklamirat nigdje dok ne napisem dovoljno sadrzaja tj pjesama i pjevaca stavim…

@Davor ok, hvala ti promijenit cu…

A sto se tice domene vjerujes li mi da ja to nezz :S…
Pa da sad nebi otvarao drugu temu jel moze neko malo pojasniti kako bi i gdje mogao kupit tu domenu.
Jel bi sa mojom domenom i dalje sve ovo bilo na blogu, a samo drukciji link ?
Edit : ajd otprilike sam nasao gdje kupit domenu al jelde ona ostaje takva, ne moze se promijenit ?
A koliko su kad bi pravili nove - svoje ??

I jel ima gdje TuT za pravljenje web stranica, i kako to sve upload-ovat na host… Al dobro objasnjen da je lako shvatit jer sam ja totalni amater…

Evo ti samo jedan mali savjet kad biras keyworde, te generalne sta si ti naveo ( download, karaoke, domace, matrice, uzivo)
to nikad neces moc doc ni blizu vrhu na trazilicama, moras pokusat neke kombinacije tih rici ili neke fraze za koje je konkurencija puno manja.
Registriraj se na adwords, pa se malo igraj sa tim kombinacijama, koliko su trazene i kakva je konkurencija.

Samo kupiš domenu i imaš na bloggeru opciju da je dodaš svoju npr kupis domenu domace-karaoke.com i to ti bude domena umjesto domace-karaoke.blogspot.com.
Sve što si pisao ostaće na domace-karaoke.com i ništa se ne mjenja osim domene bloga.

Eh hvala svima. Ev radnosne vijesti pojavio sam se na google-u na rijeci “domace karaoke” sam 4-ti na 1 stranici. Pa cu se jos malo potruditi mogu ja dogurat i na druge kljucne rijeci na 1 stranicu :wink:

Hvala vam. A trenutno jos ucim oko tih domena i hostinga pa cu dok jos malo usavrsim prebacit :wink:

Slušaj, prebaci odmah domenu jer ćeš izgubiti sve linkove i džaba ti linkanje ili nemoj uopšte prebacivati domenu, ostavi ovu.
Četvrti si kod sebe u guglu, na nekom sajtu provjeri na kojem si stvarno mjestu kucaj check position in google ili tako nešta.

Evo još koju da ti kažem.
Kod mene si 7 na guglu za domaće karaoke, ali provjeri na nekom sajtu za provjeru na kojem se mjestu nalaziš. Dalje u titlu bloga bi trebao dodati još riječi jer ti imaš samo tri riječi, a dozvoljeno je deset riječi, a riječi iz titla su najznačajnije što se tiče onpejdž optimizacije.
Ubaci da se na svakom postu nalazi tvoj potpis (to je ime tvog profila na bloggeru) i stavi da ti je ime npr Download karaoke ili nešta slično.
Dodaj na ovom forumu u potpis svoj blog kao i na svim forumima na kojima si aktivan.
Ja da imam takav blog ja bi za svaku pjesmu napravio novi post npr Riblja Čorba Rekla je sve je u redu jer ljudi često traže baš određene pjesme za Karaoke, a velika većina ima samo po izvođačima karaoke. Ovako kad bi stavio naziv pjesme, gugl bi automatski povezivao tvoj titl sa nazivom posta, a te pjesme možeš na kraju krajeva poslije stavit pod tagove koje objaviš na blogu ili ih sve skupiš u jedan post pod nazivom npr Riblja čorba sa linkovima na tvoje postove.

E ovako druže,

title ti je u uppercase, stavi mala slova npr: D0mace Kara0ke Pjesme | D0mace Kara0ke Bl0g

Takođe ja kad otvorim tvoj blog, ne vidim apsolutno nista, nikakvog sadržaja.

Sve što vidim je neka slika i iznad pise malo poduža recenica “d0bro dosli na m0j blog…”

Trebao bi se potruditi i napisati na naslovnici nesto o karaokama, kako zasto, kako koristiti software, nebitno, uglavnom da par puta Google obrati paznju na keyword “domace karaoke” ili “karaoke” uopste.

Napisi neki tekst 400 riječi, ne bi trebalo biti tako teško.

Dalje, kad kliknem sa desne strane, ime pjevača, vidim samo listu pjesama.

Probaj napisati nesto o pjevačima ponaosob, gdje su rođeni, gdje žive nebitno. Cilj je da napomeneš par puta u svom tekstu ime pjevača i keyword. Npr “Aca lukas je rođen… i ovo su domace karaoke. Kara0ke od ace lukasa mozete naci na linkovima…”

To uradi i blog bi ti trebao biti na samom vrhu.
Trenutno na google.ba si na 4. poziciji.

Eh hvala vam na uputama. Sad kad sam vidio da se moze progurat i kad sam poceo, sad cu se potruditi :slight_smile:
Samo slab sam ja sa ovim bloganjem jedva sam nasao i ove stranice da napravim xD
Samo nekako mi je bezveze sto ne mogu na stranicu stavit oznake vec samo na ovu pocetnu. Al ajd skontat cu sta, javim se za par dana da vidite valjal ovo sta :slight_smile:

sry sto radim DP (double post) al da nebi otvarao novu temu.
Probam sam na google adwords naci neke “dobre” kljucne rijeci i kad mi izaci ideje za kljucne rijeci tj “kljucna rijec” , “Natjecanje” , “ukupni opseg mjesecnog pretrazivanja” …
Eh sad mene sta znaco ovo “Natjecanje” tj na sta se odnosi ? Jel se ta kljucna rijec slabo koristi u drugim stranicama ili ?

O ovome pricam :
http://ch-slike.com/images/oWqr7.png

Hvala unaprijed